Cesty troch žien sa stretnú v nemocničnej izbe. Všetky vnímajú život ako dar, nie ako nezmyselný trest. Vierou v život prekonávajú všetky prekážky a hľadajú vlastnú dôstojnosť. Ich životné príbehy spája láskavý humor a silný humanistický akcent. (oficiální text distributora)

gudaulin

Jestli se mi po rozpadu federace po něčem opravdu stýská, tak jsou to slovenské televizní pondělky v české televizi. Umožňovaly stálý kontakt s trošku odlišnou kulturou a podstatně rozšiřovaly nabídku herců, režisérů a vůbec lidí od kumštu. Navíc umožňovaly právě slovenským tvůrcům uniknout z malého slovenského rybníčku. Měl jsem možnost po letech vidět opět tenhle zajímavý televizní film, na který jsem už pozapomněl. Není to nijak vyjímečná inscenace, dialogy občas poněkud šustí papírem a postavy jsou někde na půli cesty mezi typizovanými figurkami a skutečnými plnokrevnými postavami. Nicméně na řadě míst to zajiskří vtipným bonmotem a některé pasáže, jako je scéna namlouvání taxikářky Ireny s poněkud natvrdlým synem starší pacientky, jsou kouzelné. Navíc to osvědčené prostředí nemocnice jako místa, kde se rozhoduje o životě a smrti, hraje taky svou roli. Celkový dojem: 60 %. ()

MM_Ramone

Členovia Radošinského naivného divadla (RND) sa nám tu predstavili vo filmovej podobe. Vo forme TV inscenácie. Režisérovi Jurajovi Nvotovi sa dobre podarilo preniesť atmosféru ich divadelných predstavení i na televízných divákov. Vanie z toho charakteristický jemno-satirický, ľudský humor. A sledovať to neštudované, naturálne herectvo pani Kolníkovej je proste radosť. **** ()

Aky

Nečekaná a překvapivá pochoutka. Nebýt někdy až přílišného sentimentu, zejména v závěru, dal bych i pátou hvězdičku. Dlužno znovu říct, že Štepka je nejen dobrý autor, ale i výtečný herec. ()

nascendi

"Čil už je, na chvílku, všetko v najlepšom porádku", najmä preto, že som sa opätovne dostal k jednej z mála hier Stanislava Štepku, ktoré sú zaznamenané vo forme televízneho filmu. Radošincov mám rád a videl som veľa z ich predstavení. Lenže z "nezabudnuteľného zážitku", ktorý mi pripadal, ako najpriliehavejšie označenie pocitov po odchode z divadla, ostal po desiatkach rokov síce pekný, ale pomerne hmlistý dojem. Preto je sledovanie každej zachovanej hry v pôvodnom obsadení pre mňa sviatkom. Ženské oddelenie asi nie je najlepšia zo Štepkových hier a aj na prejave časti hercov by sa našli chyby. Všetko však prebíja Štepkova a Kolníkovej človečina, teda to, čo z malého dedinského divadla urobilo pojem. ()

jhrasko

Prečo sa ľudia boja smrti viac ako života, pani Kováčová ? Pretože je jedna. Potvora hnusná, nepodarená. A životov je naštastie tysíc. Ten móój, Váš aj Karolov. Je pravda, neni to nič svetové, ale furt je to lepše ako ništ ! ()

hous.enka

Musím říct, že nejvíc se mi líbily herecké výkony. Všichni byli perfektní. Nejvíc se mi asi líbila postava taxikářky Ireny a společnice Karolíny. Anna Šišková byla jako sestřička-jeptiška roztomilá. Škoda, že víc prostoru nedostal Julo Satinský. Celá tahle inscenace stojí na lidskosti a obyčejnosti lidí. Scénař asi nebyl špatný, ale ten konec byl už trochu přes čáru (až moc naivní). ()

Master19

To bylo tenkrát, kdy ještě nemocniční prostředí nebylo zprofanované. Mezi těmi dezinfikovanými stěnami vyzní všechno tak nějak silněji. I sebevětší blbina. Uši pohladí krásné slovenské výrazy, kterým naštěstí rozumím, protože často zakořenily na valašsku. Některé dialogy jsou slabší, top je ale určitě návštěva Karolka, to nemá chybu. Za zmínku stojí určitě i třicetiletá Anna Šišková, která tu vypadá tak na patnáct. A víc už ništ. ()

Autogram

Štepkove divadlo je divadlom jednoduchého človeka o jednoduchých ľuďoch a v tom je jeho krása a obľúbenosť. Také krásne a priamočiare sú aj všetky postavy v tejto divadelnej hre vo filme. Určite je to lepšie ako sledovať divadelný záznam, kde by chýbali mnohé filmové prostriedky, ktoré televíznemu divákovi uľahčujú sledovanie a nasávanie atmosféry. V krátkom čase hodinky a štvrť sa toho stihlo veľa, spoznali sme charaktery, prežili ich životy, a vypočuli si toľko životného múdra, ako v dlhom seriáli. –––– Bol som aj ja v nemocnici. Darovali sme krv, aby sme posilnili mier. –––– Svadobná cesta, to znie horšie ako posledná cesta. –––– Volákdo žije kopu rokov a niš porádne neužije. A Irenka milovala život, aspoň zachvílu. ()

klúčik

RND je klasické divadlo, ktoré stojí a padá na kvalite S.Štepku. Jeho hra Ženské oddelenie je výborná hra o duši žien, ktoré sa stretnú v jednej izbe v nemocnici. Je to pohladenie na duši vidieť dnes už nebohých - K.Kolníkovú, J.Melkoviča a aj keď nie radošinca ,ale J.Satinský tam patrí tiež. 85%. ()

conery1

" Idem po závode a tlačím za sebou káru, teda záleží ako mám ruky obrátené." Štepkov nezameniteľný a ľudský humor ma vždy priťahoval a priťahuje + Kolníkovej prejav a vyžarovaná dobrota mi pohladia dušu. Kedykoľvek. Pred dvadsiatimi rokmi, teraz a určite i o dvadsať rokov. " Nájdem ťa aj na kraji sveta. Mám dosť času a dobrý bicykel." ()

Chajimwitz

Na česko- slovenské televizní inscenace jsem v mládí trpěl nesnesitelnou alergií.Ženské oddelenie tuto bídu docela vytrhlo a Juraj Nvota ukázal,že se dá i v nemocničním prostředí natočit hodně solidní film. ()

Danqo

„Nádej umiera posledná.“ „Lenže ja by som n'echcela byť tá pred ňou.“ Príjemný vtipnosmutný porevolučný film ()

kersten

Prečo Radošinské naivné divadlo?? pre mňa sú profesionáli na vysokej úrovni, a tento film bol toho dôkazom. Kolníková klobúk dole, takto by to nezahrala ani najlepšia holywoodska herečka ()

pds

Pre mňa asi jedno z najlepších TV spracovaní RND. Výborná pani Kolníková, Porubjaková a pán Satinský. Dialóg medzi p.Kolníkovou a p. Štepkom proste geniálne... 95% ()

PTuranyi

Výborná dialógová komédia, ktorá však v skutočnosti, ako je u Radošinského naivného divadla zvykom, zabŕda omnoho hlbšie do zákutí ľudskej duše. Návštevné hodiny na ženskom oddelení tak nie sú len prostou prehliadkou všakovakých charakterov, ale sondou do medziľudských vzťahov. Zvykli sme si, že herecké výkony hercov RND sú ochotnícke. Klasická televízna produkcia veľa vody nenamúti, ale celkom dobre zabezpečuje aspoň, aby nebolo ticho medzi dialógmi. Zachraňujú to štepkove briskné dialógy plné láskavého humoru. 75% ()

ELDoctorow

„Televízia, to je také hovno v celofáne.“ A to Štepka ešte nemohol tušiť, čo prinesú televízie o pár rokov. Dnes sa ho už totiž ani nesnažia baliť do toho celofánu. ()