Tenhle film má klasické schéma, ale obrovskou výhodu v Kevinu Jamesovi, Rosario Dawson a spoustě slavných hlasů. Příjemně se na to dívá a není to vtíravé. Mě se líbilo moc.(18.11.2011)

• sheen

Střelená kravina pro celou rodinu.(1.10.2011)

• Malarkey

Adama Sandlera mám rád, ale udělal jsem obrovskou chybu, když jsem se nepodíval, o čem tenhle film má být a hlavně jsem nezkoukl trailer. Šokovalo mě totiž to, co následovalo. Ošetřovatel Kevin James je lůzr a zvířata, o která se stará, se mu rozhodnou pomoct. Jenže to ještě neví, že mluví, což se po chvíli taky dozví. Ono se to tváří blbě, ale je fakt, že i takový filmy občas dokážou fungovat. A tenhle film občas tak i docela funguje, jenže tohle mi přijde, že už od počátku bylo myšleno jenom jako taková ptákovinka pro rodiny s dětmi, což teda nevím, jestli to děti bude lákat. Každopádně Adam Sandler nezklamal a jeho dabing té roztomilé opičky tam potěšil, oproti samotnému filmu.(1.10.2011)

Další film s mluvícími zvířaty, navíc v zoo. Jenže nějak tam není nic moc navíc, je to takové průměrné na cokoliv se divák podívá. Humor nemastný neslaný, románek příliš ohraný, zvířata ne moc zábavná. Na druhou stranu všechny působily hodně věrohodně, tím jak vypadaly a mluvily, mimika a netradiční situace. Hodně zajímavé bylo složení herců, kteří v originále namluvili zvířata S. Stallone = lev, A. Sandler = přechytralá opice, Cher = lvice, N. Nolte = gorila. Samotný Kevin James mě dost mile překvapil, docela zírám co on se svým fyzickými proporcemi dokáže absolvovat. Klobouk dolů. Rosario Dawson skvělá, rád bych ji viděl v nějaké opravdu romantické komedii. Umí rozzářit svůj ženský šarm a ten úsměv. Jinak příběhově se mi to moc nelíbilo, některé věci jako výlet do restaurace byly hodně nevěrohodné a ůjeté nápady. Ze zvířat mi byla sympatická žirafa. Na pohodový a nenáročný večer, takový tuctový film. 5/10(25.4.2012)

S projekcí Ošetřovatele jsem vyčkával do doby, až sám nějakého budu mít po ruce, nakonec se ale odpadní potrubí spojující polovičku mých oblíbených komentátorů ukázalo lichým. Když snížíte výkon svého softwaru na minimum, ušetříte si návštěvu doktora na horší časy. Tak a teď bych prosil nějakou roštěnku, mám chuť vyzkoušet Griffinovy metody svádění!(22.1.2013)

• - Film bol do kín distribuovaný pod krycím názvom "The Combo". (m.a.t.o.)

• - Ve filmu je možné najít odkaz na slavný americký pořad Faktor strachu (od r. 2001), a to ve scéně, kdy se Griffin (Kevin James) poprvé setká s Galem, jehož představitel Joe Rogen je moderátorem zmíněné reality show. Při rozloučení častuje Gala slovy „Těšilo mě“, načež mu Gale odpoví, že tato slova slýchá často. Stejná slova volí Joe Rogen při loučení se se soutěžícími. (Roby)

• - Ide už o piatu hereckú spoluprácu Kevina Jamesa s Adamom Sandlerom. Predtým sa spolu objavili vo filmoch 50x a stále po prvý raz (2004), Keď si Chuck bral Larryho (2007), Dajte si pozor na Zohana (2008) a Dospeláci (2010). (RomanBond007)