poster

Klaun Am (TV seriál)

 • Československo

  Am

Rodinný / Komedie

Československo, 1984, 7x8 min

Střih:

Alois Fišárek
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (12)

 • raroh
  *****

  Doby, kdy Polívka ještě neměl potřebu dělat mainstream.(10.12.2012)

 • troufalka
  ****

  Krásná kombinace hraných scén s animací.(22.9.2018)

 • roswelll
  *****

  Jako dítě jsem si tento večerníčkový seriál nepamatoval, proto jsem se rád po letech na něj podíval a nezklamal mě. Bolek ve společnosti malého Martina Šotoly a Pavlínky Doležalové ukazuje dětem, že se pro klauna narodil. Navíc se mi moc líbí kombinace hraného a animovaného filmu.(18.9.2018)

 • corpsy
  ****

  Ani sa nechce veriť, že je to už toľko veľa rokov, čo ma tento večerníčkový seriál sprevádzal pomalou cestou do postele.(13.8.2013)

 • LeoH
  **

  Na špinavém dvorku brněnského(?) činžáku žije mladý klaun-bezdomovec, uhýbá před zkoumavými pohledy babizny správcové, pokukuje po hezké slečně z pavlače a to hlavní, co má na práci, je rozněcovat fantazii dvou malých dětí, které ho sem chodí navštěvovat. Stačí pár kousků harampádí ze dvora, líska s padankami nebo přivezená koloběžka, a milý chlapík (proměněný ve vlastní animované alter ego) se vznáší v oblacích, bojuje s chobotnicí na dně mořském nebo se řítí po závodním okruhu… Nezní to špatně, ale výsledek bohužel pokulhává za očekáváním – nápady ve světě živého klauna se brzy začnou opakovat, ten animovaný si je zase půjčuje od slavnějších kolegů a navíc je animovaný jen tak nahrubo; postavy dětí se klaunových dobrodružství skoro neúčastní, jsou tu jen kvůli obdivným pohledům; muzika točí jeden motiv dokola nebo se utíká k citacím z nejprovařenějších kousků hudební historie… Ve výsledku žádné veledílo, i když citlivému dítěti v tom správném (spíše mrněcím) věku to mohlo představit svět v docela zajímavém světle.(23.7.2015)

 • Vron
  ****

  Když jsem byl ještě prtě, vysílali v televizi tenhle večerníček o dětský představivosti a fantazii, od tý doby jsem o něm neslyšel a vlastně i málokdo si na něj vůbec vzpomíná. Je to škoda, protože jako malýho mě to bavilo a nápad to má pěknej a nenucenej... a co víc – není tu třeba slov, pro což mám trochu slabost. Samozřejmě tu hraje trochu roli nostalgie, protože vidět to prvně teď, hodnocení by bylo... asi o hvězdu nižší.... nebo taky ne.(9.7.2011)

 • josieaddms
  ***

  Polívka je škovnej a talentovanej. Přesto si myslím že tohle nemohlo děti zaujmout. A může za to především animace, která mi připadá poněkud děsivá.... Třeba to některé děti bavilo, ale mě na tom bavil jen Polívka.(26.1.2014)

 • MP17
  ****

  Originální, zábavné, Polívka v nejlepší formě. Hudba solidní.(21.3.2012)

 • Johanita
  ****

  Vzpomínky na mámu, povlečení s kytičkama a starou barevnou (!!) Teslu. Byli mi tak tři a je to jedna z mých raných vzpomínek :)(22.8.2015)

 • antragus
  ****

  Upřímně? Jako dítě bych na tohle házel zcela s přehledem bobek. Já tyhle věci a tenhle styl opravdu nemusel. Jsem proto trochu rád, že jsem se s Klaunem Amem dostal poprvé do kontaktu až v dospělosti. Je pro mně potěšující sledovat, jak moc zvládne dětská/režisérská fantazie (animované pasáže kde nic není nemožné proti těm hraným, kde vám jako rekvizity musí postačit trocha harampádí ze dvora) ale taky co zvládal Bolek (a že opravdu dobře), než se z něj stal jenom ochlastaný Bohuš.(13.8.2018)

 • jurajkrik
  odpad!

  nikdy som tomu neprišiel na chuť napriek tomu, že Bolka Polívku mám ako komika a baviča celkom rád...toto sa mu nepodarilo(29.10.2012)

 • andykanadan
  odpad!

  nikdy som tomu neprišiel na chuť napriek tomu, že Bolka Polívku mám ako komika a baviča celkom rád...toto sa mu nepodarilo...(17.12.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace