Hudobno - zábavná relácia košického štúdia Československej televízie. (oficiální text distributora)

MM_Ramone odpad!

Jóóój, ako som ja len nemal rád túto hudobnú reláciu, ktorá sa natáčala v košickom štúdiu slovenskej socialistickej televízie. Už ako malý chalan som bol na to doslova alergický. Keď sa na čiernobielej obrazovke objavila "Zlatá brána", tak som sa hneď spakoval z obývačky, kde sme mali jediný TV prijímač. Teraz, keď som si to po dlhých rokoch chvíľu pozrel na treťom kanály slovenskej verejno-právnej televízie, tak ma to opäť prinútilo rýchlo prepnúť na iný program. Takže je evidentne jasné, že sa môj postoj ku tomuto titulu nezmenil. Stále to považujem za odpad! ()

Smok

Niektoré "songy" sa mi zo zlatej brány vryli do pamäti až do dnešných dní (Bryndza, Ledabolo, Pepsi pre psy, Skrytá kamera, Semafóry, Kykymora... :-DDD), takže táto nenáročná zábava z košických štúdií dostane pekné tri hviezdičky. ()

anderson

SLOVENSKÁ (obnovená) TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 2 = 1.9.2016, pôvodný televízny pesničkový cyklus - Od septembra nám STV na svojom druhom programe ponúka - v rámci 60. výročia vysielania na Slovensku - reprízu tohto cyklu. A hoci zvolený vysielací čas je samovražedný (všedné dni okolo 6.30h), mohol som si Zlatú bránu konečne po rokoch pripomenúť. No a nie je čo ľutovať. Dobové detské hity šlapú na výbornú a humorná rovina relácie pobaví aj dnes. A to, že sa tam občas mihne nejaké to dobové "súdruhovanie", to neprežije len totálny zadebnenec. (14.9.2016) ()

Marek1991

Zaregistroval som to, tuším to už boli iba záznamy, sám neviem, veľmi sa mi to nepáčilo, ale pre deti troška dobré, trocha zábavy. ()

SeanLSD

Prepínam vymletý kanály a zrazu hop, také podivné dejavu po mne skočilo. Nevedel som prestať čumieť. A tie pesničky sú vážne výborné! ()

-soch-

Kvôli tomuto hudobnému cyklu pre najmenších netreba vŕtať dlho v pamäti. STV ho už istý čas reprízuje v nedeľu doobeda. Jedna z tých relácií, ktoré verejnoprávnu spopulárnili a časom sa stávajú detským kultom. ()

giaruj

Nikdy ma nedostala. Už ako malému sa mi počúvanie a nedajbože spievanie hitov ZB stašné pózerstvo, malomeštianstvo a pánčanstvo. Texty miestami absolútne hlúpe, hudba hrajúca sa na veľmi modernú. Hrozné podceňovanie deteského poslucháča. ()

valachmar

Existuje dnes nieco pre deti, aspon trosku kvalitativne porovnatelne? Deti spievaju kvalitnu hudbu, nahranu kvalitnymi muzikantami a s textami Lubomira Feldeka! Genialne! ()

djsaly

VERZIA 1: Zlatá brána otvorená, zlatým kľúčom podoprená, kto do nej vojde, hlávka mu zojde, či je ona či je on, nepustím ťa z brány von. VERZIA 2: Zlatá brána otvorená, zlatým kľúčom podoprená, kto do nej vojde, jabĺčko nájde, či je ona či je on, nepustím ho z brány von. ()

MGG8

Na svoju dobu veľmi prepracovaná a relatívne aj málo tendenčná relácia pre deti. Pesničky, ktoré v relácii zazneli, boli skutočne dobré a svedčia o tom aj pred časom 4 vydané CD s pesničkami. Sám sa na reláciu pamätám ako dieťa a fakt dobré. Detské relácie mali byť hodnotené aj z pohľadu detí, čo na to hovoria oni. No a moje deti pesničky so Zlatej brány poznajú, v aute sa pravidelne púšťajú. Aj moja 3 ročná dcérka už pozná pesničky ako Kykymora, Počtár, Hviezdička, Slnečný vietor .... ()