Komedie / Dobrodružný

USA, 1995, 89 min

• Pitryx

Mohlo jít o výbornou komedii. Nebýt zbytečného milostného románku. Nebo ani ne tak jeho jako těch blbých keců kolem. Zase to naprosto zastavilo děj. Navíc holka, do které se hrdina zamiluje, nestála za pohled. No a on taky nebyl pro mne nijak zvlášť sympatický. Jako další mi vadil stupid konec. Suma sumárum, dám něco málo za pár úsměvů, které mi film vyvolal na tváři. 201208118329bt(14.8.2013)

Je to dosť dobrá komédia so skvelým komikom Adamom Sandlerom, ktorá patrí medzi jeho lepšie filmy. Má výborný a zároveň aj originálny príbeh o dospelom mužovi, aj ked´ vo vnútri je stále dieťaťom, ktorý musí prejsť od úplného začiatku základnú školu. Síce spracovanie už je presne také ako pri skoro všetkých amerických komédiách, ale to vôbec neprekáža. Zábavných scén je tu viac než dosť, pričom sa o ne stará hlavne Sandler svojim správaním a celkovým prístupom. Po tejto stránke zaujme hlavne už samotný pobyt na základnej škole, hlavne Sandlerova mimika pri koktajúcom žiakovi je perfektná. Spokojný som aj s vedľajšími postavami, poteší hlavne síce malá, ale aj tak nezabudnuteľná úloha Steva Buscemiho. Adam Sandler už od začiatku svojej tvorby točil samé vysokonadpriemerné komédie a tento trend sa ho ešte stále drží. Jeho novšie filmy sú určite inteligentnejšie, ale tie staršie sú zábavnejšie a stoja viac na samotnom Sandlerovi. 75%(6.4.2007)

• Elfias Dóže

Pro mě je to nejméně vtipný film ve filmografii Adama Sandlera. Teda alespoň v komediální filmografii, jelikož si Sandler vystřihl i vážnou roli (asi ne jedinou, ale tahle mě právě napadla). Vím, že BM vysílala Prima na Silvestra (roku 09 nebo 10?) a já se těšil na to jak si Sandler bude hrát na malé dítko či puberťáka, bohužel těchto scén je tam málo a co hůř jen lehce polechtají bránici. 35%(18.8.2012)

Jedna z ranných Sandlerovek. A drží si rysy jeho ostatních kousků, takže kdo má rád jeho styl, nepohrdne ani tímto kouskem. A kdo Sandlera nemusí, toho zrovna tenhle snímek o opaku nepřesvědčí. Pro mě byla super korpulentní černá služebná a její sexistické návrhy. No a samozřejmě i p.Samprasová Bridgette Wilson byla k nakousnutí.(16.11.2008)

K nedělnímu obědu je to dobré, i také filmy jsou třeba. Přesně nějak tak jsem si Sandlerovy začátky představoval. Je to bezduché, "zloun" není ani zlý a ani nějak chytřejší než idiot Billy, zápletka se prakticky vyřeší sama a jediné napětí tak přichází v moment, kdy ho Bridgette Wilson připravuje na desetiboj krásným osobitým způsobem. A přesto těch 89 minut vcelku uběhlo.(16.11.2010)

• - Roli otce odmítl Charles Bronson. (rafix)

• - Jedno s dětí se zmíní o "Mortal Kombat". Bridgette Wilson-Sampras ztvárnila jednu z rolí v adaptaci zmíněné hry. (rafix)