Road Train

Horor / Thriller / Sci-Fi
Austrálie, 2010, 90 min

Dva milenecké páry Craig (Bob Morley), Nina (Sophie Lowe), Liz (Georgina Haig) a Marcus (Xavier Samuel) jedou z kempování. Na úplně rovné silnici kdesi v Austrálii je dojede Road Train (dlouhý kamion). Rychle se k nim přiblíží a mírně do nich narazí. Po menší honičce je vytlačí ze silnice tak, že jejich auto je nepojízdné. Poté, co se proberou z nehody, zjistí, že road train zastavil opodál. Začíná honička na život a na smrt, při níž se milují i nenávidí, jsou poštvání proti sobě a především - umírají. (crewer)

Fr

,,U TOHO KAMIONU NESMÍME ZŮSTAT“...... /// Můj milý deníčku. Dneska mě Craig vopíchal. Má sexi tělo a ...(no to je pro další průběh naprosto jedno). Horší je, že řídí pěkně na hovno. Vytočil i kamioňáka a teď tu leží (v oboře), ruku má nahoře (rozjebanou), bojím se bojím, že umře(me). Všichni! I když by nám to (trochu) pokazilo výlet. ... Můj milý deníčku, řidič kamionu si myslí, že jsme kreténi. Nechal klíčky v zapalování a šel se (asi) kochat krásou pouště. Bohužel Marcus je kretén a zabloudili jsme. Nevadí, třeba tady – uprostřed ničeho – zažijeme dobrodružství. .... Můj milý deníčku, Nina se kapku vyzná v motorech. A protože se ji líbí dlouhý hadice zjistila, že ...(spoiler). ... Můj milý deníčku. Dopravní letadlo ze země nezastavíš a tak nás čekají těžká rozhodnutí. Pokud teda chceme zůstat spolu...... Nízkorozpočťák, kde o kreténský chování a situace není nouze, ale CO JSTE od partičky mladých lidí a monstrózního kamiónu ČEKALI ?? ... Můj milý deníčku, zjistila jsem, že nehraju ve filmu od S.Spielberga.... Vlastně v rámci možností (aniž bych to někomu doporučoval), je to tak 2a½! Optimisticky dám 3. Vlastně ani nevím proč. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem výbornej řidič. 2.) Mám úkol vyrobit kamión pro náš masokombinát. 3.) Thx za titule ,,ametysa“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

ricci.s

Čistý priemer. Spočiatku som si hovoril, že to vôbec nevyzerá zle: Pekné prostredie, pekná kamera, celkovo zaujímavé. Lenže takáto bola len prvá polovica, potom to už pomaličky šlo dolu vodou, čo sa týka príbehu. Hlavné postavy totiž začali riešiť veci ako "spala som s ním, ale chcem teba" a chovali sa neskutočne hlúpo, hlavne tie ženské. Síce chápem, že boli vo vyhrotenej situácii, ale čo je veľa, to je veľa. Navyše sa mi zdal koniec neuveriteľne naťahovaný a záverečné rozuzlenie ma tiež veľmi neupútalo. Na jedno pozretie to "skôr" odporúčam (s veľkou istotou to však nehovorím), ale za dva dni zabudnete. ()

J*A*S*M

Zajímavý malý mysteriózní thriller. Jednoznačným pozitivem je, že minimálně v první půli snímek působí velmi nepředvídatelně, protože divák v podstatě netuší, jakému zlu hrdinové čelí. Potom to svou podivuhodností začne připomínat nepříliš dobrý film z podobného prostředí - Rest Stop. Podivné filmy mám rád, vyžadují však velmi talentované tvůrce - slušný řemeslník (ke škodě Road Trainu) nestačí. Je to tak nějak přesně na pomezí dvou a tří hvězd. Na rozdíl od obituse to spíše nedoporučuji (o fous). ()

Bloody13

Nečekejte zběsilej thriller ve stylu Stopaře nebo Duelu, i když obrovskej kamion pronásledující partu nebožáků uprostřed australský pustiny k tomu přímo nabádá. Road Train je (bohužel?) o něčem jinym. Jak už tady kolegové několikrát uvedli, první půlka je svou nevypočitatelností rozhodně působivější, ale jakmile nám film lehce odhalí toho zakopanýho psa, jde převážná část napětí do háje. Rozhodně škoda, protože je to natočený pěkně a hudba má drajf. A stejně jako ten tahač, co ukrývá něco podivnýho ve svých přívěsech, podobně i samotný film má svoje tajemství. Což je nakonec asi dobře, ale přesto nejsem s výsledkem moc spokojenej. P.S. A já si pořád řikal, odkud je mi ten mladík povědomej a hopla.... odmítnutou spolužačkou šikanovanej hrdina z exploitationu The Loved Ones. ()

Zeck

Vemte skupinku čtyř lidí kolem dvaceti, nejlépe samé "krásné" lidi kolem dvaceti. Pronajměte si na týden jeden tahač s nákladem a zajeďte do pouště. Místo scénáře předložte hercům fotku roztažené vagíny a řekněte jim: "tak to je asi tak všechno, co vám můžu říct ke scénáři". O tři dny později vznikne film s názvem "Road Train", který je tak neuvěřitelně stupidní, neoriginální a pochcaně nelogický, že z toho rozpočtu 200 dolarů určitě něco nazpátek vydělá. Jedna hvězda za půvabnou Sophii Lowe a slušný foot fetiš v podobě jejich bot. Dost málo na horor, nemyslíte? 10% ()