Miláček

• slovenský

Miláčik

Drama / Romantický / Historický

Velká Británie / Itálie, 2012, 98 min

Nejsou to plné 4 hvězdičky, ale počáteční rozpaky, následný cynismus, vypočítavost i ambicióznost dokázal R. Pattinson zahrát skvěle. I upocenou snahu nespadnout zase zpátky mezi své, mezi spodinu. Jeho ženské oběti byly rovněž uvěřitelné, ale v mých očích je hlavní hrdina převálcoval. Snad kromě Christiny Ricci. Hodnocení dávám kvůli mrazení v zádech, které při sledování probíhalo docela spolehlivě.(1.7.2012)

• Tuax

Nic pro mě. Posledních čtyřicet minut jsem jen čekal až to konečně skončí, hrozná nuda a nezáživnost. Přitom potenciál to mělo velký, jenže se to drží úzkoprse přímé linie. Časová posloupnost jednotlivých událostí není přehledná, spíše ji divák musí vytušit. Podle mě v příběhu uběhly roky a ne týdny, jak film působí. Herecky celkem zklamání, to co herci předváděli mě udivovalo, tedy hlavně ten orchestr mimických schopností jednotlivých herců a hereček. Byl v tom docela zmatek se v nich vyznat, ale řekl bych že to bylo autory chtěné, tedy ne ten zmatek, ale to mimické přehrávání nad únosnou mez. Hodně se mi líbila hudba, ta je nejsilnější stránkou filmu. Zajímavá je rozhodně dobovost, kostýmy, výprava. Líbila se mi i Christina Ricci. Ale zklamal mě příběh jako takový, je příliš plytký. Třeba líbánky s Umou Thurman mohly mít, alespoň minutu prostoru, jako letmý přehled. A nejen frázi v dialogu. Důležité a podstatné věci z filmu by zabraly jen pár minut, jinak je v tom kvanta zbytečného natahování bez obsahu. Škoda, že to nebylo vyplněno něčím na co by se dalo dívat. I ta vztahovost působí docela rozpačitým dojmem. Bezcitnost hlavní postavy v některých chvílích procitala na povrch, hned od úvodních záběrů, ale kdyby na ni byl kladen větší důraz, závěr byl měl mnohem větší dopad. Takhle mi to přišlo jako vyznění velmi do ztracena. 4/10(20.8.2012)

• Snorlax

Já vím, že se Britové příliš dlouho izolovali na svém ostrově a množili se mezi sebou. Následky jsou tragické! Oni si zvykli a oproti zbytku světa se jim posunul i vkus. Ale jak k tomu přijde nebritský divák, když je Pattinson servírován jako francouzský krasavec, který láme srdce a otevírá klíny všech žen mezi pubertou a smrtí? Kdyby se této role zhostil jiný ošklivý muž, který by třebas měl herecký talent, to by mohla být jiná. Naštěstí je tato kostýmní taškařice natolik plytká, že již během závěrečných titulků nebudete vědět, o čem byla. A Declan s Nickem mají velké štěstí, že Guy de už nežije, jinak by je totiž musel umlátit svými sebranými spisy.(4.1.2014)

Opravdu nevím, jak se k tomu celému mám vyjádřit. Podle mě se Robert Pattinson nehodí jinam než do romanťáků a už mě ani moc nebaví. Pořád se tváří stejně. Myslím si, že to není dobrý herec. A nechápu co na něm každá ženská vidí - jak je zřejmé i z toho snímku - "miláček" žen, abych to uvedla na pravou míru, spíše milenec nevěrných, hloupých žen. Ani Uma Thurman mě příliš neuchvátila, moc jí nesedí toto dobové zařazení, je spíše na futuristickou dobu. Ovšem Christina Ricci ta bylo jako třešnička na dortu. Je skvělá a jako jediná mě nenudila. Příběh je sice dobrý, ale je zvláštně podaný a snadno předvídatelný. Takže jediné plusy byli: Christina Ricci, Paříž, novinařina a zvrhlé téma. Jsou to takové horší 3 hvězdy.(2.6.2012)

Kristine a Uma předvádí herecký talent, "sluníčko" Christina navíc i hezký kukuč, z Pattinsona mám smíšené pocity - buďto měl opravdu hrát rozpolceného muže a odvedl výborný výkon, nebo hrál blbě, protože jsem nedokázal rozlišit, jestli se tváří dojatě nebo nenávistně. Takže po herecké stránce dejme tomu spokojenost, po příběhové to mohlo být lepší. Maupassant to napsal vtipněji. Film u hodně pomáhá dobrá hudba. # příběh 6 | hudba 7 | humor 1 | akce 0 | napětí 2 | pustil bych si znovu 5(13.5.2012)

• - Jednu z rolí ve filmu odmítla Marion Cotillard. (Freshoun)

• - Madeleine Forestier (Uma Thurman) má ve chvíli, kdy prožívá smrt hraběte de Vaudrec, uvolněnou levou náušnici. V předchozí a následující scéně je však náušnice v pořádku. (IQ Tiqe)

• - Film je inspirovaný stejnomenou knihou francouzského spisovatele Guye de Maupassanta. (leBIGmac)