Dál než se zdálo

Láska na diaľku

Bláznivo zamilovaní

Komedie / Romantický

USA, 2010, 98 min

Střízlivá, bezprostřední, rutinní. A navrch milá romance. Celovečerně debutující Nanette Burstein zkoumá (ne)výhody vztahu na dálku a její vyprávění se dle očekávání točí kolem partnerského a sexuálního života. Potkají se v hospodě, skončí v posteli, ale zanedlouho klepe na dveře hrozba jejího návratu domů přes celou Ameriku. Budovat jakoukoliv lásku je na stříbrném plátně vždycky loterie. Jak pro tvůrce, tak pro samotné diváky. Velmi často to nevyjde, jenže Drew je roztomilá, Justin sympaťák, dialogy většinou hřejí, mrzutí tak z výsledku nebudeme. Ti dva si spolu zahráli už v rovněž příjemné komedii Až tak moc tě nežere, jiskří to i tentokrát. Přidejme si dvojici JEHO svérázných spolubydlících a JEJÍ upjaté a ochranitelské starší sestry a máme docela vyhráno, že i ten místy vynucený humor přejdeme. Na hraně tří a čtyř, půjdu nahoru.(30.10.2014)

• dopitak

"Moje modrý koule mají naběhlý žíly, a dám si ptáka do svěráku. Miláčku, já ale nechci bejt zasraná od toho modrýho svinstva.." Asi stačí, český dabing se mimořádně "povedl", ale na jeho obranu, tentokrát asi nebylo kde brát. Drew Barrymore by měla vzpomínat na Music and lyrics a už nikdy v ničem podobně žánrově laděném nehrát. Má to dobrej konec, ale zabijte Zdeňka Mahdala.(29.1.2011)

Když já nevím já nemám ráda filmy kde hraje Drew, příjde mi že neumí hrát, nebo že všecko zahraje stejně. Neříkám že je to špatný film to ne, ale v podstatě ve Vás nic nezanechá.Když jsem si druhý den chtěla vybavit co mě tam tak zaujmulo, tak abych pravdu řekla tak nic.A ještě mi tam neseděla Christina , kterou mám rpostě zaškatulkovanou jako praštěnou letušku a ještě praštěnější Kelly. Ale jako oddychovka dobrý.(1.3.2011)

Obvykle by som začal "romantickou sračkou" samozrejme nebude tomu inak ani tentokrát. Len dodám, že Drew Barrymore fakt nemusím, neviem prečo, ale tak nejak mám alergiu na toto nežné "žieňa". Ale aj napriek tomu, že som bol už v úvode takpovediac "zaujatý" (nebol:) V rámci žánru 6/10. Bavil som sa, zasmial som sa a ako oddychovka veľmi fajn. CH. Applegate bola super...(28.11.2010)

Maya, statue! Vztah na dálku je v romantickém žánru jako horká koše, kolem níž se opatrně našlapuje. Není divu, budovat celuloidovou lásku je ožehavé i v případě, že postavy nevzdálí nosy nad dvacet centimetrů. Ale kdo jiný by do toho měl šlápnout, než skutečné partnerské hollywoodské duo? Klasické romance si hrají s konceptem so close, but still so far, s motivem abstraktního odcizení, mezi hrdiny GtD je ale prozaická fyzikální vzdálenost tisíce mil a časová propast několika pásem. Na rozdíl od jiných žánrových kousků tu nejsou klasické překážky jako odporná expřítelkyně/matka, slizký ctitel, shakespearovsky rozháraná rodina či složité sbližování z důvodu odlišných hygienických/morálních norem. Ti dva jsou dokonalý pár v nedokonalém světě ekonomické recese. Drew a Justin to publiku dost usnadňují- mají mezi sebou živelnou chemii a jejich postavy jsou sympaticky civilní urban youth s mozkem a smyslem pro humor. Pokud jste si navíc hororem jménem LDR prošli, připíše si film pár bodů navíc. Obešla bych se jen bez dvojky kámošů-podivínů, kteří se v romantických komediích stávají povinným plevelem. Zatímco vztah ústřední dvojice je překvapivě zakořeněn v realitě , jejich afektovaná jinakost jakoby vypadla z odloženého scénáře Kevina Smithe. P.S. Trik se sochou se v budoucnu šikne:)(2.9.2010)

• - Garret je s Boxem a Danem na abiturientském večírku Polk High School. Tak se jmenovala škola, kterou navštěvovala celá rodina Bundových v seriálu Ženatý se závazky, tedy i Christina Aplegate. (Kárl)

• - Garrett (Justin Long) měl ve svém pokoji plakát k filmu Top Gun (1986). (Stanley619)

• - Během a i po skončení natáčení byli Justin Long a Drew Barrymore partnery. (R´Hell)