Reklama

Reklama

Hubbleův teleskop 3D

  • Česko Hubble 3D: Kosmický dalekohled (více)
Dokumentární / IMAX
Kanada, 2010, 42 min

Režie:

Toni Myers

Scénář:

Toni Myers

Hrají:

Leonardo DiCaprio (vypravěč)

Obsahy(1)

Zažijte poutavý příběh – plný naděje, zdrcujícího zklamání, oslnivé duchaplnosti, statečnosti a triumfálního vítězství – to vše Vám přináší nový film Hubbleův teleskop 3D, v pořadí již sedmý film IMAXu z prostředí vesmíru, který pro vás připravil tým IMAX Space, držitel řady filmových ocenění. Zaznamenán v trojrozměrném formátu IMAX 3D, Hubbleův teleskop 3D vypravuje oslňující životní cestu Hubbleova vesmírného teleskopu – nejzásadnějšího vesmírného zařízení od dob kdy Galileo vynalezl teleskop, nebo od prvních kroků člověka na Měsíci. Diváci budou doprovázet posádku lodi při vstupu do vesmírného prostoru, kde astronauti plní nejtěžší úkoly v historii NASA. Tento příběh divákům dovolí zažít nesmírnou sílu při startech lodi, srdceryvné neúspěchy při plnění úkolů i dramatické záchranné okamžiky, to vše z fantastické blízkosti. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Recenze (40)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Nebudem vyčítať filmu s týmto názvom, že sa viac venuje oprave teleskopu, ako vesmíru. Ale stále mám pocit, že tých záberov z hĺbky vesmíru je dostatočné množstvo a najmä takto koncipované zábery dokážu predstavu o veľkosti vesmíru podať jednoducho tak, aby sme si tie vzdialenosti dokázali uvedomiť. Ono sa to totiž len tak v hlave predstaviť nedá. 3D je fantastické, občas ale dosť mätie. Film akoby usekol opravu stroja a v závere prejde k záberom galaxií. Tie však nie sú samoúčelné, pretože nám ukazujú presne to, čo môžeme vidieť vďaka Hubbleovi. Zvládol by som aj väčšiu dĺžku. 90% ()

Terva 

všechny recenze uživatele

Natočeno ve Vesmíru při servisních letech astronautů. CITÁT - Může být v té černé díře ještě místo pro někoho jiného?........... Žije ve Vesmíru ještě někdo jako lidé?.......... Jak se formují Planety?......... Jak vznikl Vesmír?.......... Odkud jsme přišly?........ Kde se vzaly chemické prvky?........... To vše Hubbble. V Kosmu jsou stamiliony Galaxií ze stamilionů hvězd. Najdem někdy tu podobnou naší Zemi? Abych napsal pravdu, čekal jsem víc pohledů do Vesmíru a méně keců. Ale i ta malá část záběrů ve 3D je fantastická. ()

Reklama

FFilipCZ 

všechny recenze uživatele

Při mé víkendové návštěvě Technického muzea Sinsheim jsem si jakožto filmový fanda nenechal ujít příležitost navštívit IMAX 3D kino s plátnem o velikosti 22 x 27 metrů. Jelikož mě vždy fascinoval vesmír a hvězdy, volba programu byla jasná. Bohužel jsem se totiž mylně domníval, že mě čeká nezapomenutelná cesta vesmírem ve 3D. Místo toho jsem to po 10 minutách nudy a stavby teleskopu doprovázené otravnou němčinou raději zalomil do pohodlné sedačky a odpočinul jsem si po celodenním chození po halách muzea. ()

Aidan 

všechny recenze uživatele

V televizi by to byl průměrný dokument s nízkou informační hodnotou a americky nadšeneckým laděním, ale na velkém plátně s 3D brýlemi je to místy zážitek bezmála duchovní. Mnohokrát jsem se v posledních letech u filmů smál, dojímal se, vrtěl se napětím, ale už dlouho jsem tak NEŽASL. Snad by snímku neuškodilo více ticha, více pohledů do hlubokého vesmíru a méně dramatických scén o opravě teleskopu. Nicméně ty obrazy kosmických dálek se do mě zaryly a v návaznosti na ten zážitek stále v duchu slyším slova žalmu 8: "Co je člověk, že na něho myslíš, co je smrtelník, že se o něho staráš?" ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Překrásný 45 minutový dokument o výpravě do kosmu. Mnoho lidí si zde stěžuje na nezajímavost. To já nemohu ani náhodou. Mně to přišlo zajímavé více než dost. Vesmír miluji a z této oblasti mám nakoukáno více než by bylo zdrávo. Tento dokument se nestaral až tolik o taje a pozoruhodnosti vesmíru, jako spíš o samotnou výpravu astronautů. Divák dostal možnost zhlédnout život atronautů v jejich lodičce, jejich určitě velmi psychicky náročné okamžiky při opravě teleskopu, či nácvik těchto oprav. Záběrů z teleskopu příliš mnoho naservírováno nebylo. Každopádně ty co naservírovány byly jsou velmi působivé a byl by hřích si je promítat v nižší kvalitě než je ta maximální možná. Mně se to celkově líbilo, a to tak že velmi. 4* ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama