poster

Hubble 3D: Kosmický dalekohled

 • Česko

  Hubbleův teleskop 3D

 • Kanada

  IMAX: Hubble 3D

 • Slovensko

  Hubblov teleskop 3D

Dokumentární / IMAX

Kanada, 2010, 42 min

Režie:

Toni Myers

Scénář:

Toni Myers

Hrají:

Leonardo DiCaprio (vyp.)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • FFilipCZ
  **

  Při mé víkendové návštěvě Technického muzea Sinsheim jsem si jakožto filmový fanda nenechal ujít příležitost navštívit IMAX 3D kino s plátnem o velikosti 22 x 27 metrů. Jelikož mě vždy fascinoval vesmír a hvězdy, volba programu byla jasná. Bohužel jsem se totiž mylně domníval, že mě čeká nezapomenutelná cesta vesmírem ve 3D. Místo toho jsem to po 10 minutách nudy a stavby teleskopu doprovázené otravnou němčinou raději zalomil do pohodlné sedačky a odpočinul jsem si po celodenním chození po halách muzea.(12.4.2015)

 • Ou rest
  *****

  Cely život at uz cilene ci nahodile skládáme do svého identickeho celku. Ten je tvoren temi extrémními, traumatizujícími, euforickymi a vsemi ostatními formami prakticky vesmirneho spektra fragmentu potažmo dnu. Tento snímek pro me osobne je onim jednim fragmentem z jednoho prostého amerického vesmirneho dne, kdy jsem dokazal uniknout od reality lidskosti k euforicke nevinnosti. Kdykoli si vzpomenu, tak se nechci opet probudit. Vraci mi to, co ma pro me zasadni smysl a to jsou emoce, pokoru a lasku. Jsem rad, ze jsem mohl byt soucasti a nikdy nezapomenu!!!(23.1.2014)

 • BardDeLune
  ***

  Tak to bylo vcelku zklamání, virtuální pouť až do velkého clusteru je sice vizuálně výborná ale komentář i sdělené informace už pokulhávají. Pokud se člověk alespoň trochu o astronomické dění zajímá nedoví se zhola nic nového. Dokument skončil dříve než se k něčemu dostal. Záběry z oprav jsou velmi zajímavé ale také hodně prostříhané. Škoda.(10.2.2014)

 • Anderton
  ****

  Nebudem vyčítať filmu s týmto názvom, že sa viac venuje oprave teleskopu, ako vesmíru. Ale stále mám pocit, že tých záberov z hĺbky vesmíru je dostatočné množstvo a najmä takto koncipované zábery dokážu predstavu o veľkosti vesmíru podať jednoducho tak, aby sme si tie vzdialenosti dokázali uvedomiť. Ono sa to totiž len tak v hlave predstaviť nedá. 3D je fantastické, občas ale dosť mätie. Film akoby usekol opravu stroja a v závere prejde k záberom galaxií. Tie však nie sú samoúčelné, pretože nám ukazujú presne to, čo môžeme vidieť vďaka Hubbleovi. Zvládol by som aj väčšiu dĺžku. 90%(1.9.2015)

 • Aidan
  ****

  V televizi by to byl průměrný dokument s nízkou informační hodnotou a americky nadšeneckým laděním, ale na velkém plátně s 3D brýlemi je to místy zážitek bezmála duchovní. Mnohokrát jsem se v posledních letech u filmů smál, dojímal se, vrtěl se napětím, ale už dlouho jsem tak NEŽASL. Snad by snímku neuškodilo více ticha, více pohledů do hlubokého vesmíru a méně dramatických scén o opravě teleskopu. Nicméně ty obrazy kosmických dálek se do mě zaryly a v návaznosti na ten zážitek stále v duchu slyším slova žalmu 8: "Co je člověk, že na něho myslíš, co je smrtelník, že se o něho staráš?"(3.10.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace