Kung Fu Kyborg

Hongkong / Čína, 2009, 102 min

Jeffrey Lau

Jeffrey Lau
  • ladynka

Nevím, jestli jsem ten pravý divák, který by měl seriózně porovnávat tuhle hk variaci na Transformers (prostě nemám ráda akčňáky s plechovkama) skloubenou s romancí a naivním humorem, ale... Akce tu není příliš, spíš se hraje na romantickou linii kolem milostného trojúhelníku, která ovšem není nijak zajímavě podaná. Humor je bezelstný jako na začátku hlavní hrdina a film samotný, jakmile sejde z očí, sejde i z mysli.(28.12.2009)

• Mr.47

Bože, proč já? :-! Když jsem se o tomhle snímku dozvěděl poprvé, tak ve mě spojení Kung-fu Cyborg a Wu Jing vyvolalo nával štěstí a nedočkavosti protože jsem čekal, že dostanu nářezovou akční jízdu. Místo toho jsem však dostal snímek, kterej lítá jak Maďar v kukuřici mezi trapnou komedií a romantikou o lásce mezi člověkem a strojem. No, neříkejte mě, že se dá zamilovat do něčeho tak umělého jako je kyborg K-1, ztvárněný Alexem Fongem. Já měl celej film chuť mu ten umělej xicht rozšlapat. Ta trocha akce , která se v tomto filmu vyskytne je absolutně o ničm a atrašně by mě zajímalo, kolik Wu Jingovi zaplatilli za to, že ze sebe bude chvilku dělat vola. Opravdu nechápu, kterýho chytráka napadlo tenhle sci-fi paskvil vypustit do českých kin, protože takhle si laik asijskou kinematografii opravdu neoblíbí. :-((1.3.2010)

• JFL

Kung fu kyborg je v základu typický film od Jeffreyho Laua. To znamená, že do popcornově stravitelného celku hází atrakce speciálních efektů, přízemní humor, parodické prvky, odkazy na popkulturu, tradice a každodenní život v čínských teritoriích, přičemž z hlediska vyprávění směšuje akční scény a romantickou komedii. Bohužel narozdíl od režisérových vrcholných snímků "A Chinese Odyssey" a "Čínská odysea 2002" nemá tentokrát Lau po ruce tak talentované herce a nepříznivě se podepsal i fakt, že se scénář nemůže opírat o klasický příběh. Následkem toho jednotlivé sekvence postrádají komickou gradaci a energické herecké podání a film je jako celek ještě více roztříštěný a nejdnotný než hongkongské bláznivé komedie z 80. let. Obzvláště ale zamrzí, že se Lau zřekl typicky hongkongského stylu a lokální specifika samosprávní oblasti vyměnil za prvky typické pro pevninskou Čínu. Ačkoli film vznikl jako koprodukce, co do stylu humoru a kulturního podloží jednotlivých vtipů je to v prvé řadě čínský snímek. 5/10 Více v recenzi na Rejže.cz.(31.1.2010)

• Jamal

Opravdu jsem čekal mnohem více. Proti předchozím snímku Kung Fu Hustle chybí absolutně humor, na který jsem tak trošku spoléhal. Triky byly opravdu hrozné. Někdy je méně lepší jak více. Scénář, absolutně chyběl důvtip. Stále mě otravoval stále naříkající zástupce divize technologie, či co byl vlastně zač.(3.11.2010)

• Shit

Pokus o čínský Transfomers, ale Bay se fakt nemá vůbec důvod bát nějaký konkurence, tohle je bída, ono totiž nejenže první akce se objeví zhruba až po uloudaný hodině plný rádoby humoru a ještě s nic moc trikama,ale ono se toho tam ani o moc víc neuděje, na poli akce to je opravdu hodně chabý a o to víc to zamrzí, když sem byl naverbovanej velkej borec Jacky Wu, jenže ten se tu zmůže jen na jeden průměrnej souboj a tim končí a zbytek se tam pokusí zachránit Jeffrey Lau se svýma kyborgama alá transformers, ale nějak asi omylem zapomene na závěrečnou bitvu, takže tu jsou všehovšudy dvě akce z toho jedna za moc nestojí a druhá nestojí prozměnu za nic. A to se radši ani nezmiňovat, že tu vlastně ani neexistuje záporák a těm hodným člověk ani nemá moc chuť fandit.(14.1.2010)