Komedie / Dobrodružný

USA, 1995, 89 min

Docela povedená Sandlerovka, jistě na dneší komedie to rozhodně nemá, ale jestli jste ochotní přijmout poměrně primitivní humor 90 let, tak se i pobavíte, a film uteče jako voda. I když ve filmu není nic moc dobrého a ano ani herci nejsou příliš dobří, jediné co se dokáže vytáhnout na nadprůměr je výborná hudba. Gagy a komediální scény byly na poměrně dobré úrovni ale občaas jsem si říkal co sakra má znamenat ten tučňák? Tahle komedie se nedá moc doporučit, ale na jedno zkouknutí se to dá a dobře se u toho odpočine.(14.5.2010)

Sandlera mam celkom rad...ci uz ako "blbecka" v Mr.Deeds, alebo ako normalne sa tvariaceho herca v Punch drunk love. V Billy Madisonovi hra Sandler prave toho spominaneho "blbecka" a ja mu to neberem. Filmu by vsak cisto Sandlerovsky "sarm" u mna urcite nestacil na 3*...to, co sa mi na nom najviac pacilo bol "NormMcdonaldovsky" humor. (ti, co pozerali sitcom Norm, vedia;)...potesi aj cameo Steva Buscemi.(21.2.2005)

• Elfias Dóže

Pro mě je to nejméně vtipný film ve filmografii Adama Sandlera. Teda alespoň v komediální filmografii, jelikož si Sandler vystřihl i vážnou roli (asi ne jedinou, ale tahle mě právě napadla). Vím, že BM vysílala Prima na Silvestra (roku 09 nebo 10?) a já se těšil na to jak si Sandler bude hrát na malé dítko či puberťáka, bohužel těchto scén je tam málo a co hůř jen lehce polechtají bránici. 35%(18.8.2012)

• reky

Jeden z prvních Sandlerových filmů, komedie s ním mi nevadí, mnohdy se na ně rád podívám i znovu. Tohle se však moc nepovedlo, Sandler sice hraje blbečka docela přesvědčivě, ale často mě ty jeho ksichty a kecy spíš štvaly, místo abych se smál. Plusové body za Stevea Buscemiho, takže to nakonec na ty slabý 2* vyjde.(25.1.2009)

Ale pročpak nepřistoupit na zajímavý nápad tvůrců, tahle komedie byla docela povedená a když jsem přistoupil na tu zajímavou hru, tak to bylo více než snesitelné a já se docela dobře bavil, a i když se většinou salvy smíchu nekonaly, tak mi nedělalo problém se usmívat alespoň tiše. Adam Sandler dokazuje, že na komediální a bláznivé role má talent a tahle role mu sedla zcela výborně. A dost mě potěšil i Steve Buscemi, který se objeví jen ve dvou sénách dohromady asi na jednu minutu, ale i přesto dokáže pobavit a jeho role pro mě bude asi na dost dlouho nezapomenutelná. Celý film je tak trochu kouzelný a na pobavení a odreagování skutečně posloužil velmi dobře, např. scéna se zapáleným exkrementem byla docela vtipná (ovšem neviděl jsem jí ve filmu či seriálu poprvé), stejně jako scény se Stevem Buscemim, ale ono toho bylo více. Pokud však hledáte komedii, která ve vás vyvolá salvy smíchu, tak tohle asi není právě ta nejvhodnější komedie, ale na menší pobavení to stačí bohatě. A tak jsem se nakonec rozhodl ohodnit tento snímek vcelku příznivými čtyřmi hvězdičkami, protože mám-li být upřímný, tak tolik špatné to přece jen nebylo.(21.7.2009)

• - Jedno s dětí se zmíní o "Mortal Kombat". Bridgette Wilson-Sampras ztvárnila jednu z rolí v adaptaci zmíněné hry. (rafix)

• - Roli otce odmítl Charles Bronson. (rafix)

• - Natáčelo se od 26. června do 29. srpna 1994 v kanadské provincii Ontario. (BMW12)