Rodinných filmů, většinou i komedií, kde zvířata mluví je hodně. V podstatě mají všechny i velmi podobný scénář. Co nového také stále vymýšlet, že? Ani Ošetřovatel z řady příliš nevybočuje a nepřináší nic nového. Přesto je to solidní film, na který se dá koukat s celou rodinkou, včetně dětí, což mnoho lidí zřejmě dokáže ocenit. Je to tedy čistě průměrný film, který rozhodně není nutné ihned vidět. Nicméně, když už se jej poté kdykoliv rozhodnete zhlédnout, naštvaní nebudete. 65%(24.3.2014)

S projekcí Ošetřovatele jsem vyčkával do doby, až sám nějakého budu mít po ruce, nakonec se ale odpadní potrubí spojující polovičku mých oblíbených komentátorů ukázalo lichým. Když snížíte výkon svého softwaru na minimum, ušetříte si návštěvu doktora na horší časy. Tak a teď bych prosil nějakou roštěnku, mám chuť vyzkoušet Griffinovy metody svádění!(22.1.2013)

Odpočinkové, vtipné, úsměvné, zoologické, zvířecí × obyčejné, bez hlubších myšlenek. Kevin je oblíbenec, takže vidět tento film bylo skoro nutností. Film je to pohodový, takový ten na sobotní či nedělní poobědové odpoledne, kdy si rádi klimbáme u podobných filmů. Pár hlášek vtipných, nic výrazného. Zvířata v Zoo hovoří lidskou řečí a učí, jak správně sbalit samici, viz. medvědí lekce. ..že ty zoo v tý Americe maj vždycky tak vymydlený.. (28.10.2011)

Čekala jsem, že to bude opět nějaká trapná komedie, kde zvířata mluví a nedokoukám se na to dokonce. I když Kevina Jamese jako herce moc nemusím, tak mně v téhle roli svým výkonem velice překvapil. Ošetřovatel se mi nakonec líbil a byla jsem ráda, že jsem film shlédla. Příjemný film plný humoru a se špetkou romantiky.(21.11.2013)

• ecceHOMMO

Snímok by nebol nijak zlý,.....ak som nemusel použiť to čarovné slovko: "keby". Problém nastáva, keď inak milé hovoriace zvieratká začnú pomáhať svojmu ošetrovateľovi aby zbalil vysnívanú ženušku. Lenže, nie je rada ako rada. A keď sa týmito "radami" ( zo zvieracieho sveta) začne aj riadiť pôsobí to nehorázne blbo ( postava Griffina sa potom dostáva do pozície absolútneho debila), a neni to vôbec vtipné.....škoda.(25.10.2011)