Výběr (TV film)

Drama / Rodinný

USA, 1986, 98 min

Judith Parker

Charles Gross

Komentáře uživatelů k TV filmu (2)

• ScreamJay

Jeden z nejkrásnějších okamžiků v životě ženy, chvíle kdy se začíná připravovat na roli matky a kdy toužebně očekává příchod toho maličkého nebo té maličké na svět, chvíle kdy se dětské sny hraní si na maminku stane realitou, no a taky chvíle kdy člověk zjistí že ještě není připravený, že něco uspěchal. Právě o tom, o rozhodnutí zdali si děťátko nechat a nebo ne, zvážení všech pro a proti, nejrůznější přístupy jednotlivých členů rodiny, o tom vypráví tohle řadové drama. Mohla by to být slušná podívaná, kdyby si scénárista více vyhrál s psacím náčiním a dal ději větší hloubku. Povrchní zájem o jedno z věčných témat moderní společnosti, na které má každý zcela jiný názor od náboženských po etické filmu docela škodí. I výběr herců, čímž nechci srážet umění Jacqueline Biset, není zrovna tím ideálním. Režijně pak ani s těmito herci pan režisér nevychází, takže vlastně dostáváme porci moralit, porci sobeckých názorů a umělý pohled na lidské problémy. Tohle téma je závazek, závazek ukázat tu rozdílnost názorů, ovšem jemu zde nebylo dostáno. Což je velká škoda. Takže za 2.(22.8.2004)

• Terva

Vybíral jsem mezi dvěmi a jednou hvězdou. Ještě že mám na výběr.(7.4.2013)