Kung Fu Kyborg

Hongkong / Čína, 2009, 102 min

Jeffrey Lau

Jeffrey Lau
  • Shit

Pokus o čínský Transfomers, ale Bay se fakt nemá vůbec důvod bát nějaký konkurence, tohle je bída, ono totiž nejenže první akce se objeví zhruba až po uloudaný hodině plný rádoby humoru a ještě s nic moc trikama,ale ono se toho tam ani o moc víc neuděje, na poli akce to je opravdu hodně chabý a o to víc to zamrzí, když sem byl naverbovanej velkej borec Jacky Wu, jenže ten se tu zmůže jen na jeden průměrnej souboj a tim končí a zbytek se tam pokusí zachránit Jeffrey Lau se svýma kyborgama alá transformers, ale nějak asi omylem zapomene na závěrečnou bitvu, takže tu jsou všehovšudy dvě akce z toho jedna za moc nestojí a druhá nestojí prozměnu za nic. A to se radši ani nezmiňovat, že tu vlastně ani neexistuje záporák a těm hodným člověk ani nemá moc chuť fandit.(14.1.2010)

• kaylin

Čínská šílenost, která by mohla být docela dobré drsné sci-fi, ale ve skutečnosti je to podáno jako rozpustilá triková komedie, kdy zrovna ty triky nejsou nic moc skvělého, což je škoda, protože na nich to mohlo být postavené. Postavy nejsou nijak moc zajímavé, vtípky nejsou dobré, celkově snímek nefunguje.(4.8.2017)

• MartinezZ

21.6.2010 ~ No do prdele, tak tohle už je i na mě moc... ~ To si takhle někdo v Číně a prozápadnějším Hong-Kongu řekl, že když v té Americe a Evropě mají úspěch ti skládající roboti, že si musí také nějaké vytvořit. A tak vzali nejblbějšího režiséra, nejpitomější scénář, nejdementnější komparz a stvořili největší akční sci-fi sračku minimálně roku 2009, ne-li hůř. Jedná se tu o prokazatelnou genocidu mozkových buněk. ~ Základem měla býti parodie. Parodie na Transformery, parodie na americké slaďáky a hi-tech ovládající div ne nemluvňata. Parodie ovšem označuje zesměšnění vážně míněného. Tady se jedná o demenci vyvolávající pokus o parodii, který nemá vtipu ani co by se za nehet bezprstému vešlo. Veškerý pokus o vtip tu vyznívá trapně a trapněji než trapně, veškeré, VEŠKERÉ postavy jsou trapnou parodií, příběh je trapnou parodií a dokonce i drzost tohle považovat za film je trapnou parodií už ani nevím na co přesně... třeba na toustový chleba, to už je fuk. Jediné, co tak alespoň trochu stojí za zmínku jsou pokusy za málo peněz získat co nejvíce efektů, a tak tu máme virtuální realitu, obří roboty, vykradené z Transformerů a dokonce i 'Power Rangers' (!!!) a úžasný umělohmotný "Final Fantasy" meč. ~ Tajná společnost, vyrábějící kyborgy, pověří nejlepšího policistu okrsku, aby pod svá křídla vzal jednoho takového robota, který má za úkol se nejen začlenit mezi lidi, ale následně i najít a zastavit jiného kyborga, který se vzepřel svým tvůrcům a zatoužil po vlastní existenci a nalezení života. Do kyborga, který vypadá jak laboratorně vytvořené japonské emo, se zamiluje jedna mladá policistka, do které je ovšem zakoukán náš nejlepší policista, bdící nad naším robotem. Spolu zažijí spoustu neplánované zábavy (nuda a škvár), aby nakonec policista zaklepal bačkorama a jedinou šancí pro jeho záchranu tak je "borgská asimilace". Druhá část se tak točí okolo robotického sebeobjevování, což stojí za starou fusekli stejně, jako celá první část. A dost. ~ Sledovat tohle je trest a rovnou se přiznám, že jsem na to neměl nervy a "film" jsem tak zvládl za polovinu jeho délky. Jinak to nešlo. Takovéto psychické trýznění si zase dobrovolně ordinovat nehodlám.(23.4.2011)

• Jamal

Opravdu jsem čekal mnohem více. Proti předchozím snímku Kung Fu Hustle chybí absolutně humor, na který jsem tak trošku spoléhal. Triky byly opravdu hrozné. Někdy je méně lepší jak více. Scénář, absolutně chyběl důvtip. Stále mě otravoval stále naříkající zástupce divize technologie, či co byl vlastně zač.(3.11.2010)

• ladynka

Nevím, jestli jsem ten pravý divák, který by měl seriózně porovnávat tuhle hk variaci na Transformers (prostě nemám ráda akčňáky s plechovkama) skloubenou s romancí a naivním humorem, ale... Akce tu není příliš, spíš se hraje na romantickou linii kolem milostného trojúhelníku, která ovšem není nijak zajímavě podaná. Humor je bezelstný jako na začátku hlavní hrdina a film samotný, jakmile sejde z očí, sejde i z mysli.(28.12.2009)