Pomocník

A hentessegéd

(Maďarsko)

Československo / Maďarsko, 1982, 92 min

Magyarok Galagyopák!!(24.2.2016)

Film o povojnovych rokoch /1946, 1947 a 1948/ a o tom, ako sa na juznom Slovensku zilo po vojne. Viem aj bez nich : tazko, asi ako v celom CSR. 68 %(13.3.2013)

• tom88

Ťažko ohodnotiť starší, menej známy slovenský film. Možno som ho podcenil, ale myslím že filmy takéhoto typu už dávno vyšli z môdy. Možno pred 15 až 20 rokmi to bolo výborné, cenené dielo. Film má slabší, nerozvinutý a dosť nudný dej, herci sú už lepší aj keď hrajú ako v nejakej inscenácii alebo divadle. Kamera, strih a hudba je určite podpriemerná. Myšlienku to má možno dobrú, ale to nestačí. Spomedzi slovenských filmov je to na 4*, ale celkovo je to ledva priemer. 46%.(5.8.2007)

• Rosana

Zajímavé bylo sledovat, jak se ze skromných žen stávají dravé fůrie, ale jinak nic moc zásaního. Spíš ukázka života po válce.(3.8.2009)

Prvú aj druhú svetovú vojnu vyhrali ženy. Muži sú porazení a dôsledky sú jasné dodnes a bude to ešte horšie :). Tak neviem, či mám hlavného hrdinu lutovať, alebo si povedať, že ked je niekto blbec, tak dobre mu tak. Výborné herecké výkony v neprávom zabudnutom filme, akých máme ale v našich filmových archívoch viac než dosť. Je preto povinnosťou, aby sme mali možnosť ich pravidelne vídavať na verejnoprávnej televízii. Zoro Záhon pracuje výborne s postavami a dramaturgiou, ked každej necháva svoj priestor, aby neskôr plynule prešiel v rámci logiky deja k druhej.(17.4.2014)

• - Film sa natáčal v Leopoldove, Bratislave, Ostrihome, Györi a Budapešti. (dyfur)