Road Train

Rodrigo Balart

Kostýmy:

Heather Wallace
  • Terva

CITÁT - Vypadá to, že jsem někde uprostřed ničeho........ Miluju silnice, kde dvě nebo tři hodiny nic nejede. Sen každého českého řidiče. Dvě hysterky, jeden libovej frajer a jeden "normal" jedou na výlet. Začne je ohrožovat kamion (Road train). Něco vám to říká? Ano Steven Spielberg už něco kdysi dávno, podobného natočil. Duel v roce 1971. Tohle je něco hroznýho. Například když Nina zapaluje oheň aby jí viděli lidé v letadle letícím, řekl bych v nadmořské výšce, to jsem brečel smíchy. To letadlo pak ještě letělo trochu pomaleji, aby nasbírala dřevo, nalámala ho, pak ho nemohla zapálit - no a to letadlo tam furt bylo, zdálo se, že stojí na místě a čeká až zaplane oheň. A když pak ta dívka začala za tím letadlem ještě volat - vypnul jsem to. Jejich osud už mě vůbec nezajímal. CITÁT - Halóó, tady jsme!!........(31.3.2013)

• Dellamorte

Štýlovo nasnímané Nič , ktoré sa snažilo priblížiť perlám , ako " DUEL / BLACK CADILLAC / ROAD GAMES ... a podobným , už dávno horúcim asfaltom roztopeným a road agresiou napumpovaným snímkom . Ten záver Ma unavil a bodíky sypem len za austrálske teritórium. Keď sme pri tom doporučovaní a nedoporučovaní...tak nedoporučujem , ale doporučujem spomínané tituly , takže ak máš v zálohe iný titul , tak ten Ti doporučujem - a R.T. smelo preskoč.(13.8.2010)

• J*A*S*M

Zajímavý malý mysteriózní thriller. Jednoznačným pozitivem je, že minimálně v první půli snímek působí velmi nepředvídatelně, protože divák v podstatě netuší, jakému zlu hrdinové čelí. Potom to svou podivuhodností začne připomínat nepříliš dobrý film z podobného prostředí - Rest Stop. Podivné filmy mám rád, vyžadují však velmi talentované tvůrce - slušný řemeslník (ke škodě Road Trainu) nestačí. Je to tak nějak přesně na pomezí dvou a tří hvězd. Na rozdíl od obituse to spíše nedoporučuji (o fous).(6.8.2010)

• playboxguest

Tak jsem podle plakátu čekala australskou variaci na stopaře. A ono to ze začátku vůbec nebylo zlý, ikdyž se to začalo ubírat úplně jiným směrem. Když jim kamioňáckej Jeeper Creeper rozmašíroval káru, aby se ukázalo že je to zlej zlej únosce, slušně to odsejpalo, že i ti čtyři dřeváci bez špetky talentu v hlavních rolích se dali přežít, ale od druhé poloviny už se tu těžce recykluje a film de facto jen dokola opakuje, co bylo viděno v polovině první. Tož za první polovinu slušné tři kusy, za tu druhou, zív, jen tak tak jeden stück.(21.12.2011)

• Hrabka

Začátek byl zajímavý, pěkné prostředí, pěkná hudba, tajemné zavedení do děje. Potom se z toho ovšem stane taková slátanina plná nesmyslů a na sebe zmatečně naskládaných situací bez většího provázání. Chtělo to někoho, kdo vymyslí aspoň obstojný příběh, tohle byla hrozná pakárna. Škoda, potenciál tam byl, tak snad příště. 40%(5.9.2011)