poster

Miláček

 • Velká Británie

  Bel Ami

 • Itálie

  Bel Ami - Storia di un seduttore

  (Itálie)
 • slovenský

  Miláčik

Drama / Romantický / Historický

Velká Británie / Itálie, 2012, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ivet.ka
  **

  Uma Thurman a Robert Pattison mi dohromady opravdu nešlo. Marně jsem se snažila najít ve filmu jakoukoli aktualizaci, ale nacházela jsem jen obrazy, které byly sice místy dosti líbivé, ale zcela prázdné a nezajímavé. Přemíra sexuálních interakcí byla také trochu ke škodě... Na předloze nijak zvlášť nelpím, ale tohle byl podle mě krok vedle.(23.3.2012)

 • kaylin
  ***

  Když se dívám na film s Robertem Pattinsonem, nejprve se musím zbavit představy, jak by se mu asi v obličeji vyjímala baseballová pálka. Robert je prostě hvězda, které to vyšlo, na druhou stranu, je to z "Twilight ságy" asi hvězda nejzářivější. Kristen Stewart se také docela našla, zbytek jenom paběrkuje, ale ještě o takové Anně Kendrick určitě uslyšíme. Ale k "Miláčkovi". Pattinsonovi se musí nechat, že se sakramentsky snaží. Toho prohnaného vidláka, který se od zadělaných bot dostal až do kalhotek nejvlivnějších žen v Paříži, mu uvěříte. Výrazy, které používá, jsou odpovídající a musím říct, že mi v té roli hodně seděl. Herečky, které byly vybrány pro role jeho milenek, jsou obstojné, ani jedna není špatný, i když Kristin Scott Thomas se v některých chvílích chová až příliš hloupě, což k ní prostě nesedí. Na filmu zamrzí nejvíce, že od začátku to vypadá na temný konec, ale Miláček si nakonec najde cestu, jak přežít a jak se dostat přesně tam, kam chce. Konec je ale v tomhle podání rozhodně neuspokojivý. V předloze je přímo řečeno, co se Miláčkovi honí hlavou, a co si budeme povídat, na papíře ten konec vypadá lépe, než v tomhle provedení, které je, řekněme, trochu mrzuté. Divák bude odcházet s tím, že si nejspíš řekne, kam se podělo těch posledních pár minut. Pro znalce předlohy v pořádku, pro neznalce trochu slabé. Intriky ale fungují, i když v některých případech je používána až příliš nejasná zkratka, která všechno o záměrech a úmyslech nepoví a může v divákovi opět vyvolat pocit, že se dívá na něco, co není úplně dotažené k dokonalosti. Jako kostýmní drama ale funguje skvěle, oči nebudou přecházet, ale kostymérům se musí vzdát poklona. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/07/mistrovsky-plan-nerdi-bel-ami-susi.html(24.2.2013)

 • iamek
  ***

  Pattison šmejda Duroye zahrál bezchybně. Takový herecký výkon jsem od něj nečekal. Svojí postavu zahrál tak dokonale, že jsem ho celé promítání proklínal a jeho postavu jsem nenáviděl a přál jsem mu tu nejhorší možnou variantu utrpení. Takový pocit člověk nemá každý den. Na vedlejší ženské role se krásně koukalo a ani nezáleželo jak to je po stránce herecké.(21.6.2012)

 • sportovec
  ***

  Převážně mimořádné herecké obsazení silně vázne na představiteli hlavní úlohy; zatímco v literární předloze jde o muže středních let, zde se nám nabízí spíš než muž eféb (teenager); kontrast mezi ním a Forestierem, Maupassantem zpodobených jako vrstevníci, je až řvoucí. Zprvu dobře rozehraný příběh ztrácí směrem k závěru dynamiku; zdá se, že byl přečerpán původní rozpočet, a tak bylo nutno šetřit. Nejenže to ovlivnilo kvalitu filmu; novela či románová povídka, za kterou je Maupassantovo dílo považováno, je zbavena v tomto filmovém provedení ploch umožňujících hlubší psychologické prokreslení postav a v závěru se pod rukama rozpadá i samotný příběh. A tak největším zážitkem zůstává plejáda skvělých hereček střední generace, zpravidla dosud obestřených nepančovaným pelem mládí. Za zvlášť zdařilou považuji kreaci Umy Thurmanové, jež potvrzuje to, co doposud - alespoň pro českého mainstreamového filmového diváka - mohla jen naznačit: že je herečkou nejen neotřelého jevu, ale i univerzálního uměleckého záběru.(21.8.2012)

 • IQ Tiqe
  ***

  Kristine a Uma předvádí herecký talent, "sluníčko" Christina navíc i hezký kukuč, z Pattinsona mám smíšené pocity - buďto měl opravdu hrát rozpolceného muže a odvedl výborný výkon, nebo hrál blbě, protože jsem nedokázal rozlišit, jestli se tváří dojatě nebo nenávistně. Takže po herecké stránce dejme tomu spokojenost, po příběhové to mohlo být lepší. Maupassant to napsal vtipněji. Film u hodně pomáhá dobrá hudba. # příběh 6 | hudba 7 | humor 1 | akce 0 | napětí 2 | pustil bych si znovu 5(13.5.2012)

 • - Ačkoliv ve filmu sledujeme "Paříž 1890", exteriéry byly natáčeny v Maďarsku, konkrétně v Budapešti. Během filmování bylo rovněž hojně využíváno twickenhamské studio. (Robbi)

 • - Film je inspirovaný stejnomenou knihou francouzského spisovatele Guye de Maupassanta. (leBIGmac)

 • - Madeleine Forestier (Uma Thurman) má ve chvíli, kdy prožívá smrt hraběte de Vaudrec, uvolněnou levou náušnici. V předchozí a následující scéně je však náušnice v pořádku. (IQ Tiqe)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace