V jednom dieli som vystupoval aj ja .... ale to bolo ešte straaaaaaašne dávano ..)(17.11.2009)

Možno aj spomienkovy optimizmus zohrava svoju rolu. Niektore pesnicky si s deckami zanotim.(28.2.2010)

Na svoju dobu veľmi prepracovaná a relatívne aj málo tendenčná relácia pre deti. Pesničky, ktoré v relácii zazneli, boli skutočne dobré a svedčia o tom aj pred časom 4 vydané CD s pesničkami. Sám sa na reláciu pamätám ako dieťa a fakt dobré. Detské relácie mali byť hodnotené aj z pohľadu detí, čo na to hovoria oni. No a moje deti pesničky so Zlatej brány poznajú, v aute sa pravidelne púšťajú. Aj moja 3 ročná dcérka už pozná pesničky ako Kykymora, Počtár, Hviezdička, Slnečný vietor ....(23.5.2015)

Niektoré "songy" sa mi zo zlatej brány vryli do pamäti až do dnešných dní (Bryndza, Ledabolo, Pepsi pre psy, Skrytá kamera, Semafóry, Kykymora... :-DDD), takže táto nenáročná zábava z košických štúdií dostane pekné tri hviezdičky.(25.11.2009)

SLOVENSKÁ (obnovená) TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 2 = 1.9.2016, pôvodný televízny pesničkový cyklus - Od septembra nám STV na svojom druhom programe ponúka - v rámci 60. výročia vysielania na Slovensku - reprízu tohto cyklu. A hoci zvolený vysielací čas je samovražedný (všedné dni okolo 6.30h), mohol som si Zlatú bránu konečne po rokoch pripomenúť. No a nie je čo ľutovať. Dobové detské hity šlapú na výbornú a humorná rovina relácie pobaví aj dnes. A to, že sa tam občas mihne nejaké to dobové "súdruhovanie", to neprežije len totálny zadebnenec. (14.9.2016)(14.9.2016)

• - Dramaturgička Alica Takáčová mala zásadu, že texty museli písať renomovaní autori ako napríklad Ľudmila Podjavorinská, Kamil Peteraj, Ľubomír Feldek, Tomáš Janovic. Zhudobňovali ich profesionáli zo Zväzu hudobných skladateľov - Pavol Hammel, Ali Brezovský. Hudobné podklady nahrávali v Ostrave Plameňáci, sprievodná skupina Marie Rottrovej. (Zdroj: časopis Eurotelevízia) (krasomama)

• - Zlatá brána odštartovala v marci 1970 a na obrazovkách vydržala presne 20 rokov. Po celý čas sa ako jediná relácia slovenskej televízie vysielala pod zvučkou Intervízie - mohli ju sledovať aj diváci v NDR, Poľsku, Rumunsku, Maďarsku a ZSSR. (Zdroj: časopis Eurotelevízia) (krasomama)