Reklama

Reklama

Doktor smrt

  • USA Final Patient
Thriller
USA, 2005, 100 min

Obsahy(1)

Věčné mládí je vykoupeno cenou, vedle níž je smrt pouhou úlevou. Vysloužilý doktor Daniel Green odhalí tajemství věčného mládí. Dva zvědaví studenti medicíny se snaží tuto hádanku rozluštit. Zjistí ale, že doktorův „zázrak“ je vykoupen děsivou cenou. Cenou mnohem horší, než je pouhé stárnutí a smrt. (oficiální text distributora)

Recenze (16)

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Takhle promarnit dobrý námět a zápletku.... A ještě to natáhnout na neskutečně přestřelenou délku. Trošku přitvrdit, občas hodit nějakou akci a ubrat kecání, byl by z toho skvělý hodinový díl horrorového seriálu. Takhle rozporuplné pocity jsem u nějakého filmu vážně neměl. Ta zápletka a úvodní minuty filmu mě vážně bavily. I počáteční budování atmosféry, která tam byla a slibovala dobré pokoukání sice komornějšího, ale přesto napínavého příběhu. Některé scény a záběry opravdu stály za to. Jenže scénárista to nezvládl, všechno nakonec utopil v nicotě a režisér se střihačem tomu zařazením několika naprosto zbytečných a neúměrně natahujících scén (retro scény tam vůbec nemusely být) už je podrazily již tak nejisté nohy. Druhá půle filmu se pak utopí v bahně ničeho tak hluboko, že už to nezachrání ani docela povedený začátek (když doktor zčal vyprávět jak jej navštěvuje syn, běhal mi mráz po zádech - v tomhle pohledu jedna hvězdička určitě za skvělého Billa Cobbse). Chybělo opravdu maličko, abych s tím filmem byl spokojený. 2,5* ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Doktor smrt měl docela slušný námět, který ovšem režisér nedokázal i vinou malého rozpočtu naplno využít a v konečné fázi se z toho stal hodně podprůměrný film, který od úplné blamáže zachrání pouze začátek a posledních pár minut. Jinak je to ovšem ztráta času. Nejvíc mě asi potěšil Bill Cobbs, který předvedl průměrný výkon. Roky se už na něm podepsali, ale pořád ještě má co nabídnout. ()

Reklama

Terva 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem, že to bude horší a tak jsem byl nakonec celkem překvapen. Poslední pacient rozhodně stojí alespoň za jedno podívání. A nekupte DVD za pade. Přidám pár dodatků, které zde ještě nejsou - snad mi to zas nikdo nesmaže: Režie - Jerry Mainardi, scénář - Jerry Mainardi , Michael J. Mainardi a třeba hudba - Ron Burns. ()

gumli 

všechny recenze uživatele

Film s dobrým námetom,bohužiaľ,akosi to nevyšlo.Nie že by to bolo až také zlé,ale niečo tomuto filmu chýbalo.Dejová línia zo začiatku fungovala ale potom prestala.Začali sa kopiť nelogické vecí.Vyšinutý doktor Green bola zaujímavá postava,len stále nechápem čo viedlo tvorcov tohoto filmu k tomuto koncu.Otvorené konce mi nevadia,ale tento koniec bol o ničom a zdevastoval vlastne celý film.Okrem toho mi film pripadal akoby bol natočený v 70´rokoch,čo mi ale nevadilo. ()

drankeryth 

všechny recenze uživatele

OOhhh, dost slaby thriller, ktory disponuje asi len dvoma lakackami a to aj tiez nie moc napatymi, aby ste sa ich mali nejako extremne bat. Poslednych asi 15 minut sa nieco dialo, ale koniec filmu by bol akoby nedokonceny. Nepochopil som tu staru zensku preco bola taka vysinuta a kde sa na konci filmu zobrala pod postelou zraneneho pacienta. Hmmm, o com tvorcom tohoto filmu vlastne islo? A prazdne obaly s cukrikov roztrusenych vsade po dome som tiez nepochopil, asi naznacovali ze ich mrtvy syn mal rad a krmil sa nimi ako duch? Neviem, je to taky mix chaosu a filmova zapletka je take mensie psycho, ktore nema logiku. ()

Zajímavosti (3)

  • Natáčení probíhalo v Bucks County v Pennsylvanii a v Camdenu v okrese New Jersey. (Terva)
  • Jerry Mainardi byl za snímek v roce 2006 na New York International Independent Film & Video festivalu oceněn za režii, scénář a produkci. (Terva)
  • Film získal na Trentonském filmovém festivalu cenu za nejlepší scénář a cenu Richarda Kinda pro nejlepšího herce, kterou si převzal Bill Cobbs. (Terva)

Reklama

Reklama