Outcast

Horor

Velká Británie / Irsko, 2010, 98 min

Lysa Arryn bydlí v rozpadlym pavlačovym bytě, je divná a čaruje. A má syna, kterej by nechtěl bejt divnej, ale nějak mu to nejde. A pak je tu chlap, kupodivu divnej, a ten se snaží za pomocí kérky a vykuchanejch holubů oba dva najít a zlikvidovat. A po sídláku se plazí něcodlak a živí se vším, co mu padne pod tlapu. Narazíte tu i na prokletou pani ze sociálky. Vypadá to jako strašná hovadina a taky to hovadina je, ale mě to docela bavilo. Snad je to tou atmosférou zanedbanýho skotskýho sídliště, snahou, kterou nezabrzdil ani nízkej rozpočet nebo i přítomností docela známejch tváří. Vlastně je jen škoda, že za kamerou neseděl někdo šikovnější, ale i tak jsem příjemně překvapenej.60%(5.7.2014)

• lennyd

Dospívající Fergal se svojí matkou Mary je celý život na útěku před svým otcem. Nyní ale jeho matka rozhodla, že je čas přestat utíkat a usadit se. I přesto nelibě nese, že se Fergal začne sbližovat se stejně starými obyvateli sousedství, a hlavně s mladou Petronellou. Jen Mary totiž ví, jaké prokletí si Fergal s sebou celý život nese, a proč se jej snaží jeho otec zabít ... Tak nevím - film jsem sice dokoukal, ale že bych z něj byl nějak unešený, tak to teda vopravdu ne. Nejlíp to asi vystihuje verbalův komentář, protože při jeho čtení jsem neustále pokyvoval, páč přesně tak to je. Sice se sem tam ve filmu objevují zajímavé scény, ale ty jsou vzápětí naprosto setřeny debilitou scén ostatních - a vrchol tomu nandá opravdu originální (heh) a nepředvídatelný (heh2) konec. Dvě hvězdičky za délku sukýnky představitelky Petronelly, a kromě jejích nohou není na filmu nic, proč bych se na něj měl kdokoliv dívat..(14.12.2013)

Momentálnych 45 % percent je pre tento snímok možno trochu primálo, aj keď sa samozrejme nejedná o žiadne veľdielo. Outcast je jeden priemerný britský horor, akých je kopa. Na môj vkus však má v sebe niečo, vďaka čomu ho nemôžem úplne a jednoznačne odsúdiť. Určité scény sa mi naozaj veľmi páčili a mal som pri nich príjemný pocit z dobre odvedenej filmarčiny. Prostredie sídliska je priam stvorené na takýto druh filmu. Všetko je škaredé, šedé, chladné a nepriateľské. Pre mňa miesto, kde by som rozhodne žiť nechcel. Škoda len, že pozitív je o niečo menej ako nudných, trápnych či zbytočne naťahovaných scén. Rozhodne od Outcast veľa nečakajte, lebo budete sklamaní. Ale jednoznačne sa jedná o celkom slušný horor s nie až tak neoriginálnou tematikou a neobjasnenou pointou... 55 %!(5.10.2011)

Silná psycho / horror / dráma tématicky napnutá do keltskej mytológie - okult nasadený medzi namokvané a do šeda vyfarbené paneláky , podaný spoľahlivým írskym vetrom , ktorý premasíruje buľvy do červena...rozdrvená kamera snímku sadla , cast na výbornú...depka detto... proste paráda - DVD Pre-order zaručený !(15.1.2011)

Låt den rätte komma in se staršími hrdiny, v prostředí ošklivého skotského sídliště a s o něco méně talentovaným režisérem za kamerou. Ale určitě se na to dá koukat. Outcast disponuje dosti zvláštní atmosférou, děj se nehne z městského prostředí, neustálé snímání zašlé sídlištní architektury úspěšně vyvolává představy temných městských legend (každé zákoutí může mít svojí příšeru). Ať už je ten film jakýkoli (v několika momentech třeba nepříliš přesvědčivý), zcela jistě není sterilní - a to se v dnešní době musí ocenit. Je to takové špinavé, civilní, pochmurné. A jako bonus je tam pár divných keltských rituálů. Osobně jsem dostal víc, než jsem čekal, takže spokojenost.(14.1.2011)