Miláček

Miláčik

Drama / Romantický / Historický

Velká Británie / Itálie, 2012, 98 min

• Aknah

Ne! I přes to, že tenhle žánr můžu, se na to nedalo koukat. Čekala jsem více intrik, vtipu, elegance, vlastně čehokoli, jen ne takového bláta! Co jsem dostala, byl vlastně jen sled toho, jak jde od jedné k druhé, což mi přijde jako základ děje fakt smutný. Ovšem nejsmutnější byl Robert Pattinson, nejen že se sem vůbec nehodil, ale že snad neumí ani přirozeně mrkat, jsem fakt netušila. Všude přítomný, nepříjemný a slizký Georges tu byl, ale rozhodně ne BEL AMI! Dvě hvězdy za žánr a herečky,nejlepší byla Christina Ricci.(2.7.2013)

Nejsou to plné 4 hvězdičky, ale počáteční rozpaky, následný cynismus, vypočítavost i ambicióznost dokázal R. Pattinson zahrát skvěle. I upocenou snahu nespadnout zase zpátky mezi své, mezi spodinu. Jeho ženské oběti byly rovněž uvěřitelné, ale v mých očích je hlavní hrdina převálcoval. Snad kromě Christiny Ricci. Hodnocení dávám kvůli mrazení v zádech, které při sledování probíhalo docela spolehlivě.(1.7.2012)

• verbal

Ten nápad, udělat z Patizona francouzského sexuálního predátora, se mohl zrodit jen v hlavě někoho, komu před tím zamítli adaptaci Romea a Julie, protože roli nadrženého Monteka napsal na tělo Schwarzeneggrovi. Slizký homoupír, excelentně ovládající jedinou, patrně vrozenou univerzální grimasu "Žvýkám hovno, no a co...", se v ansámblu skvělých a charismatických hereček vyjímá asi jako hnisavý nežit na malebném, sněhobílém pozadí Christiny Ricci! A tak nezbývá než doufat, že se paní Majerová znovu chopí péra a napíče padesátý díl své grafomanské ságy, aby se miláček dívek s rovnátky mohl plně realizovat vysáváním Lautnera a nekurvil nám klasiku!(28.5.2012)

Když se dívám na film s Robertem Pattinsonem, nejprve se musím zbavit představy, jak by se mu asi v obličeji vyjímala baseballová pálka. Robert je prostě hvězda, které to vyšlo, na druhou stranu, je to z "Twilight ságy" asi hvězda nejzářivější. Kristen Stewart se také docela našla, zbytek jenom paběrkuje, ale ještě o takové Anně Kendrick určitě uslyšíme. Ale k "Miláčkovi". Pattinsonovi se musí nechat, že se sakramentsky snaží. Toho prohnaného vidláka, který se od zadělaných bot dostal až do kalhotek nejvlivnějších žen v Paříži, mu uvěříte. Výrazy, které používá, jsou odpovídající a musím říct, že mi v té roli hodně seděl. Herečky, které byly vybrány pro role jeho milenek, jsou obstojné, ani jedna není špatný, i když Kristin Scott Thomas se v některých chvílích chová až příliš hloupě, což k ní prostě nesedí. Na filmu zamrzí nejvíce, že od začátku to vypadá na temný konec, ale Miláček si nakonec najde cestu, jak přežít a jak se dostat přesně tam, kam chce. Konec je ale v tomhle podání rozhodně neuspokojivý. V předloze je přímo řečeno, co se Miláčkovi honí hlavou, a co si budeme povídat, na papíře ten konec vypadá lépe, než v tomhle provedení, které je, řekněme, trochu mrzuté. Divák bude odcházet s tím, že si nejspíš řekne, kam se podělo těch posledních pár minut. Pro znalce předlohy v pořádku, pro neznalce trochu slabé. Intriky ale fungují, i když v některých případech je používána až příliš nejasná zkratka, která všechno o záměrech a úmyslech nepoví a může v divákovi opět vyvolat pocit, že se dívá na něco, co není úplně dotažené k dokonalosti. Jako kostýmní drama ale funguje skvěle, oči nebudou přecházet, ale kostymérům se musí vzdát poklona. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/07/mistrovsky-plan-nerdi-bel-ami-susi.html(24.2.2013)

• Fiftis

Ďalší z rady romantických filmov, ktorý som si pozeral len a len kvôli jednej hereckej postave, ktorú mám rád. V tomto prípade to bola Uma Thurman, ktorá na fotkách pôsobila veľmi očarujúco. Nebol to film, ktorý by si zaslúžil Odpad! ale tých pár hviezdičiek je asi práve len za Umu Thurman, ktorá hrala veľmi zaujímavú postavu. Hejterom Roberta Pattinsona tiež nie som, takže mi nejako zvlášť nevadil, skôr naopak, takáto historická postava mu sedí viac, než v nejakej romantickej teen snímke. Dej ma však absolútne nezaujal, to jediné zaujímavé bol milenecký štvoruholník a asi by sa viac hodil filmu názov Zajačik.(16.2.2015)

• - Ačkoliv ve filmu sledujeme "Paříž 1890", exteriéry byly natáčeny v Maďarsku, konkrétně v Budapešti. Během filmování bylo rovněž hojně využíváno twickenhamské studio. (Robbi)

• - Film je inspirovaný stejnomenou knihou francouzského spisovatele Guye de Maupassanta. (leBIGmac)

• - Jednu z rolí ve filmu odmítla Marion Cotillard. (Freshoun)