Komedie / Dobrodružný

USA, 1995, 89 min

• ivonca

Nechala som sa na Billyho Madisona nahovoriť a keď som už začala:(, tak som aj dopozerala. Lacný humor mi vôbec nevadí a presne na taký som mala dnes večer chuť, ale toto bolo šlápnutie o kus vedľa. Adam Sandler podal "bravúrny" herecký výkon, tomu niekto hovorí komediálne umenie?!?!! A tá muzikálna vsuvka, och!!! Párkrát som sa pristihla ako len čumím s otvorenými ústami. A čo sa týka môjho hodnotenia, tak tá druhá hviezdička je tam len vďaka Normovi McDonaldovi, ktorý ma v poslednej minúte rozosmial takmer k slzám.(2.2.2009)

Ale pročpak nepřistoupit na zajímavý nápad tvůrců, tahle komedie byla docela povedená a když jsem přistoupil na tu zajímavou hru, tak to bylo více než snesitelné a já se docela dobře bavil, a i když se většinou salvy smíchu nekonaly, tak mi nedělalo problém se usmívat alespoň tiše. Adam Sandler dokazuje, že na komediální a bláznivé role má talent a tahle role mu sedla zcela výborně. A dost mě potěšil i Steve Buscemi, který se objeví jen ve dvou sénách dohromady asi na jednu minutu, ale i přesto dokáže pobavit a jeho role pro mě bude asi na dost dlouho nezapomenutelná. Celý film je tak trochu kouzelný a na pobavení a odreagování skutečně posloužil velmi dobře, např. scéna se zapáleným exkrementem byla docela vtipná (ovšem neviděl jsem jí ve filmu či seriálu poprvé), stejně jako scény se Stevem Buscemim, ale ono toho bylo více. Pokud však hledáte komedii, která ve vás vyvolá salvy smíchu, tak tohle asi není právě ta nejvhodnější komedie, ale na menší pobavení to stačí bohatě. A tak jsem se nakonec rozhodl ohodnit tento snímek vcelku příznivými čtyřmi hvězdičkami, protože mám-li být upřímný, tak tolik špatné to přece jen nebylo.(21.7.2009)

Zpočátku jsem k tomu filmu přistupovala kriticky, protože Sandlera nemusím a koupila jsem si to jen díky Bridgette Wilson, ale kupodivu i se Sandlerem byla zábava a to prakticky od začátku do konce. Hodně jsem se zasmála i díky Brigitte, která hrála učitelku, do které se Sandler zamiloval a ona mu dlouho odolávala. Nehledě na to, že ho dosti rázným způsobem povzbudila, když byl na dně. Určitě příjemná komedie, kterou si ráda někdy zopakuju.(2.11.2008)

• Radiq

S dabingem to je bohužel odpad, protože ten se fakt nepovedl. Hlavní nákop do prdele je to, že během písniček tam nejsou titulky (což by bylo nejlepší řešení), ani to není zpívané česky (což je většinou taky hrůza), ale je tam ponechán originál a přes to nám dabing vypráví, o čem to vlastně zpívají. Strašny. Jinak ani v originále to není žádná hitparáda. Dívat se na to, jak tam většina herců ze sebe dělá idioty, nebo úplné dementní trapné dementy, to se nedá vydržet moc dlouho. Většina fórků je dobrá leda tak pro děcka a najde se tam málo těch, které aspoň pozvednou koutky úst. Spiš se trapností koukám rači do země, jak je mi z nich trapně. Je to asi nejhorší sandlerovina evr. Potěšil leda tak Steve Buscemi, ale ostatní vedlejší role stojej za prd (a to ve většině Sandlerovejch filmů jsou vždy ty vedlejší postavy jedním ze základů humoru). A ten hlavní záporák je taky jedna velká katastrofa, hlavně to jeho háro. Nelibilo se mi to, ale v originále bych tomu asi jednu hvězdu dal...(30.5.2016)

Sandlerovo styl humoru mam rad, ale i kdyz ma na svym konte peknou radku hovad, Billy Madison je asi mezi nima king. Takovyho giga hyper mega dementna totiz jen tak neuvidite, az sem skoro cejtil, jak se mi sledovanim filmu zmensuje mozek. Ale jinak to je po vsech strankach typicka Sandlerovo komedie, to znamena sem tam solidni vtip, predvidatelnej pribeh a potesi uchylacek Buscemi v malicky roli. Slabsi 4*.(26.9.2009)

• - Roli otce odmítl Charles Bronson. (rafix)

• - Jedno s dětí se zmíní o "Mortal Kombat". Bridgette Wilson-Sampras ztvárnila jednu z rolí v adaptaci zmíněné hry. (rafix)