Každý rok se musí dostat k dětem po celém světě velikonoční nadílka. A právě od toho tu jsou Velikonoční zajíci. Titul Velikonočního zajíce se dědí z generace na generaci a pro každého z nich by měla být velká čest se jím stát. Avšak to neplatí pro mladého Zajdu, kterého více než roznášení velikonoční výslužky zajímá hra na bicí. Touží se stát bubeníkem v kapele a hrát na koncertech po celém světě. To si ale vůbec nepřeje jeho otec, Seňor Zajíc, který bere své povinnosti velice vážně a chce, aby jeho funkci co nejdříve převzal Zajda. Po jedné ze společných hádek se Zajda rozhodne utéci do Los Angeles, kde hodlá hudebně prorazit. Místo toho ale narazí. Narazí na přední nárazník automobilu, který řídí Fred. To je nezodpovědný flákač jako Zajda, liší se od něj snad jen tím, že je člověk. Protože srážku mezi Zajdou a autem vyhrálo auto, musí se Fred o zraněného chlupáče postarat, dokud se plně nezotaví. Za tenhle dobrý skutek bude po zásluze potrestán, protože jeho život se v tu chvíli promění v sérii katastrof. (TV Nova)

Trailer 2

mikulíšek

Asi vcelku zábava pro moderní děti, a všechny jež baví slovo "kadit" a vše s tím spojené. Hlavní hrdina je snad ještě otravnější než chipmunkové. Vizuálně to není nic zajímavého, nic nápaditého a hlavně je použito podivné hloubky ostrosti, takže jsem měl pocit, že sleduji 3D projekci, ke které nějak došly brýle, tak obraz jen složili dohromady, aby nebyl rozmazaný. Příběh je naprosto dementní, všichni se chovají jako kreténi a nejak mi asi i uniklo nějaké "ponaučení" které si z toho mají děti odnést. Problém filmu je asi v tom, že je o spoustě věcí a zároveň o ničem. Zajda sice umí bubnovat, ale přitom scény s bubnováním jsou zde samoúčelně jen proto, aby tu byl bubnující zajíc. Zajíc umí mluvit, nad čímž se někdo pozastaví a někdo to bere jako samozřejmost. Velikonoční továrna je zde jen proto, aby tu mohla být vzpurná kuřata a děti dostali chuť na sladké, atd. atd. Docela zábavné jsou popkulturní odkazy, kterých je zde dost a některé vtipné scénky. Velmi zábavné jsou i některé jiné okamžiky, ale nechtěně zábavné. Bohužel film není ani konzistentě směšný. A obzvlášť prostřední část je tak otravná a ubijející, že jsem měl chuť odejít z kina. 2** Proto, že jsem alespoň občas bavil, a občas byl film tak dementní, až to bylo zábavné. P.S.: domnívám se, že dabingem se tradičně stratilo dost humoru a slovních hříček ()

tom88

Veľkonočná hovadinka hlavne pre to mladé publikum, ktoré sa síce dobre pobaví, no starší pri tom bud zaspia alebo od toho odídu. Zajac je veľmi milý, ako aj veľkonočné sliepky, no to nestačí. Digitálne sú na úrovni a aj to je v takomto filme podstatné. Pár krát som sa pousmial, ale to je tak všetko. 49% ()

TeeAge

|| Scenár: Ken Daurio, Brian Lynch, Cinco Paul / Story by John Cohen, Angus Cleveland, Janet Healy | Hudba: Christopher Lennertz | Produkcia: Chris Meledandri | Distribúcia: Universal Pictures, Relativity Media | Štúdio: Illumination Entertainment | Rozpočet: 63 miliónov $ | Tržby: 183,807,417 $ || Chad Smithovský zajac plus Hoff sa rovná slušná zábava. Nečakal som, že ma to tak pobaví. Posledná tretina slabšia kôli kuraťu, ktoré chcelo ovládnuť svet. Hups, sorry, spoiler jak delo! 70% | Blu-Ray, HU DTS | ()

honajz2

Ale tak proč ne. Jasně, je to strašná kravina, ale dívat se na to celkem dalo, párkrát jsem se i zasmál (což je celkem úspěch, existuje dost animáků, kde jsem se ani jednou nepousmál a strašně jsem se u nich nudil) a na rozdíl od většiny uživatelů mi Hop nebyl nesympatický. Ano, je to sobec a manipulativní hovado, ale tam uvnitř zas takový nebyl... Celkem vtipný, že zrovna u tohohle filmu charakterizuji postavu. Tak jako tak je Hop sympatičtější, než libovolný z Chipmunků nebo otravné rodiny Croodsových... Znova už bych si to nepustil, ale na jedno zhlédnutí to špatné nebylo. Jen těch písniček bylo teda přehršel... Slabé 3* ()

SOLOM.

Už mi pomalu ale jistě táhne na čtyřicet a jsem rád, že za mého dětství byly pohádky skutečně pohádkami, na které se dalo dívat, animované kousky rovněž měli své kouzlo a i jejich hrdinové se stali pro mnohé vzory, režiséři a scénáristé tvořili velmi kvalitní filmy/zápletky – dneska člověk jen tupě zírá na polovinu filmů, které mají neskutečné rozpočty, nejmodernější triky, stupidní scénář a debilní postavy (samozřejmě existuje i řada kvalitních kousků). Tenhle však mezi ně rozhodně nepatří. Velikonoce jsou za rohem a tenhle příběh o zajícovi byl tak stupidní a blbý, že jsem nevěřícně kroutil hlavou. Srandovní rodinný film…? Ty vole kde? To už děckám člověk raději pustí Krtečka, Toma a Jerryho, Rychlou rotu a jim podobné, než tyhle sračky… ()

• Postavičky navrhol oceňovaný výtvarník Peter DeSeve, ktorý vytvoril aj kultového veveričiaka Scrata zo série Doba ľadová. (krasomama)
  • Garda velikonočního zajíčka „Růžové barety“ používá ve filmu k vystopování zajíčka Hopa mobily se znakem mrkve. Jde o parodii na iPhone od firmy Apple, která má ve znaku nakousnuté jablko. (TwoFace)
  • Hlavním asistentem při výběru lokací byl Čech žijící několik let v Los Angeles Pavel Štěrba. (PauloZ)

Související novinky

Číslo 5 brzy umře

Číslo 5 brzy umře

08.08.2011

Ano, další klasika z 80. let se vrátí na plátna kin v remaku, jehož jediným důvodem je pokrok v trikových technologiích. A prachy, samozřejmě. Hrdinou rodinné sci-fi Short Circuit, u nás známé pod… (více)