poster

Město

 • USA

  The Town

 • Slovensko

  Mesto hriechu

 • Slovensko

  Mesto

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2010, 125 min (SE: 150 min)

Komentáře uživatelů k filmu (1 065)

 • robbiee
  ****

  [imdb: 8.0/10] | me: Dynamický film, ktorý má čo ponúknuť ako po hereckej tak aj po akčnej stránke. Jeremy Renner je výborný, Ben Affleck ako režisér tiež podal slušný výkon. Je to inteligentná akčná oddychovka, ktorá má správne tempo, takže vôbec nenudí. Tento (dobre natočený) film v sebe kĺbi v správnej miere jednotlivé prvky tak, že celkový dojem (aj keď pri dlhšej stopáži) je veľmi príjemný. "I need your help. I can't tell you what it is, you can never ask me about it later, and we're gonna hurt some people."(29.11.2010)

 • Hennes
  ****

  Charlestown město pouze pro drsńáky. Kriminální thriller ve skvělém tempu. Po delší době mě zase zaujal nějaký akční film, který má od každého něco. I když je zápletka předvídatelná, opravdu se to dobře sleduje a vše tak nějak správně zapadá. Pro mě je to takový malý příbuzný velkofilmu Nelítostný souboj.(7.6.2011)

 • SgtPepper
  ****

  3,5* A Affleckovi prominu to, že okopčil Nelítostný souboj.(24.8.2011)

 • Rajesh_K.
  *****

  Ať se změníte sebevíc, stejně musíte zaplatit za své minulé činy.... Výborný film. Hned od prvních sekund mě chytil a nepustil. Režie Bena Afflecka je pro mně čím dál tím přitažlivější. Fantastický příběh, kvalitní kamera..zkrátka film, který by měl vidět každý. A Jeremy Renner válí. Zhlédnuto ve verzi Director's cut bez vystřižených záběru... a je to o třídu lepší. ..(100%)(1.9.2015)

 • c.tucker
  ****

  Žánrovka jak vyšitá, čistě a precizně natočeno se spoustou klišé, které mi překvapivě nevadili. Herecké výkony super a akční sekvence jakbysmet. Celkově je to velice nadprůměrné, ale k pěti hvězdám mi tam trochu chybí. Velice oceňuji udržení potřebné atmosféry po celou dobu.(3.12.2010)

 • (mOnkey)
  ****

  Heat má k dispozici dva herecké ufouny z jiného vesmíru, Pacina a De Nira, na druhé straně v režisérské sesli sedí impotentní Mann, kterému těžko kdy přijdu na chuť. The Town má ale překvapivě taky dobré herce a coby režisérovi to Affleckovi rovněž slušně šlape. The Town 2:1 Heat.(18.12.2010)

 • Andre3000
  ****

  Ben Affleck i Rebecca Hall mě opravdu překvapili a to hlavní, především přesvědčili. Rozhodně nemůžu říct na adresu filmu nic negativního. Mělo to spád, myšlenku i zajímavý konec. Filmy o vynalézavých a protřelých zlodějích, kteří zároveň řeší svá osobní dilemata půjdou vždycky na dračku, když e jich dobře někdo ujme a Affleck to dokázal.(19.1.2011)

 • agathon
  ***

  Přiznám se, že mě to nevzalo tak, jak jsem čekal (a doufal). Velice efektně a přitom uměřeně natočené, záměrně zhusta odkazující k mému oblíbenému HEAT, ale nakonec zůstávající daleko za Mannovým filmem. Problém je podle mě už ve zvolené dramaturgické kostře. Zatímco HEAT stálo na souboji dvou v zásadě stejně silných, charismatických, působivých, do detailu dotažených (a v neposlední řadě i opravdu sympatických) postavách, tady nemá ústřední hrdina vlastně žádného skutečného protivníka. Z nějakého záhadného důvodu je tenhle nedostudovaný zlodějíček svým způsobem génius, z ještě záhadnějšího důvodu mu neuvěřitelně snadno podlehne dívka z úplně jiné spol. vrstvy (ba sociálního vesmíru jako takového) a navíc to všechno balí neoddiskutovatelně "happyendovský" háv... Na drsnou, na dřeň jdoucí krimi-řežbu (jako právě HEAT) je to moc učesané. Na melodrama z podsvětí zase málo romantické a "citlivé". Sumasumárum tři hvězdičky.(25.1.2011)

 • Googlak
  *****

  SaKra!! voči Benovi ako hercovi nemám žiadne výhrady ani nič podobne ale SaKra Ben nahrávaj ďalej take pecky !!, čím ďalej sa z neho stáva stále lepší režisér BRAVO !!(3.3.2011)

 • okkac
  ****

  Ben potvrzuje své kvality a přináší ukázkouvou kriminálku s vynikajícíma přestřelkama a automobilovou honičkou. 8/10(13.4.2011)

 • tom88
  ****

  Ben Affleck by sa mal venovať hlavne réžii, no tentokrát mu to šlo aj pred kamerou. Spolu s Jeremy Rennerom zahral veľmi na úrovni. Veľmi uveriteľný film, realistický a precízne napísaný a tiež natočený. Prvky drámy aj thrilleru sú skĺbené výborne. Herecky vyvážené, kamera skvelá, tiež strih aj zvuk. Technické parametre sú zvládnuté na výbornú. Akcia je fajn, snáď som ani nečakal takú porciu. Benovi sa vydaril aj Gone Baby Gone, ale Mesto nezaostáva a myslím, že do budúcna sa od Afflecka dočkáme ešte dosť podobne vydarených projektov. Mesto si niekedy pozriem znovu a možno zvýšim hodnotenie na plný počet. Každopádne môžem iba odporúčať. 83%(15.4.2011)

 • O´Neill
  ****

  Hodně podobné jako Takers, ale přesto úplně jiné. Ben Affleck tady totiž sází na trochu větší dramatičnost než na jednoduchou akci jako tomu bylo právě v Takers. Těžko říct, co bylo obecně lepší. Pro mě to byli Takers, pro někoho to může být Town. Ať tak či onak, jedna o bezesporu o snímek, který má své kvality, jak v hercích, námětů či soundtracku. Konec jsem čekal totální unhappy-end, ale přecejenom ten hlavní zůstal. Za mě slušných 80%.(1.5.2011)

 • Icefist
  ***

  Kvalitní film, ze kterého jsem ale nepochopil, co nám chtěl sdělit. Zabýval se především psychologií postav, ale paradoxně těchto scén tam bylo na můj vkus až moc, přišly mi zdlouhavé a mnohem víc jsem si užíval, když se odehrávaly loupežné akce. Ty byly totiž promyšlené a co je ještě důležitější, perfektně režisérsky zvládnuté a přesvědčivě vyobrazené. Město jsem chtěl vidět hlavně kvůli Rennerovi, který byl určitě nadprůměrný, i když ne vrcholný. Abych to vyloženě chtěl vidět znovu (tj. v mém případě 4 a 5 hvězd), tak do toho tomu něco chybělo. Nepovím vám přesně co, sám nevím, ale prostě mám ten pocit. Takže 70 %. Oblíbená část- vystoupení "jeptišek" z Jeepu po přejetí mostu(9.8.2011)

 • bk81
  ****

  Affleck jede! Dalsi jeho vynikajici film, ktery mi pripomnel Nelitostny souboj.(22.2.2013)

 • Reesam
  ****

  Tedy musím uznat, že takový výkon jsem od Bena nečekala. Že je skvělý herec, to.vím, ale že i režisér? Nebudu to srovnávat s Gone, baby, gone, když jde o zcela jiný film, protože i ten měl něco do sebe. Město vlastně nepotřebuje nějaký okecávačky, protože tu neni co probírat, je to super film, a to taky především díky předloze. Proč ale nedám 5 hvězd? Ty dám, až si budu opravdu jistá, že z filmu nešlo dostat víc, protože zatím věřím, že šlo.(9.12.2013)

 • URBAN
  ****

  Má to sice takové pomalé tempo že by se člověk mohl i nudit, ale tento film umí tohoto tempa náležitě využít. A ta pomalá akce tomu seděla ikdyž bych svižnější tempo u tohoto filmu uvítal. ( 4.11.14/MAC )(7.11.2014)

 • Maq
  ****

  Chytrý gangsterský thriller umně okořeněný romancí. Výborný film!(4.11.2016)

 • lilina133
  ***

  Nadpriemerná akčná oddychovka, slušná zápletka, výborní herci (hlavne Jeremy Renner, ten svojím "drsňáckym" výrazom nemá chybu a "kvality" herectva Bena Afflecka radšej nerozoberajme:)), celé to slušne napreduje aj napriek dosť veľkej minutáži...ale...a zase je tu to jedno slovo, ktoré nikdy so sebou nič dobrého neprináša...Všetko by bolo fajn, filmu by som dokonca prihodila jednu *, stačilo by, kebyže v kolónke režiséra svieti iné meno ako fešáka Bena Afflecka...Po vo všetkých ohľadoch bravúrnom Gone Baby Gone nastáva sklamanie...ono v podstate The Town nie je zlý film...lenže Ben si nastavil svojim režisérskym debutom latku príliš vysoko a podliezanie jej mu naozaj nesvedčí...zrazu aj tá celkom slušná zápletka príde plne nevyužitá...Je to škoda, hlavne keď všetci vieme, že Ben má na viac ako robiť len akčné oddychovky...snáď si svoju reputáciu napraví pri ďalšej snímke:)(12.11.2010)

 • uiu
  ****

  Bena Afflecka jsem nikdy jako herce nemusela, ovšem v tomto filmu dokazuje, že se naučil konečně využít i mimické svaly v obličeji, aby vyjádřil emoce. K tomu mu to dost dobře jde i na režisérské židli a nabízí nám příjemný a chvílemi i napínavý snímek o nepoučitelném zlodějíčkovi, který nikdy nevytáhl paty z města, kde se narodil. "Můžete se změnit sebevíc, ale stejně budete muset zaplatit za své minulé činy."(3.12.2010)

 • sulimo
  ***

  Fakt jsem čekala víc, akční scény jsou sice super, ale ta romantická stránka mi to nějak kazila. Obešla bych se bez ní, ale bez ní, by to byl film o ničem, takhle je to film skoro o ničem, prostě to na mě působí děsně zbytečně a ohraně a dost divně spatlaně. Tím netvrdím, že je Affleck špatný režisér, ale pro příště by to chtělo zfilmovat něco zajímavějšího. Škoda, očekávám, že na to brzy zapomenu a už teď je mi to líto.(5.12.2010)

 • Flynn
  ****

  Kvalitní krimi/thriller. Sice trochu předvídatelné, ale nemění to nic na tom, že to byl precizně natočený kousek, na který se mile rád kouknu ještě minimálně jednou.(8.12.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace