Kung Fu Kyborg

Hong Kong / Čína, 2009, 102 min

Jeffrey Lau

Jeffrey Lau

Julia Chu, Jessica Kam

Narozdíl od některých přízemních a zaostalých existencí si rozhodně nemyslím (nechci jmenovat), že tohle je zrovna příklad nenarativního filmu, mezi ty spíše počítám takové umělecké skvosty jako je Křižník Koťonkin či Dobrodružství. Distribuční společnost Go Crazy je opravdu crazy, jediná měla tu odvahu dovézt nejnovější čínský megafilm Kung Fu Kyborg. Takové umělecké veledílo, vedle něhož jsou díla od Luchina Viscontiho vhodná tak pro chovance mateřské školky. Kde prostě jinde uvidíte zpívajícího kyborga, nejdrsnějšího zubatýho hackera na světě s fénem a vrtačkou, nány s velkejma mesrama a podobný nezapomentulený scény. Ale jak vidím i mezi zdejším osazenstvem nepochopeno, přijde však doba, kdy se o něm bude učit na všech filmových školách na světě a Bordwell and Thompson budou o něm psát sémiotickou analýzu.(7.6.2010)

• Shit

Pokus o čínský Transfomers, ale Bay se fakt nemá vůbec důvod bát nějaký konkurence, tohle je bída, ono totiž nejenže první akce se objeví zhruba až po uloudaný hodině plný rádoby humoru a ještě s nic moc trikama,ale ono se toho tam ani o moc víc neuděje, na poli akce to je opravdu hodně chabý a o to víc to zamrzí, když sem byl naverbovanej velkej borec Jacky Wu, jenže ten se tu zmůže jen na jeden průměrnej souboj a tim končí a zbytek se tam pokusí zachránit Jeffrey Lau se svýma kyborgama alá transformers, ale nějak asi omylem zapomene na závěrečnou bitvu, takže tu jsou všehovšudy dvě akce z toho jedna za moc nestojí a druhá nestojí prozměnu za nic. A to se radši ani nezmiňovat, že tu vlastně ani neexistuje záporák a těm hodným člověk ani nemá moc chuť fandit.(14.1.2010)

Dokonalý mix klasicky pološílené asijské romantické sci-fi komedie s hongkongským robotickým Juddem Law v hlavní roli, který se následně zvrtne do naférovku šíleného digitálního akčního inferna. Nechápu tyhle nízký hodnocení, já se bavil neskutečně, ať už u podařených vtípků nebo robotických soubojů, které sice neobstojí v porovnání s Hollywoodskou velkoprodukcí, ale narozdíl od ostatních podobných béček se stejným hodnocením zde na CSFD se alespoň vyrovnají videoherním intrům.(14.7.2010)

• Mr.47

Bože, proč já? :-! Když jsem se o tomhle snímku dozvěděl poprvé, tak ve mě spojení Kung-fu Cyborg a Wu Jing vyvolalo nával štěstí a nedočkavosti protože jsem čekal, že dostanu nářezovou akční jízdu. Místo toho jsem však dostal snímek, kterej lítá jak Maďar v kukuřici mezi trapnou komedií a romantikou o lásce mezi člověkem a strojem. No, neříkejte mě, že se dá zamilovat do něčeho tak umělého jako je kyborg K-1, ztvárněný Alexem Fongem. Já měl celej film chuť mu ten umělej xicht rozšlapat. Ta trocha akce , která se v tomto filmu vyskytne je absolutně o ničm a atrašně by mě zajímalo, kolik Wu Jingovi zaplatilli za to, že ze sebe bude chvilku dělat vola. Opravdu nechápu, kterýho chytráka napadlo tenhle sci-fi paskvil vypustit do českých kin, protože takhle si laik asijskou kinematografii opravdu neoblíbí. :-((1.3.2010)

• ladynka

Nevím, jestli jsem ten pravý divák, který by měl seriózně porovnávat tuhle hk variaci na Transformers (prostě nemám ráda akčňáky s plechovkama) skloubenou s romancí a naivním humorem, ale... Akce tu není příliš, spíš se hraje na romantickou linii kolem milostného trojúhelníku, která ovšem není nijak zajímavě podaná. Humor je bezelstný jako na začátku hlavní hrdina a film samotný, jakmile sejde z očí, sejde i z mysli.(28.12.2009)