Miláček

Miláčik

Drama / Romantický / Historický

Velká Británie / Itálie, 2012, 98 min

• verbal

Ten nápad, udělat z Patizona francouzského sexuálního predátora, se mohl zrodit jen v hlavě někoho, komu před tím zamítli adaptaci Romea a Julie, protože roli nadrženého Monteka napsal na tělo Schwarzeneggrovi. Slizký homoupír, excelentně ovládající jedinou, patrně vrozenou univerzální grimasu "Žvýkám hovno, no a co...", se v ansámblu skvělých a charismatických hereček vyjímá asi jako hnisavý nežit na malebném, sněhobílém pozadí Christiny Ricci! A tak nezbývá než doufat, že se paní Majerová znovu chopí péra a napíče padesátý díl své grafomanské ságy, aby se miláček dívek s rovnátky mohl plně realizovat vysáváním Lautnera a nekurvil nám klasiku!(28.5.2012)

Nejprve mi učarovala česká televizní verze Dušana Kleina, samozřejmě výtečná je také verze Williho Forsta. Moderní Bel Ami roku 2012 je žlučovitá katarze, syrový pohled na niternou touhu po úspěchu, která jde přes mrtvoly. A tak to máme také rádi. O Roberta Pattinsona už strach nemám, konečně už Voda pro slony byla příkladem toho, že to není marná figurka z jedné problematické atrakce jménem Twilight. A pokud je obklopen takovými hereckými formáty, jaké představují Uma Thurman, Kristin Scott Thomas nebo Christina Ricci, pak skutečně není co řešit. Výprava přesahuje realističnost běžných kostýmních dramat a Guy de Maupassant je tak hrdě představen nové generaci. Bravis.(24.7.2014)

• Estrellita

Zmrvená klasika - to bolí, bolí! Nejen že mám k dokonale sladkému Robíkovi ze Stmívání odpor jako k upírovi, ale teď mám tentýž odpor k němu jako k herci, tedy v jeho případě jako k "herci". V každé, byť emocionálně sebevypjatější situaci nasadí svůj pokerface s občasným přidáním výrazu "bolí mě zuby" a za doprovodu srdceryvných povzdechů odříká naučené repliky. Tohle pro mě není herec. Tfuj. Ale zpět k filmu - kdyby byl do hlavní role obsazen nějaký herec, asi by mě tato parodie na Maupassantovu knihu tolik nebolela. 30%(20.6.2013)

• cukorek

Názor ľudí, ktorí čítajú knihy a tie následne dostanú filmovú podobu, znie vždy v prospech kníh. Ja medzi vášnivých čitateľov nepatrím, ale táto knižná predloha spracovaná Declanom Donnellom a Nickom Ormerodom na mňa pôsobila trocha neprehliadne ako keď na hokejovom zápase hrajú mužstva v takmer rovnakých dresoch a z diaľky nevidno presne, ktorý hráč má puk a trocha nudne ako keď treba dlho čakať na strelenie gólu. Nakoniec však "pár gólov padlo", keď príbeh dostal lepší spád udalostí s menším zauzlením. Robert Pattinson zvládol bez väčších nedostatkov rolu namysleného Georga, ktorý mál niečo do seba a navyše táto "šablóna" sadne do každého storočia, pretože stále sa nájdu muži, čo dajú prednosť peniazom a kariére, pred chudobou a skutočnou láskou. Viac som bol zvedavý na Umu Thurman, ktorej výkon sa mi zdal o niečo lepší aj keď bola len vo vedľajšej úlohe. Bohužiaľ, týmto filmom tvorcovia pre mňa nič nového nepriniesli a ani s dosť otvoreným sexuálnym prejavom, ma nepresvedčili 40%.(16.8.2012)

• Geriel

I přes slibný začátek, kdy se navrátivšího vojáka z vojenské služby v severní Africe ujímá starý známý z války, se děj rozjíždí trochu pomalu. Mladíka v podání Roberta Pattinsona se ujímají dámy z vyšší společnosti a on pomocí lichotek a postelí šplhá po společenském žebříčku. Zmlsán vysokým platem a přízní dam vyžaduje stále více a tak se neštítí lámání ženských srdcí a sňatků pro peníze. Jakmile se dostává do vyšších kruhů, podílí se částečně na tvorbě politiky, avšak to stále zůstává v pozadí a během filmu patřičně nevynikne. Chybí tu jakékoli vyvrcholení děje na které divák marně čeká a než se naděje, film končí. Co se však nedá přehlédnout, jsou ženské postavy z nichž vyniká Christina Ricci a obzvlášť Uma Thurman, jenž se mi v této roli velice líbila. Samotné bych jí dala víc hvězdiček, nicméně film se musí hodnotit jako celek, co naplat. Celé je to nenáročné a nelze do toho vkládat vysoká očekávání pokud nechcete být zklamáni.(29.6.2012)

• - Hlavní role byla nabídnuta Nicole Kidman. Ta však musela z časových důvodů odmítnout. (Petra46)

• - Jednu z rolí ve filmu odmítla Marion Cotillard. (Freshoun)

• - Film je inspirovaný stejnomenou knihou francouzského spisovatele Guye de Maupassanta. (leBIGmac)