Miláček

Miláčik

Drama / Romantický / Historický

Velká Británie / Itálie, 2012, 98 min

• Aknah

Ne! I přes to, že tenhle žánr můžu, se na to nedalo koukat. Čekala jsem více intrik, vtipu, elegance, vlastně čehokoli, jen ne takového bláta! Co jsem dostala, byl vlastně jen sled toho, jak jde od jedné k druhé, což mi přijde jako základ děje fakt smutný. Ovšem nejsmutnější byl Robert Pattinson, nejen že se sem vůbec nehodil, ale že snad neumí ani přirozeně mrkat, jsem fakt netušila. Všude přítomný, nepříjemný a slizký Georges tu byl, ale rozhodně ne BEL AMI! Dvě hvězdy za žánr a herečky,nejlepší byla Christina Ricci.(2.7.2013)

Řemeslně dobře odvedená práce, bohužel pro mě s hodně špatným obsazením. Pattinson se tváří celou dobu odhodlaně nasraně, ale jednoznačně nepřesvědčil. Uma Thurman potvrdila že prostě není herečka která zvládne jakoukoli roli a Kristin Thomas mě obrovsky zklamala. Naopak velmi milým a krásným překvapením je Christina Ricci.(1.6.2012)

Přesně tak jsem si to kdysi představoval, když jsem ještě tahal kačera a mama četla tyhle oplzlosti, jaá věděl proč… cesta do vyšší společnosti přes postel, takhle se to dělá, ehm. Jen z těží chápu co tu dělal slizký a oplzlý Bel Ami Pattinson, noó zřejmě má svůj mastný, smradlavý piedestal, z kterého né a neé dolů… Nemorálnost sama, neboli márnost nad márnost. 6/10(11.4.2012)

Převážně mimořádné herecké obsazení silně vázne na představiteli hlavní úlohy; zatímco v literární předloze jde o muže středních let, zde se nám nabízí spíš než muž eféb (teenager); kontrast mezi ním a Forestierem, Maupassantem zpodobených jako vrstevníci, je až řvoucí. Zprvu dobře rozehraný příběh ztrácí směrem k závěru dynamiku; zdá se, že byl přečerpán původní rozpočet, a tak bylo nutno šetřit. Nejenže to ovlivnilo kvalitu filmu; novela či románová povídka, za kterou je Maupassantovo dílo považováno, je zbavena v tomto filmovém provedení ploch umožňujících hlubší psychologické prokreslení postav a v závěru se pod rukama rozpadá i samotný příběh. A tak největším zážitkem zůstává plejáda skvělých hereček střední generace, zpravidla dosud obestřených nepančovaným pelem mládí. Za zvlášť zdařilou považuji kreaci Umy Thurmanové, jež potvrzuje to, co doposud - alespoň pro českého mainstreamového filmového diváka - mohla jen naznačit: že je herečkou nejen neotřelého jevu, ale i univerzálního uměleckého záběru.(21.8.2012)

Celkom príjemný satirický román o nevzdelanom karieristovi, ktorý využíva svoje telesné prednosti, aby sa s pomocou žien vyšvihol z biedneho postavenia až do vládnucich kruhov. Robert Pattinson alias Georges Duroy mne osobne 2 × sympatický nebol až som ho miestami neznášala a pri niektorých situáciách som až v duchu nadávala na Duroya za to ako odporne využíval ženy na zlepšenie svojho postavenia.Hlavný hrdina nepatrí k poctivým ľuďom, práve naopak, ale možno istým spôsobom môže tak pôsobiť,už len kvôli svojej prefíkanosti,namyslenosti a uhladenosti.Taká nesympatická postava, taký zhýralec a ignorant k ženským citom a zlatokopka v 1 sa tak ľahko nevidí.(30.11.2014)

• - Hlavní role byla nabídnuta Nicole Kidman. Ta však musela z časových důvodů odmítnout. (Petra46)

• - Ačkoliv ve filmu sledujeme "Paříž 1890", exteriéry byly natáčeny v Maďarsku, konkrétně v Budapešti. Během filmování bylo rovněž hojně využíváno twickenhamské studio. (Robbi)

• - Jednu z rolí ve filmu odmítla Marion Cotillard. (Freshoun)