Kung Fu Kyborg

Jeffrey Lau

Jeffrey Lau

Julia Chu, Jessica Kam
  • JFL

Kung fu kyborg je v základu typický film od Jeffreyho Laua. To znamená, že do popcornově stravitelného celku hází atrakce speciálních efektů, přízemní humor, parodické prvky, odkazy na popkulturu, tradice a každodenní život v čínských teritoriích, přičemž z hlediska vyprávění směšuje akční scény a romantickou komedii. Bohužel narozdíl od režisérových vrcholných snímků "A Chinese Odyssey" a "Čínská odysea 2002" nemá tentokrát Lau po ruce tak talentované herce a nepříznivě se podepsal i fakt, že se scénář nemůže opírat o klasický příběh. Následkem toho jednotlivé sekvence postrádají komickou gradaci a energické herecké podání a film je jako celek ještě více roztříštěný a nejdnotný než hongkongské bláznivé komedie z 80. let. Obzvláště ale zamrzí, že se Lau zřekl typicky hongkongského stylu a lokální specifika samosprávní oblasti vyměnil za prvky typické pro pevninskou Čínu. Ačkoli film vznikl jako koprodukce, co do stylu humoru a kulturního podloží jednotlivých vtipů je to v prvé řadě čínský snímek. 5/10 Více v recenzi na Rejže.cz.(31.1.2010)

• Jamal

Opravdu jsem čekal mnohem více. Proti předchozím snímku Kung Fu Hustle chybí absolutně humor, na který jsem tak trošku spoléhal. Triky byly opravdu hrozné. Někdy je méně lepší jak více. Scénář, absolutně chyběl důvtip. Stále mě otravoval stále naříkající zástupce divize technologie, či co byl vlastně zač.(3.11.2010)

• sniper18

Je to podpriemerná akčná sci-fi komédia. Má celkom dobrý príbeh o policajtovi, ktorý dostane za úlohu dávať pozor na nový typ cyborga, pričom ho musí udržať v utajení a spolu čelia mnohým problémom. Spracovanie ma ale moc neoslovilo, celé je to podané nezaujímavo a ani tie najdôležitejšie situácie ma nedokázali výraznejšie zaujať. Akcie je tu veľmi málo, ale nakoniec je to ešte klad, kedže jej úroveň je na veľmi nízkej úrovni, vôbec ma nebavila, dokonca by som povedal, že práve akčné scény sú najhoršou stránkou celého filmu. A je úplne jedno, či sa jedná o menšie súboje, alebo veľkolepé akcie, nič nedosiahlo ani len priemeru. Efekty sa tiež nevydarili, väčšina z nich je veľmi slabá, ale aspoň tých pár transformácií vyzerá celkom dobre. Humoru je tu plno a v celkovom pohľade ho moc chváliť nemôžem, tento typ mi moc nesedí, ale niekoľko vydarených scén sa tu nájde, hlavne napodobovanie videných vecí alebo spomalená naháňačka. Paradoxne v tejto akčnej sci-fi komédii ma najviac bavila romantická stránka. Nemá moc priestoru, ale z celého filmu pôsobí najpríjemnejšie. Herecké obsadenie je celkom dobré, hlavné postavy moc nesklamali, niektoré vedľajšie zase pobavili svojim extrémizmom, ale sklamal ma Jacky Wu, jeho postava bola zaujímavá, ale pokazila mu to zlá akcia a málo priestoru. Škoda, že sa tvorcovia rozhodli ísť práve týmto smerom. Základ príbehu bol dobrý, mohli radšej kompletne vylúčiť akciu, takmer všetky sci-fi prvky a podstatne obmedziť humor a možno by to bol taký milý príjemný film a určite by bol pozerateľnejší. A absolútne nechápem nasadeniu tohto filmu do kín. V tejto oblasti sveta vzniká množstvo kvalitných filmov a distribútori si vybrali práve jeden z najhorších. Týmto len nahrali tým obmedzeným divákom, ktorí sú schopní podľa jedného filmu a dokonca z tohto žánru zhodnotiť celkovú filmovú tvorbu krajiny. Od tohto filmu som nič nečakal, bol som naň zvedavý hlavne kvôli jeho nečakaného nasadeniu do kín a kvôli prítomnosti Jackyho Wu, ale aj tak som toho moc nedostal. Objektívna kvalita filmu- 40%, film sa páči mne na 45%.(16.10.2010)

Narozdíl od některých přízemních a zaostalých existencí si rozhodně nemyslím (nechci jmenovat), že tohle je zrovna příklad nenarativního filmu, mezi ty spíše počítám takové umělecké skvosty jako je Křižník Koťonkin či Dobrodružství. Distribuční společnost Go Crazy je opravdu crazy, jediná měla tu odvahu dovézt nejnovější čínský megafilm Kung Fu Kyborg. Takové umělecké veledílo, vedle něhož jsou díla od Luchina Viscontiho vhodná tak pro chovance mateřské školky. Kde prostě jinde uvidíte zpívajícího kyborga, nejdrsnějšího zubatýho hackera na světě s fénem a vrtačkou, nány s velkejma mesrama a podobný nezapomentulený scény. Ale jak vidím i mezi zdejším osazenstvem nepochopeno, přijde však doba, kdy se o něm bude učit na všech filmových školách na světě a Bordwell and Thompson budou o něm psát sémiotickou analýzu.(7.6.2010)

• Mr.47

Bože, proč já? :-! Když jsem se o tomhle snímku dozvěděl poprvé, tak ve mě spojení Kung-fu Cyborg a Wu Jing vyvolalo nával štěstí a nedočkavosti protože jsem čekal, že dostanu nářezovou akční jízdu. Místo toho jsem však dostal snímek, kterej lítá jak Maďar v kukuřici mezi trapnou komedií a romantikou o lásce mezi člověkem a strojem. No, neříkejte mě, že se dá zamilovat do něčeho tak umělého jako je kyborg K-1, ztvárněný Alexem Fongem. Já měl celej film chuť mu ten umělej xicht rozšlapat. Ta trocha akce , která se v tomto filmu vyskytne je absolutně o ničm a atrašně by mě zajímalo, kolik Wu Jingovi zaplatilli za to, že ze sebe bude chvilku dělat vola. Opravdu nechápu, kterýho chytráka napadlo tenhle sci-fi paskvil vypustit do českých kin, protože takhle si laik asijskou kinematografii opravdu neoblíbí. :-((1.3.2010)