Miláček

• slovenský

Miláčik

Drama / Romantický / Historický

Velká Británie / Itálie, 2012, 98 min

Pattinson = miláček? Ale jo, ta role mu docela sedla, svou roli zahrál celkem obstojně a jeho herecký talent se podle mě stále jen rozvíjí k lepšímu. Bohužel jsem ale celý film srovnávala s divadelní inscenací téhož příběhu, kterou jsem zhlédla v mladoboleslavském divadle, a ta divadelní forma mi prostě sedla mnohem víc.. Film mě chvílemi trochu nudil a měla jsem bohužel problém se vžít do atmosféry Paříže 19. století. Mohlo to určitě dopadnout mnohem líp, ale také mnohem mnohem hůř!(9.7.2012)

• Geriel

I přes slibný začátek, kdy se navrátivšího vojáka z vojenské služby v severní Africe ujímá starý známý z války, se děj rozjíždí trochu pomalu. Mladíka v podání Roberta Pattinsona se ujímají dámy z vyšší společnosti a on pomocí lichotek a postelí šplhá po společenském žebříčku. Zmlsán vysokým platem a přízní dam vyžaduje stále více a tak se neštítí lámání ženských srdcí a sňatků pro peníze. Jakmile se dostává do vyšších kruhů, podílí se částečně na tvorbě politiky, avšak to stále zůstává v pozadí a během filmu patřičně nevynikne. Chybí tu jakékoli vyvrcholení děje na které divák marně čeká a než se naděje, film končí. Co se však nedá přehlédnout, jsou ženské postavy z nichž vyniká Christina Ricci a obzvlášť Uma Thurman, jenž se mi v této roli velice líbila. Samotné bych jí dala víc hvězdiček, nicméně film se musí hodnotit jako celek, co naplat. Celé je to nenáročné a nelze do toho vkládat vysoká očekávání pokud nechcete být zklamáni.(29.6.2012)

Jsem velmi ráda, že tvůrci filmu oprášili skvělé literární dílo oblíbeného francouzského autora Guye de Maupassanta.. Miluju tu knihu, miluju dobovou Paříž a mám ráda pseudohistorické filmy :-) Navíc v tak dobře vystavěném hereckém obsazení, ve kterém se skví nádherné ženské hvězdy a výborné herečky jakými jsou zejména Christina Ricci a Uma Thurman.. Nemohu opomenout ani skvělou Kristin Scott Thomas, která nesmí chybět v žádném historickém drama - její tvář je pro ně předurčena.. Musím uznat, že i Robert Pattinson mě celkem mile překvapil - naučil se pár nových obličejů a už mu to herectví pomalu začíná jít.. Musím uznat, že do hlavní role mazlíčka paniček a pomstichtivého ctižádostivého fracka se hodil náramně :-) K tomu hudba od Rachel Portman.. Skvělé kostýmy, lokace i interiéry.. Nemůžu si stěžovat a velmi mě zaráží nízké hodnocení :-((5.1.2013)

• murakamigirl

Nie som určite za to, že film musí byť vždy genetickou kópiou alebo takmer dvojníkom literárnej predlohy. Lenže, sakriš, niektoré literárne predlohy si zaslúžia vyššie zaobchádzanie a skutočný rešpekt vzhľadom na svoje kultúrne dedičstvo ako iné. Miláčik sa odohráva v 2. polovici 19. storočia, kedy si moc dobre nevieme predstaviť, ako sa vtedy žilo, bavilo či ako sa získavalo uznanie, no jedno je isté, tento príbeh je nadčasovým príbehom, postavy sú nadčasovými postavami, s nadčasovými "hodnotami", navyše zachytáva (ne)pekne nestabilnú dobu, ktorá bola z hľadiska histórie perná, nielen vo Francúzsku... Táto adaptácia je koprodukčným európskym pokusom o spracovanie veľkého diela francúzskej kultúry, a to je, prosím, VŠE. Ani nestojí za reč, že verne pripomína len next new, draho obsadený, nablýskaný, vybrakovaný produkt, ktorý asi najviac utrpel výberom Roberta Pattinsona (!) ako hlavnej postavy, ktorý bohužiaľ vôbec nezvláda pohnútky a činy Georga Duroya, kto vie prečo? :-)))) Ale ani ostatné nefunguje oveľa lepšie ako Pattinsonov výkon: priveľa, priveľa, priveľa, priveľa hystérie, a súčasne nepochopených emócií, či postáv... Jediný magický element, Christinka Ricci, hrá tak skvostne, až vás to bije do očí, a od momentu zjavenia na scéne sledujeme jej, nie ten Georgov príbeh...(23.7.2012)

Svět není zlej, to jenom lidi sou kurvy. Proto, co můžeš, to urvi! Georges Duroy - mladý, pohledný, hladový a k uzoufání ctižádostivý vaginální alpinista. Odhodlaný vyhrabat se ze srabu stůj co stůj... Pomůže mu náhoda a Bel Ami si pozvolna tříbí svou klopýtavou sociální inteligenci a zjišťuje, jak že to ve světě vlastně chodí. A ucítí příležitost propíchat se společenským žebříčkem do těch nejvyšších pater. [...] Mám rád Maupassanta. Krásně se trefuje do lidské povahy. Je skvělé, že tvůrci pochopili, že disponují-li takto silnou předlohou, mají polovinu práce hotovou, jen to moc nezprznit. Myslím, že to vůbec nedopadlo nejhůř. Výbornému obsazení (welcome back, Uma!) navíc překvapivě nedělá ostudu ani typově přesný Robert Pattinson coby pionýr ryzího topořivého machiavellismu. V profesním portfoliu tohoto hocha se věru dlouho "stmívat" nebude...(2.4.2012)

• - Hlavní role byla nabídnuta Nicole Kidman. Ta však musela z časových důvodů odmítnout. (Petra46)

• - Jednu z rolí ve filmu odmítla Marion Cotillard. (Freshoun)

• - Film je inspirovaný stejnomenou knihou francouzského spisovatele Guye de Maupassanta. (leBIGmac)