Reklama

Reklama

Miláček

  • Velká Británie Bel Ami (více)
Trailer 2

Paříž druhé poloviny 19. století, Francií zmítají politické i hospodářské machinace. Spekulující bankéři a makléři mohou lehce nabýt velkého jmění. Do tohoto prostředí se z vojenské služby v severní Africe vrací pohledný mladík Georges Duroy (Robert Pattinson). Na něj zde ale čeká jen chudá existence na pařížském předměstí. Tento osud jej nikterak neuspokojuje, proto s pomocí přátel a známých a s využitím vlastní obratnosti i bezohlednosti hledá cestu vzhůru po společenském žebříčku. Kariéru zahajuje jako pomocník v Pařížských novinách. Brzy se mu však naskytne obrovská příležitost, kdy mu jeho starý známý nabídne práci politického redaktora pro významný pařížský politický plátek. Díky tomu se Duroy, kterému později žádná z pařížských dam neřekne jinak než Miláček, dostává na výsluní pařížské smetánky. Brzy se kolem něj začnou točit tři vlivné ženy. Clotilde de Marelle (Christina Ricci), která se stane jeho oddanou milenkou, ho uvede do vyšší společnosti. To ovšem Miláčkovi nestačí a naváže milenecký vztah s Madeleine Forestier (Uma Thurman), která z počátku nepříliš talentovanému Duroyovi pomáhá i s psaním prvních článků do novin. Do spleti jeho intrik se postupem času zamotá i postarší manželka jeho ředitele (Kristin Scott Thomas). (oficiální text distributora)

(více)

Videa (9)

Trailer 2

Recenze (261)

verbal 

všechny recenze uživatele

Ten nápad, udělat z Patizona francouzského sexuálního predátora, se mohl zrodit jen v hlavě někoho, komu před tím zamítli adaptaci Romea a Julie, protože roli nadrženého Monteka napsal na tělo Schwarzeneggrovi. Slizký homoupír, excelentně ovládající jedinou, patrně vrozenou univerzální grimasu "Žvýkám hovno, no a co...", se v ansámblu skvělých a charismatických hereček vyjímá asi jako hnisavý nežit na malebném, sněhobílém pozadí Christiny Ricci! A tak nezbývá než doufat, že se paní Majerová znovu chopí péra a napíče padesátý díl své grafomanské ságy, aby se miláček dívek s rovnátky mohl plně realizovat vysáváním Lautnera a nekurvil nám klasiku! ()

01Zuzana10 

všechny recenze uživatele

ajaaaaaaaaaaj. Žeby bol Dorian Gray natoľko komerčne úspešný, že si mysleli, že aj Bel Ami bude zaujímavý? Čím? Chýbalo mi tam niečo napínavejšie než hra, či podľahne každá na ktorú ukážem. Čo tak rozviť Maroko a vtedajšiu situáciu? Fajn crew sa zišiel. Philipa Glenistera som už nevidela večnosť, som rada (že tu účinkoval). Skvele vybrané hlavné herečky. Celú dobu som však rozmýšľala, kde sa podela krásna tvárička z čias Cedrica Diggoriho? Počkáme, možno nám vyzreje, keď sa vyvlečie z reťazí upírov. Mrs. Portman ma potešila výraznejšou hudbou i keď nie 100% charakteristickou. __ Production design - maďarské meno! Barrandov, Česi, robte niečo, lebo o pár rokov k Vám nepríde žiadny film! ()

Reklama

peiton 

všechny recenze uživatele

Celkom príjemný satirický román o nevzdelanom karieristovi, ktorý využíva svoje telesné prednosti, aby sa s pomocou žien vyšvihol z biedneho postavenia až do vládnucich kruhov. Robert Pattinson alias Georges Duroy mne osobne 2 × sympatický nebol až som ho miestami neznášala a pri niektorých situáciách som až v duchu nadávala na Duroya za to ako odporne využíval ženy na zlepšenie svojho postavenia.Hlavný hrdina nepatrí k poctivým ľuďom, práve naopak, ale možno istým spôsobom môže tak pôsobiť,už len kvôli svojej prefíkanosti,namyslenosti a uhladenosti.Taká nesympatická postava, taký zhýralec a ignorant k ženským citom a zlatokopka v 1 sa tak ľahko nevidí. ()

Tayen 

všechny recenze uživatele

Dnes mi více než kdy jindy schází vícebodová stupnice hvězdiček. Na úvod řeknu, že film byl až příliš dlouhý na to, jak málo se toho v něm děje. Na druhou stranu mám ráda období 19. století a zajímavé postavy, kterými se to tady jen hemží. Ironií je, že nejméně zajímavou postavou byl Georges Duroy alias Bel Ami Roberta Pattinsona, který se snaží a docela mu to vychází, ale na své starší herecké kolegyně nestačí. Uma Thurman zahrála zdaleka nejzajímavější ženskou postavu první Duroyovy manželky a zasloužila by si daleko více prostoru, stejně tak Kristin Scott Thomas jako postarší labilní a ponižující se Miláčkova milenka. I Christina Ricci už dávno dokázala, že umí hrát a ve filmu je krásná. Ve výsledku ale dostáváme tanec tří dam, které vedou mladého Pattinsona celým filmovým tancem. Ano, postavy skvělé, kostýmy nádherné, atmosféra 19. století podtržena skvělým Portmanovým soundtrackem. Ale když to všechno smíchám dohromady, nevypila jsem žádný koktejl, který by ve mně měl vzbudit lítost, znechucení nebo jiné silné pocity, spíše to byl slabě vyluhovaný černý čaj. ()

ABLABLABLA 

všechny recenze uživatele

A mě se ten film líbil. Na knižní předlohu, kterou jsem kdysi v rámci povinné četby četla to zdaleka nemá, jak taky narvat veškeré ty intriky, politikaření, aféry z necelých 250 stran do 100 minutového filmu. Knížku jsem měla strašně ráda - taky mi dal teď film podnět, abych si ji zas jednou přečetla, ale film na ni samozřejmě, jak už to bývá nemá, ale musím uznat, že vcelku se jim povedlo nastínit tu atmosféru. Co se týče Pattinsona, jak ho tu všichni osočují, že neumí hrát...bacha na to on umí hrát, ale jen v Twilight sáze mu to asi zakazovali - viz komentář zde aneb celý film vypadá jak se zaraženými prdy, na ostatních snímcích jako je Water for elephants , Remember me nebo Little ashes, to jde jasně vidět. Co se týče ostatních herců tak Uma Thurman i Christina Ricci byly perfektní. A ohledně H.Grainger tak její postava mě nezaujala ani v knize ani ve filmu. Je tam podstatná, vzhledem k tomu propletenci, ale nikdy jsem jí nevěnovala pozornost. Jinak vzhledem k tomu, že snímek se odehrává povětšinou exteriérech, tak atmosféra města Paříže na vás nedýchne. Takže 3-4* si film zaslouží. ()

Galerie (66)

Zajímavosti (7)

  • Madeleine Forestier (Uma Thurman) má ve chvíli, kdy prožívá smrt hraběte de Vaudrec, uvolněnou levou náušnici. V předchozí a následující scéně je však náušnice v pořádku. (IQ Tiqe)
  • Ačkoliv ve filmu sledujeme "Paříž 1890", exteriéry byly natáčeny v Maďarsku, konkrétně v Budapešti. Během filmování bylo rovněž hojně využíváno twickenhamské studio. (Robbi)
  • Christiny Ricci sa v rozhovore pýtali, či bolo pre ňu ťažké natáčať nahé scény v tomto filme. Povedala: "Vytrénovala som si mozog tak, aby ho netrápila nahota, keď pracujem. Je to ako ísť na pláž. Celý čas môžete stráviť posadnutosťou tým, ako vyzeráte, alebo môžete ísť len tak na pláž, zabudnúť na svoj výzor, a dobre sa baviť." (Arsenal83)

Související novinky

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

04.05.2012

Nutno uznat, že Robert Pattinson se docela úspěšně snaží setřást nálepku pobledlého hezouna se slabostí pro podstatně mladší pasivní holky. Nebo má prostě dobrého agenta. Po adaptacích slavných… (více)

Pattinson, Hopkins, literatura, ženy

Pattinson, Hopkins, literatura, ženy

10.11.2009

Minulý týden se shodou okolností vynořily zprávy o dvou projektech, v nichž si veterán Anthony Hopkins a žhavá hvězda současnosti Robert Pattinson zahrají slavné spisovatele. Začněme tím, který naše… (více)

Reklama

Reklama