Outcast

Horor

Velká Británie / Irsko, 2010, 98 min

Lysa Arryn bydlí v rozpadlym pavlačovym bytě, je divná a čaruje. A má syna, kterej by nechtěl bejt divnej, ale nějak mu to nejde. A pak je tu chlap, kupodivu divnej, a ten se snaží za pomocí kérky a vykuchanejch holubů oba dva najít a zlikvidovat. A po sídláku se plazí něcodlak a živí se vším, co mu padne pod tlapu. Narazíte tu i na prokletou pani ze sociálky. Vypadá to jako strašná hovadina a taky to hovadina je, ale mě to docela bavilo. Snad je to tou atmosférou zanedbanýho skotskýho sídliště, snahou, kterou nezabrzdil ani nízkej rozpočet nebo i přítomností docela známejch tváří. Vlastně je jen škoda, že za kamerou neseděl někdo šikovnější, ale i tak jsem příjemně překvapenej.60%(5.7.2014)

• AlistairMir

To se tam fakt musej svlíkat všechny hlavní postavy kromě té holky která za to jediná stojí? No nic tak k ději : Petrolejka se zamiluje do mladšího bráchy Hulka a nikdo jim to nepřeje. Chlapík co píchá ptáky svádí magické souboje se svou EX která se řeže do prsou (nechápu jak jim to spolu nemohlo klapat) a to vše se děje na dost ponurém sídlišti kde by se bál chodit v noci sám snad i Candyman. Filmek není vyloženě špatnej ale mohlo to být podle mého o dost lepší potenciál tam byl a nízkej rozpočet nevadil (i toho Hulka člověk bral) . Bohužel ale jsem nebyl napnutej jak šňůra na prádlo a ani mi po zádech nejezdil mráz. Vlastně mi bylo úplně jedno jak to dopadne. Jednou stačilo (stejně jako sex Petrolejky s Hulkem).(16.4.2014)

Låt den rätte komma in se staršími hrdiny, v prostředí ošklivého skotského sídliště a s o něco méně talentovaným režisérem za kamerou. Ale určitě se na to dá koukat. Outcast disponuje dosti zvláštní atmosférou, děj se nehne z městského prostředí, neustálé snímání zašlé sídlištní architektury úspěšně vyvolává představy temných městských legend (každé zákoutí může mít svojí příšeru). Ať už je ten film jakýkoli (v několika momentech třeba nepříliš přesvědčivý), zcela jistě není sterilní - a to se v dnešní době musí ocenit. Je to takové špinavé, civilní, pochmurné. A jako bonus je tam pár divných keltských rituálů. Osobně jsem dostal víc, než jsem čekal, takže spokojenost.(14.1.2011)

• verbal

Po edinburghském Chánově se nocí plíží nějaký obří latexový gadžo a žere romské krasavice, vracející se z celonoční dřiny (doslovný úzus). Matka Čonková a její syn Milan se skrývají ve svém holobytě před horlivou sociální pracovnicí. Ta je ale jejich nejmenší problém! Dá se totiž v pohodě poslat do piče nějakou peprnou kletbou. Daleko horší je, že jim je v patách starý Čonka, který má fungl novou bomba kerku a nikdo ho jen tak neprokleje! Aby je našel, sem tam vytáhne ptáka, píchne do něj nožem a hned ví, kde jsou! Mezitím Milan začne šukat Eržiku. Eržika není žádná kurva, Milana opravdu miluje. Sice i Deža, Fera a bráchu Romana, ale Milanovi to nevadí! Matka Čonková má strach, sem tam si proto pořeže kozy a kreslí na zeď ufony, aby je starý Čonka nevyslídil. Ten má ale ptáka, a tak se blíží. A gumový Hulk pořád žere romské krasavice. *** Tvůrci děkují supermarketu SONY za dobrovolné vydání kamerové techniky a British Railways, jejichž zbůhdarma na dešti rezivějící kolejnice zdvojnásobily obrat majitele místní sběrny a zaplatily ty dokonalé speciální efekty! Jen díky nim mohl vzniknout první, scénaristicky dokonalý římský horor na světě, který se kupodivu netýká odpírání sociálních dávek rasistickým establishmentem. Škoda, že už Anglie nepřijímá, věděl bych o vynikajícím, talentovaném komparzu pro dvojku!(31.3.2011)

Zvláštní, pochmurný, syrový, mysteriózní...nevšední to zážitek v současné hororové tvorbě. Je z toho cítit ten jiný evropský duch a to je velmi pozitivní! Herci jsou taky fajn, zejména matka je super. Těžko hledám větší chybu. Perlička na dně, která zaslouží velkou pochvalu. 71%. Výborný komentář: Šakalík(6.2.2011)