Kung Fu Kyborg

Hongkong / Čína, 2009, 102 min

Jeffrey Lau

Jeffrey Lau
  • kaylin

Čínská šílenost, která by mohla být docela dobré drsné sci-fi, ale ve skutečnosti je to podáno jako rozpustilá triková komedie, kdy zrovna ty triky nejsou nic moc skvělého, což je škoda, protože na nich to mohlo být postavené. Postavy nejsou nijak moc zajímavé, vtípky nejsou dobré, celkově snímek nefunguje.(4.8.2017)

• ladynka

Nevím, jestli jsem ten pravý divák, který by měl seriózně porovnávat tuhle hk variaci na Transformers (prostě nemám ráda akčňáky s plechovkama) skloubenou s romancí a naivním humorem, ale... Akce tu není příliš, spíš se hraje na romantickou linii kolem milostného trojúhelníku, která ovšem není nijak zajímavě podaná. Humor je bezelstný jako na začátku hlavní hrdina a film samotný, jakmile sejde z očí, sejde i z mysli.(28.12.2009)

• sniper18

Je to podpriemerná akčná sci-fi komédia. Má celkom dobrý príbeh o policajtovi, ktorý dostane za úlohu dávať pozor na nový typ cyborga, pričom ho musí udržať v utajení a spolu čelia mnohým problémom. Spracovanie ma ale moc neoslovilo, celé je to podané nezaujímavo a ani tie najdôležitejšie situácie ma nedokázali výraznejšie zaujať. Akcie je tu veľmi málo, ale nakoniec je to ešte klad, kedže jej úroveň je na veľmi nízkej úrovni, vôbec ma nebavila, dokonca by som povedal, že práve akčné scény sú najhoršou stránkou celého filmu. A je úplne jedno, či sa jedná o menšie súboje, alebo veľkolepé akcie, nič nedosiahlo ani len priemeru. Efekty sa tiež nevydarili, väčšina z nich je veľmi slabá, ale aspoň tých pár transformácií vyzerá celkom dobre. Humoru je tu plno a v celkovom pohľade ho moc chváliť nemôžem, tento typ mi moc nesedí, ale niekoľko vydarených scén sa tu nájde, hlavne napodobovanie videných vecí alebo spomalená naháňačka. Paradoxne v tejto akčnej sci-fi komédii ma najviac bavila romantická stránka. Nemá moc priestoru, ale z celého filmu pôsobí najpríjemnejšie. Herecké obsadenie je celkom dobré, hlavné postavy moc nesklamali, niektoré vedľajšie zase pobavili svojim extrémizmom, ale sklamal ma Jacky Wu, jeho postava bola zaujímavá, ale pokazila mu to zlá akcia a málo priestoru. Škoda, že sa tvorcovia rozhodli ísť práve týmto smerom. Základ príbehu bol dobrý, mohli radšej kompletne vylúčiť akciu, takmer všetky sci-fi prvky a podstatne obmedziť humor a možno by to bol taký milý príjemný film a určite by bol pozerateľnejší. A absolútne nechápem nasadeniu tohto filmu do kín. V tejto oblasti sveta vzniká množstvo kvalitných filmov a distribútori si vybrali práve jeden z najhorších. Týmto len nahrali tým obmedzeným divákom, ktorí sú schopní podľa jedného filmu a dokonca z tohto žánru zhodnotiť celkovú filmovú tvorbu krajiny. Od tohto filmu som nič nečakal, bol som naň zvedavý hlavne kvôli jeho nečakaného nasadeniu do kín a kvôli prítomnosti Jackyho Wu, ale aj tak som toho moc nedostal. Objektívna kvalita filmu- 40%, film sa páči mne na 45%.(16.10.2010)

• Shit

Pokus o čínský Transfomers, ale Bay se fakt nemá vůbec důvod bát nějaký konkurence, tohle je bída, ono totiž nejenže první akce se objeví zhruba až po uloudaný hodině plný rádoby humoru a ještě s nic moc trikama,ale ono se toho tam ani o moc víc neuděje, na poli akce to je opravdu hodně chabý a o to víc to zamrzí, když sem byl naverbovanej velkej borec Jacky Wu, jenže ten se tu zmůže jen na jeden průměrnej souboj a tim končí a zbytek se tam pokusí zachránit Jeffrey Lau se svýma kyborgama alá transformers, ale nějak asi omylem zapomene na závěrečnou bitvu, takže tu jsou všehovšudy dvě akce z toho jedna za moc nestojí a druhá nestojí prozměnu za nic. A to se radši ani nezmiňovat, že tu vlastně ani neexistuje záporák a těm hodným člověk ani nemá moc chuť fandit.(14.1.2010)

Dokonalý mix klasicky pološílené asijské romantické sci-fi komedie s hongkongským robotickým Juddem Law v hlavní roli, který se následně zvrtne do naférovku šíleného digitálního akčního inferna. Nechápu tyhle nízký hodnocení, já se bavil neskutečně, ať už u podařených vtípků nebo robotických soubojů, které sice neobstojí v porovnání s Hollywoodskou velkoprodukcí, ale narozdíl od ostatních podobných béček se stejným hodnocením zde na CSFD se alespoň vyrovnají videoherním intrům.(14.7.2010)