poster

Frankenstein Must Be Destroyed

Horor / Drama / Sci-Fi

Velká Británie, 1969, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • liquido26
  ***

  V tomto díle je Cushingův Victor Frankenstein nejhorším padouchem ze všech - vyhrožuje, vydírá, vraždí, znásilňuje ... Celý film je poznamenán zbytečnou délkou. 1 hodina a 40 minut by nevadila u takových děl jako Curse nebo Revenge of Frankenstein, ale zde by stačilo o půl hodiny méně. Děj je dobrý a napínavý až v závěru, ale celá první hodina a čtvrt je taková nijaká. Z prvních pěti dílů hammerovské série, které jsem zatím viděl, je tento rozhodně nejslabší. Ale výborně jsem se pobavil hned na začátku při scéně, kdy si Victor sundává tu masku. Takhle mě ještě žádný Hammer horror nerozesmál :-)(30.7.2008)

 • Oktavianus
  ***

  Hammer. Zvláštní. Jakkoli mi tento charakter Victora Frankensteina přijde nejlepší - a že tady je skutečně padouch par excellence -, film samotný už zdaleka tak dobrý není. V podstatě jde o tuctovou vyprávěnku o zločinci a jeho obětech, ať už těch vydíraných, nebo více či méně náhodných, která je ozvláštněná motivem lékařské znalosti výměny mozků (a snahou získat recept na uchovávání mozků i bez těla). Jednotlivé krutosti jsou příjemné, ono tolik popisované znásilnění, se odbude pohledem na obličej ženy v křeči, a jedním z dalších kladů tohoto snímku je vedle podmanivé atmosféry ještě Veronica Carlsonová, překrásná a vyvinutá Frankensteinova oběť. Daleko horší je slaboučký děj, nelogické díry ve scénáři, naprosto zbytečné postavy policistů (a zvlášť ta jako-že-komická figura inspektora), které se po dvou třetinách filmu prostě přestanou objevovat, a hlavně skutečnost, že kromě barona Frankensteina (jako vždy skvělého Petera Cushinga) se bez výjimky všechny postavy chovají jako idioti. Bez výjimky. A to nekonečně rozčiluje.(23.10.2014)

 • hladass
  ****

  Frankenstein popáté a tentokrát úplně jinak... Zcela ignoruje předešlé díly a ani se nesnaží o vytvoření mostra, ale transplantuje mozek jednoho vědce jinému... Nemůžu říct, že by mě příběh nebavil, to opravdu ne, atmosféra byla klasicky hammerovská, rozuměj výborná, ale trochu mě rozhodila proměna samotného barona Frankensteina... Z lehce šíleného vědce se stal naprostým parchantem... Vydírá, vraždí a dokonce i znásilňuje ženy... A to mi přišlo už dost zbytečné, do filmu a k samotné postavě se znásilňování žen absolutně nehodí... Ale i přes tuto výtku, se jedná o hodně dobrý film, který musím rozhodně doporučit...(17.10.2014)

 • JohnnyD
  *

  Tak toto už je príliš. Frankenstein Must Be Destroyed nemá nič spoločné s novelou Mary Shelleyovej. Celá mytológia okolo Frankensteina je redukovaná na výmenu mozgov. A na rozdiel od predošlého dielu po nudnej prvej hodine filmu neprichádza zaujímavá zápletka, len bolestivé dokonanie ďalšej povinnosti hororového fanúšika.(29.8.2012)

 • obitus
  ***

  Paty pribeh Victora Frankensteina (opet skvely Peter Cushing) prilis neresi udalosti predchozich dilu a prinasi dalsi variaci na klasicky dej. Vse se tentokrat toci kolem transplantace mozku a prijdeme tak o vsechny ty blesky a fantasticke pristroje. To ovsem neni nejzasadnejsi zmena, tou je Frankensteinova promena ze zaniceneho vedce v opravdoveho hajzla. Film skvele vystihuje tagline: "More monsterous than the monsters he created!". Victor se nerozpakuje useknout hlavu srpem, zabit a znasilnit zenu. Nutno dodat, ze znasilneni bylo dodano az na zaver nataceni, pro americke publikum a to i pres protesty Cushinga a Fishera, kteri spravne citili, ze cela ta nesmyslna scena posouva Frankensteinuv charakter nekam uplne jinam. V britske verzi filmu znasilnovaci scena chybi.(6.1.2006)

 • - Peter Cushing oné inkriminované scény litoval a dokonce se Veronice Carlsonové omlouval. (liquido26)

 • - Kontroverzní scéna znásilnění musela být přidána téměř na konci natáčení. Hlava společnosti Hammer, sir James Carreras, si myslel, že film postrádá sex. (liquido26)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace