Město

The Town

Mesto hriechu

Mesto

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2010, 125 min (SE: 150 min)

Affleck dostal po case chut zahrat si v kvalitnim filmu a tak si ho musel rovnou i natocit. Sice to nema takovou udernost jako Gone, Baby, Gone, je to "jen" kvalitni kriminalka, ale Affleckovi se to opet proste povedlo. Perfektne natoceny krimi drama se skvelejma loupezema, ale bohuzel to trpi nekolika neduhama. Jednak 2 a pul hodiny je proste moc a film je tak lehce roztahanej, i kdyz nastesti ne nudnej. Dalsi problem je, komu vlastne fandit. Hlavni hrdinove - lupici, se chovaj jak parchanti, zadny svatouskove, kradou, zabijej, proste zaporaci. Oproti tomu kladasove v cele s agentem fbi jsou nesympaticky a zoufale nezajimavy. Takze ve vysledku je vam jedno, co se s kym vlastne stane. Bohuzel zaroven je vam jasny, co se stane, protoze film je silene predvidatelnej. Nicmene jako kriminalka slusny, natoceny skvele a herci paradni, takze to ty 4* da.(11.12.2010)

Nečekaně akční. Dost často se tam kropěj samopalama a to je fajn. Zápletka není úplně špatná a irský mafiáni nejsou od těch italských zatím tak provařený, takže jsem byl spokojenej. Ale od Afflecka se mi stejně víc líbilo Gone baby Gone, tam byla víc vystihnutá ta hnusota ameriky (všude ty hnusný bachyně atd.) zde se o ní jen mluví.(28.12.2010)

Emocionálně trochu chudší než Gone Baby Gone, stále však velmi plný a "živý" příběh, kde hlášky dokonale zapadají, každý charakter je ohromně zajímavý a Affleckův všeznalý výraz i břišní sixpack budí příslušný respekt. Jen ty logické lapsy a drobné scenáristické berličky, díky kterým toho chlapcům prochází občas až moc, přespříliš vytrhávají z konzistentního napětí a očekávání věcí příštích. I tak mám pocit, že pokud si Affleck pojede ve stejném duchu ještě párkrát, může to na sklonku života dotáhnout do ligy Eastwoodovic formátu. Velmi silný nadprůměr.(1.10.2010)

Vedle neustále zmiňovaného Heat, Town trošku vypadá jako chudý příbuzný. Nicméně v rámci kriminálního žánru se jedná o podařený příspěvek. Ben Affleck mě film od filmu překvapuje, dříve jsem jej nemohl vystát a nyní jej plně respektuju. Upřímně se těším na jeho další režíjní počin. Mírně mě zaskočila nominace na Globus zde nijak extra výrazného Rennera, spíše bych na nominaci viděl slizkého Jona Hamma. Akce určitě mohlo být více a mohla být ještě výbušnější, nicméně jsem spokojen. 80%(19.3.2011)

Už je to tak - keď si Ben chce zahrať v dobrom filme, musí si ho napísať aj zrežírovať. Objektívne nemôžem dať vyššie hodnotenie, pretože to proste nie je "oscarový materiál", ale ako ideálny divácky film pre ľudí, čo sa chcú v kine dobre inteligentne pobaviť a tie digitálne obludnosti ich už nebavia, je to vlastne dokonalé a u mňa zápis do tohtoročnej TOP 5.(28.11.2010)

• - Ben Affleck napsal scénář, sám režíroval a zahrál si i hlavní postavu ve filmu. (Kuzmik)

• - Jeden z požadavků Bena Afflecka na herce byla, aby pochytili typický bostonský "telefonní" přízvuk. Herečka Blake Lively splnila tento úkol na takové úrovni, až si všichni mysleli, že je rozená Bostoňanka, ačkoli vyrůstala v Kalifornii. (Othello)

• - Natáčet se začalo už v srpnu roku 2009 v Bostonu. (Kuzmik)