• Česko

Velikonoční superzajda

Animovaný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 2011, 91 min

• habertek

Jedna velká nuda a trapnost. Z velikonoc udělali američani rádoby Vánoce (místo sobů kuřata, místo saní vajíčko, místo Santy zajíček a místo dárků sladkosti). Jak trapné! Něco na způsob Chipmunků, ale ještě nudnější. Ke dvoum * dopomohla trochu i hudba, která se mi celkem líbila........P.S.: Hasselhoff je trapnej!!!(29.9.2011)

Poloanimák, který má sice zajímavý nápad, ale nějak mu to nevyšlo. Tentokrát tam nebyla žádná postava, která by učarovala. Cameo D. Hasselhoffa pobavilo. Na Marsdena jsem se těšil, od Interstate 60 mě baví, ale tady hrál takovýho troubu, že se mi prostě nemohl líbit. Ale na odreagování to stačí, je to naprostý průměr a bavil mě víc než podobný Méďa Béďa.(31.7.2011)

Po mých oblíbených Chipmuncích další příjemně laděný film, který kombinuje hraný a animovaný žánr do jednoho. Ač se to na první pohled nemusí zdát, příběh tohoto snímku je celkem originální, protože filmů na téma Velikonoc mnoho nevzniklo. Je to samozřejmě ale pohádka, a pohádky jsou především pro děti. Takže nelze čekat žádnou revoluci či bůhví jak důmyslně propracovaný děj – takové pokusy tu už ostatně byly a popravdě u dětí moc nepochodily… Příběh v tomto filmu je tedy sice plný klišé, ale to je to, co dnešní děti chtějí – jednoduchou zábavu plnou barev, humoru a infantilní roztomilosti. A toho tento film nabízí od začátku až do konce v dostatečném množství. To ovšem neznamená, že by se u takového filmu nemohl pobavit ani dospělý. Mně už táhne na třicet a přesto se mi film líbil a celkem jsem se u něj příjemně bavil. Krom hlavní postavy Zajdy mě velice pobavilo roztomilé komando Růžových baretů nebo zlotřilé kuře jménem Karlos. Nemluvě o hromadě různých vtípků a srandiček. Nápadů měli tvůrci rozhodně dost, což je potřeba ocenit. Bohužel ale ani tomuto snímku se nevyhnula vlna nepochopení ze strany dospělých, kteří snad čekali něco víc než jen dětskou zábavu. A to je obrovská škoda, protože nevyvážené hodnocení pak tento film, který je jinak technicky zvládnutý na výbornou a obsahuje vše, co by takový film pro děti obsahovat měl, strhává někam, kde si rozhodně nezaslouží být. Proto taky dávám nakonec plný počet hvězd. Nečekal jsem od toho moc, ale o to víc jsem byl potěšen ;-)(10.10.2012)

• Jakubik

Tohle bylo opravdu strašně hloupé a naivní. Nesympatický animovaný hrdina, nohy podrážející si Mardsen a Cuoco a naprosto vylízanej Hasselhof tomu přidal třešničku na dortu. Od začátku dokonce je to neuvěřitelná nuda. Co stojí za zmínku je animace a soundtrack jinak je to brak a chudáci děti. Nikdy jsem moc tyhle hraný animáče nemusel vyjímku tvoří Space Jam kterej se mi líbil...(5.9.2011)

• bobrux

Prvotřídní slátanina, ze které si milé děti vezmete ponaučení, že snem každého dospělého muže je stát se velikonočním králíčkem. No není to super? A celá tato moudrost je zabalena do hodiny a půl nudy a trapných scén, kdy z mluvícího králíčka je na prášky jen a pouze hlavní hrdina, ostatním zas tak divný nepřijde a berou jej jako samozřejmost. Jednu hvězdičku dávám za Hasselhoffovu hlášku na téma mluvících věcí (jedinou skutečně vtipnou větu za celý film).(2.8.2011)

• - Postavičky navrhol oceňovaný výtvarník Peter DeSeve, ktorý vytvoril aj kultového veveričiaka Scrata zo série Doba ľadová. (krasomama)

• - Pred premiérou rozpútali tvorcovia veľkú reklamnú kampaň - na trh sa dostala aj videohra Hop a päť kníh inšpirovaných filmom. [Zdroj: FilmMax] (ash99)

• - Hlavním asistentem při výběru lokací byl Čech žijící několik let v Los Angeles Pavel Štěrba. (PauloZ)