Krvavá aréna

Akční / Drama

Hong Kong / USA, 1991, 92 min

Joe Mari Avellana

• Wacoslav1

Mix válečného filmu a arénovky s vesměs neznámými herci. Bohužel ti mě tu vůbec nezaujali a souboje jsou přinejlepším průměrné. Holt tohle jsem za svého mládí neviděl a dnes na tom nic extra neshledávám.25%(14.2.2019)

Krvavá aréna je "full package" béčkové videoprodukce. Jde o mix dvou nejoblíbenějších B žánrů konce osmdesátých let (akční se zbraněmi a mlátičky) a obojí ukazuje v tom nejlepším světle, samozřejmě ale v nefalšovaně trashovitém podání. Přestřelky vypadají fantasticky (ač nejsou moc realistické) a výbuchy si vzali na starost nejspíše ti nejlepší z oboru (konec konců točilo se na Filipínách). Výbuchů, a pořádných, je tu tolik, že často ani nemají původce: prostě vybuchuje zem okolo a je zkrátka jedno, že na ní předtím nepřistál granát, ani na místo výbuchu nepřiletěla raketa. Příběh je prostý, ale dokáže diváka vtáhnout: Jake Reynolds má za úkol zachránit kolegu z armády, kterého nadrogovali, aby zápasil v nelegálních zápasech. Co se kvality zápasů týče, není to zdaleka tak dobré, ale je vidět, že tvůrci se snažili jak mohli, aby to vypadalo co nejlépe i bez zásahu kvalitního choreografa. Děj se hýbe svižně, film si až do konce drží celkem vysoko nastavenou laťku příjemné béčkové zábavy. Hodně věcí tu nedává smysl, nejsou tu kvalitní herecké výkony, ale ani o jedno tvůrci zjevně neusilovali. Je to divácky velmi atraktivní film, přestože v plné síle se jeho efekt dal poznat nejspíše jen na začátku devadesátých let. Myslím si ale, že má šanci část publika oslovit i dnes. Po náročném dnu jde o ideální film na vypnutí mozkové aktivity.(24.10.2015)

• Martin741

Peklo Vietnamskej dzungle sa snubi s krvavymi mlatackami /zapasy/ - no moze byt ze ide o´pokus o Lovca Jelenu od rezisera Avellana, kazdopadne zabudnute, nech na to sada prach aj nadalej, bezvyznamny film : 30 %(5.3.2019)

Lovec jelenů podle Dalea "Apolla" Cooka. První polovina peklo vietnamské džungle, druhá ilegální zápasy, jichž se účastní váleční veterání.(21.3.2010)