poster

Twenty-Four Hours to Kill

Thriller / Drama

Velká Británie, 1965, 94 min

Producenti:

Harry Alan Towers
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • vesper001
  ***

  „Thriller/Drama“ to není ani náhodou. Tak třetina filmu je detektivka, třetinu tvoří záběry na pohyby lícního svalstva krásného, urostlého a zásadami prošpikovaného hlavního pilota, a tou zbývající je oslava týmové práce s heslem „jeden za sebe, všichni za mizeru“. Je fajn vidět Lexe Barkera pro změnu v civilu a navíc mluvícího vlastním hlasem (alespoň myslím), tím ovšem pozitiva končí. Druhý pilot se většinu času tlemí jako idiot, a letuška č. 1 místo aby se vrhla pilotovi č. 1 do náruče, stále cosi řeší. Navíc rvačky připomínají spíš synchronizované plavání než souboj muže proti muži, a pistolemi se zde v rámci úsporných opatření a bezpečnosti štábu nestřílí, pouze – ovšem velice, velice dramaticky – míří do kamery. Achjo.(4.5.2012)

 • Pohrobek
  ***

  Kapitán Jamie Faulkner (Lex Barker) musí se svým letadlem Transcontinental Airways nouzově přistát v Bejrútu, poněvadž mu nad syrskou pouští vypadly dva motory. Pro Faulknera, jeho posádku i sto turistů na palubě to znamená nedobrovolný, avšak slibný pobyt v Bejrútě.Všichni se radují - jen jeden má strach. Hlavní steward Norman Jones (Mickey Rooney) dobře ví, co ho čeká, pokud zde potká své někdejší "přátele", kteří se na něm dožadují zlata v hodnotě 40 000 liber...(12.6.2005)

 • fragre
  ***

  Nemohl jsem odolat škváru tomuto, když tam hlavní roli hraje Old Statterhand. Tady je sice převlečen za kapitána letadla, které ovládá stejně mistrně jako Hatátitlu, ale pádnými údery pěstí i zde knockoutuje nejednoho mizeru. Bohužel, vedle půvabných letušek, je to asi jediný klad jinak poněkud mdlého "dobrodružného" filmu. No, ještě tedy možnost vidět Bejrůt nezničený lety občanské války je jistě klad. Leč i tak je to na jen hodně slabé tři hvězdičky.(12.11.2016)

 • majo25
  ***

  Prvom rade sa nejedná o špionážny film, kedže sa v ňom nevyskytuje žiadny špion. Triler je tiež silné slovo, skôr sa jedná o dobrodružnú drámu s pár málo akčnými scénami. Jednoznačným ťahákom je Barker v takej typickej roli urasteného kľadasa, ktorý dáva záporákom pár po hube. Ostatné postavy s ich drobnými problémikmi sú viacmenej otravné. Zaujať mali asi aj mladé ženy v pekných šatách, plytký humor či stredomorské prostredie Bejrútu - všetky tri prvky však z dnešného pohľadu už príliš nezaujmú. Zápletka vo svojej podstate nie je zlá, ale na potiahnutie celého filmu aj kvôli absencii napätia nestačí. Neustále pokusy uniesť členov posádky začínajú po čase nudiť. Hoci film ukazuje, že okrem tradičných tém 60-tkových trilerov so špiónmi a studenou vojnou bývali aj iné témy, osviežujúcejšie, viac ako na priemer to nestačí.(20.3.2019)

 • dopitak
  ***

  Příjemný slibný začátek a zápletka, se kterou si scénář neporadil. Lex Shatterhand Baxter, hrdý a čestný muž i v kokpitu letadla, kopilot ušatý smíšek Michael Medwin, co na každém letišti holku má, palubní technik Wolfgang Lukschy, který se ani v šedesáti nemusel stydět za svou postavu, no a hlavně trojice letušek ( Helga Sommerfeld, France Anglade a Helga Lehner) doplněná záporačkou Mariou Rohm. Lze si přát víc, tedy kromě lepší stavby příběhu a alespoň trochu reálnějších rvaček?(16.11.2012)