Miláček

Miláčik

Drama / Romantický / Historický

Velká Británie / Itálie, 2012, 98 min

• bukowski83

Tak tohle vážně ne, chtěl bych napsat pořád lepší lovestory než Twajlaj, ale v tomto případě to snad ani nejde. Film založený na změně charakteru pana Patizóna zjevně nefunguje a to díky jeho herecké neschopnosti a jeho výrazu "au kdo mně tam zezadu strká prsty". Osobně mám rád dobové filmy a jsem ochoten u nich odpustit nějakou tu hloupost, ale tady to jednoduše nejde. Pozor film není vhodný ani pro koukání s přítelkyní, která Patizóna může.(26.7.2012)

• Geriel

I přes slibný začátek, kdy se navrátivšího vojáka z vojenské služby v severní Africe ujímá starý známý z války, se děj rozjíždí trochu pomalu. Mladíka v podání Roberta Pattinsona se ujímají dámy z vyšší společnosti a on pomocí lichotek a postelí šplhá po společenském žebříčku. Zmlsán vysokým platem a přízní dam vyžaduje stále více a tak se neštítí lámání ženských srdcí a sňatků pro peníze. Jakmile se dostává do vyšších kruhů, podílí se částečně na tvorbě politiky, avšak to stále zůstává v pozadí a během filmu patřičně nevynikne. Chybí tu jakékoli vyvrcholení děje na které divák marně čeká a než se naděje, film končí. Co se však nedá přehlédnout, jsou ženské postavy z nichž vyniká Christina Ricci a obzvlášť Uma Thurman, jenž se mi v této roli velice líbila. Samotné bych jí dala víc hvězdiček, nicméně film se musí hodnotit jako celek, co naplat. Celé je to nenáročné a nelze do toho vkládat vysoká očekávání pokud nechcete být zklamáni.(29.6.2012)

• Aknah

Ne! I přes to, že tenhle žánr můžu, se na to nedalo koukat. Čekala jsem více intrik, vtipu, elegance, vlastně čehokoli, jen ne takového bláta! Co jsem dostala, byl vlastně jen sled toho, jak jde od jedné k druhé, což mi přijde jako základ děje fakt smutný. Ovšem nejsmutnější byl Robert Pattinson, nejen že se sem vůbec nehodil, ale že snad neumí ani přirozeně mrkat, jsem fakt netušila. Všude přítomný, nepříjemný a slizký Georges tu byl, ale rozhodně ne BEL AMI! Dvě hvězdy za žánr a herečky,nejlepší byla Christina Ricci.(2.7.2013)

• Madsbender

Stručne: vypoklonkovaná rutina. Dodatky: 1. Pattinson mi všeobecne narozdiel od väčšiny nijak výrazne nevadí (Voda pre slony je síce film mnou trochu nadhodnotený, ale jeho herecký prejav tam bol niečo viac než len neurážajúci), avšak tu bol strašný - vlastne jediný, kto sa v prvej polovici filmu pokúša o aký - taký výkon je Uma Thurman, zvyšok sú len pekné tváričky a lacní intrigáni. 2. Kostýmy, do ktorých Umu navliekli sú nehoráznym škandálom. 3. Tak zúfalo nezaujímavé postavy a príbeh som v dobovej snímke (s výnimkou béčkových amerických fantasy a variácií na Harryho Pottera) snáď ešte nevidel. 4. Čo mal znamenať ten koniec? To sa páni režiséri nedokázali ani držať knihy a museli z toho spraviť amorálnu rozprávočku? 35%(13.6.2014)

Už jsem zažil horší školní filmové projekce.Miláček je přesně tím typem filmu,ve kterém všechno funguje zhruba tak,jak má.Všechno je hezky natočeno,k filmu zní příjemná hudba,dobové kulisy vypadají dobře.Celek je ale přesto hlavně nevzrušivou,na pohled hezkou,ale zoufale neosobitou literární adaptací,do které zkrátka nezkušené duo režisérů nedokázalo vložit duši a dostatečně ji uzpůsobit filmové řeči.Přitom příběh skýtá potenciál na drásavou sondu do duše nepříliš bystrého,ale šarmantního muže,kterého pohltila touha po životních slastech a je schopen udělat vše pro to,aby jich docílil.Stačilo ustoupit od líbivé a přespříliš učesané stylizace,více se soustředit na politický a novinářský podtext filmu a dát větší prostor postavě Umy Thurman,která je jednoznačně tím nejzajímavějším,co film nabízí.I ostatní představitelky ženských rolích potěší,sám Pattinson pak podává silně nevyrovnaný výkon,kdy se zmítá na hraně mezi perfektním vystižením bezohledného floutka a chabým přehráváním.Ovšem ani on mi výrazně nevadil,což se dá říci o celém filmu,který možná mohl být lepší,ale i tak jde o solidní,i když možná až příliš standartní adaptaci,která si dokázala udržet mou pozornost a v některých směrech mě dokonce i velmi potěšila (třeba možnost po delší době vidět Christinu Ricci na velkém plátně).Každopádně šlo o rozhodně příjemnější zážitek,než by mi poskytla dvouhodinovka konverzace z němčiny,které bych jinak jistě neunikl. 65 %(4.4.2012)

• - Jednu z rolí ve filmu odmítla Marion Cotillard. (Freshoun)

• - Film je inspirovaný stejnomenou knihou francouzského spisovatele Guye de Maupassanta. (leBIGmac)

• - Ačkoliv ve filmu sledujeme "Paříž 1890", exteriéry byly natáčeny v Maďarsku, konkrétně v Budapešti. Během filmování bylo rovněž hojně využíváno twickenhamské studio. (Robbi)