Bakemonogatari (TV seriál)

• Japonsko

化物語

Bakemonogatari

Animovaný / Drama / Fantasy / Komedie / Mysteriózní / Psychologický / Romantický

Japonsko, 2009, 15x24 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (33)

"Baka"monogatari. Takhle šílený příběh jsem hledala dlouhou dobu. Arararara-.. (*kousla se do jazyku*) -gi-kun a Oshino jsou skvělé postavy, které jsem si oblíbila i v prequelech k tomuto "veledílu", kterému jsem se pořád vyhýbala, ani nevím proč. Šílenosti, které se zde dějí, mě ovšem příjemně bavily, OP i ED se mi líbily, Hitagi je skvělá hlavní ženská postava (aspoň prvních 5 dílů - první díl ve mně pořád vyvolává sadistický úsměv - pak se začínají řešit jiné postavy a nastává ten správně šílený "bordel" - teda příběh, kdy se pomalu ztrácíte a jen si užíváte hezkou grafiku a tolik proslulé "otáčení hlavy postavy". Ostatní toho řekli víc, ode mě dostanete jenom tohle. Více Arararara-...giho a Oshina a budu spokojená :D není to na těch 5*, ale aspoň za tu zábavu mezi těma dvěma jim musím ten plný počet dát.(21.11.2019)

Velmi se mi líbila grafika, střih a netradiční "kamera". Byla tam i trocha té psychologie. Bohužel se mi zdály některé dialogy totálně o ničem, některé sexuální narážky byly těžce dětinské a občasné afektované projevy hlavních hrdinů mě dostával na kolena (ve špatném slova smyslu). Takže z toho jsou nakonec lepší 3 hvězdičky.(25.1.2014)

To hlavní, co člověka po nějakých zhruba dvou vteřinách sledování udeří do očí, je pochopitelně výtvarný styl. Ten je vskutku neotřelý a výrazně pomáhá dotvářet zážitek z celého seriálu. Ten se točí okolo řešení mystických problémů několika dívek, přičemž každý mě dokázal zaujmout a pohltit. Hlavním kladem byly ale pro mě rozhodně jednotlivé konverzace a humor v nich použitý, který mi naprosto přesně sedl do noty. 5*(8.4.2011)

Nevedela som sa dočkať kedy napíšem komentár k tomuto anime, ale úprimne teraz ani neviem čo napísať... páčilo sa mi. Je divné, nečakané a... rozhodne originálne. Ukazovali tak obrazy skutočných ľudí (tváre, ruky, ulice...) - jednoducho to som nečakala, bolo to niečo nové. Animácia - tú som celkom čakala. Takúto animáciu môže človek vidieť v často anime tohto typu. Openingy a Endingy boli dobré, nijak zvlásť ma nechytili, ale boli určite skvelé. Anime má 15 epizód čo sa mi páči, neviem či by to ďalšími 10-timi nepokazili, bo či by som to zvládla dopozerať. :D Pre mňa bola najväčšia podivnosť... nie. To by som klamala. V skutočnosti som mala tušenie, že Hanekawa cíti k Araragimu niečo viac, než len priateľstvo. Už od začiatku sa mi skôr ona páčila a po tom "odhalení" moja sympatia k nej len rástla. Sklamaním bolo pre mňa to, že Araragi zostal so Senjougahara, ale... proste je to tak. Nič dobré na tom hľadať nebudem, pretože by si ho Hanekawa zaslúžila. Anime bolo úžasné. Som rada, že som ho videla a teraz som zvedavá na ďalšie podivnosti zo sveta anime. Ktovie či budú ešte podivnejšie než toto anime. :)(12.6.2012)

• Kimkong

Pro mě neskutečná nuda. zabalil jsem seriál po 13 epizodách. Mluvení, mluvení, mluvení. Seriál je divný. Pěkný ending.(20.4.2018)

Čtyři hvězdy za grafické zpracování, za hudbu a za Senjougaharu a za to jak skvěle manipuluje s Araragim. Žánrově se tenhle seriál snad ani nevymezuje. Každý si v něm najde, to co zrovna potřebuje pro příjemné odreaogování se od stresu skutečného života. Život vdechují seriálu pak rychlé prostřihy na "prázdná místa", popisující tu stav mysli té, či oné postavy nebo jen náladu dané situace. S takovým zpracováním jsem se setkal prvně a nutno dodat, že je to velmi zajímavé a zábavné. A ruku na srdce, to, co cheme od televizní produkce je zábava a hlavně ta neotřalá a originální.(3.9.2010)

"Práve som postúpila z dotieravého ducha na túlavého ducha. Ber to ako špeciálne povýšenie o dva stupne. Myslím, že sa tu teraz budem chvíľu motať... Nepokecáme niekedy?" :-). // Graficky výborné, vodopád nápadov a štýlov, príbeh celkom v poriadku, aj vďaka primeranej dĺžke seriálu. Hlavná ženská postava (Hitagi), ktorej by som sa naozaj bál povedať nie. Škoda, že v závere nedostala viac priestoru. Čo ma hnevalo najviac, že som preblikujúce titulky nielenže nestíhal čítať, ale chvíľami ani zastavovať. Skutočne sú to strihy po pár políčkach. Ako znázornenie myšlienok víriacich sa v hlave super, ale pre diváka nezvládnuteľné. Pritom tie texty dávajú zmysel. Subliminálne odkazy prosím nabudúce iba v obrazovej podobe. Desať riadkov textu za desatinu sekundy je ozaj iba pre vyvolených s fotografickou pamäťou. Potešila aj hudba. Piesne mi nostalgicky pripomenuli Inori <3 ;-).(5.1.2013)

Určite skvost posledných rokov v sektore anime seriálov. Špičkové animované prostredie s vynikajúcou dynamikou scén a s náročnejším dejom ktoré oslovuje skôr tú staršiu anime generáciu.(13.9.2010)

• ikilledjenny

Tak hezky to začalo. První dva díly byly zajímavé, zvláštní, někdy iritující vizuál a sympatické hlavní postavy. A pak přišel díl třetí s Hachikuji a mě to přestalo bavit. Viděla jsem jen 8 dílů a myslím, že stačí. Promrhaný potenciál prvních dvou dílů. Možná dám Araragimu druhou šanci, někdy...(29.4.2012)

Myšlenkový overload. Neříkám, že jen myšlenek úžasných. Forma je sama sdělením. Něco pro artisty.(5.7.2012)

• Sakikura

Po přečtení několika hodnocení, které pěly samou chválu jsem se na tenhle ,,zázrak,, rozhodla podívat. Musím říct, že zázračnost tohohle anime je jenom věc vkusu. Pokud upřednostňujete grafické zpracování před obsahem budiž. Na druhou stranu obsahově je to trochu slabší a především takové zvláštní. I když se jedná o psychologický žánr, který mě baví, tohle opravdu nebyl můj šálek kávy. Jednotvárné dialogy, kde jsem ani nestíhala chápat záplavu divných japonských slovních hříček, vtipů a odkazů na historické postavy či události mě dokonale uspávaly. Zkrátka mě to nebavilo dostatečně na to abych dávala pozor a pochopila smysl příběhů dívek. Chování postav mi někdy přišlo úplně postavené na hlavu až mě to rozčilovalo a tak to pro mě skončilo už někde u páté epizody. I kdyby mi někdo řekl, že se to tam teprve rozjede, nepřesvědčil by mě.(25.7.2013)

Zatím hodnotím jen po zhlédnutí první poloviny, tak se třeba ledacos změní (tomu ale moc nevěřím). První díl mě bez nadsázky naprosto šokoval. Slet střídajících se obrazů, koláží, slov, barev, zvuků. Pouštím si tak jeden díl denně, protože jsem pak naprosto vyčerpanej. Škoda jen, že neumím japonsky, protože překladem dost zajímavých souvislostí pravděpodobně odpadá. Taky by mě zajímalo, jak japonští diváci stíhají přečíst úvod do příběhu :)). I po stránce obsahu mi Bakemonogatari přijde dost hluboké a promyšlené. Nebo se v tom snažím vidět něco, co tam není?(14.10.2013)

Po prvom pozretí som nedokázal oceniť kvalitu tohto anime, po opakovanom pozretí som mal oveľa lepší dojem z celého seriálu a preto z pôvodných 2, dávam 4*.(30.9.2016)

1 2 následující >>