Epizody(10)

Objevte nekonečnou pestrost života na Zemi a ty nejvýstřednější taktiky přežití, které se u zvířat a rostlin vyvinuly. Tak vypadá evoluce v akci – jedinci pod extrémním tlakem musejí překonat nástrahy protivníků a prostředí a posunují tak hranice svého chování. Jedinečná technika zachycuje ty nejúžasnější momenty, které jsou v přírodě k vidění! (oficiální text distributora)

Recenze uživatele BR23 k tomuto seriálu (1)

Život (2009)

Je to fakt super, milujem takéto náučné žánre, kiež by ich bolo omnoho viac a viac populárnejšie známejšie širokej verejnosti a nie tie blbosti ktoré sa človek dozvedá prakticky na každom kroku, každý den ktoré len pokrivujú jeho charakter a vytvárajú ilúziu dôležitosti. Počiny ako napríklad tento je preto ako vzácny drahokam. Ale aj napriek tomu sa mi zdá že Planet Earth bolo o niečo lepšie. (možno preto že toto som nevidel v tej najlepšej kvalite vizuálu a zvuku, a možno preto ako to tu bolo už niekde písané iným komentujúcim, že v dokumente sa venovali len niektorým a len sporadicky a nesnažili sa zachytiť skutočnú komplexnosť života, možno preto že sa nejednalo o nejaké odbornešie info ale skôr o dávnejšie známe alebo samozrejmé záležitosti (trebárs samička orangutana v dospelosti môže predať svoj skill svojím potomkom), i ked občas som bol aj ja prekvapený) čo mi je trošičku ľúto ale inak všetko ostatné (kamera, výprava, hudba atd) je super. ()