• Česko

Velikonoční superzajda

Animovaný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 2011, 91 min

Na jednu stranu je to děsně infantilní, ale já si nemůžu pomoct, ten králíček byl tak roztomilej, a to trsající kuře taky. Čekala jsem něco horšího, takže jsem vlastně byla i docela příjemně překvapená. Když tak o tom přemýšlím, tak je to snad první animák s Velikonoční tématikou co jsem viděla. Samozřejmě je ten film jedno velké klišé, ale děti se u toho pobaví a i já, když mám infantilní náladu tak to snesu. 3* Snad jediné co mi na tom filmu vyloženě vadilo byl James Marsden v hlavní roli, já většinou nepoznám když někdo neumí pořádně hrát, ale tohle byla taková síla, že i já jsem viděla, že je to snad ten nejhorší herec v historii.(23.4.2011)

• zdenny

Mám strašně rád svátky. A toto byla taková velikonoční poloanimovaná pohádka, polofilm. A proto mě celkem urazilo, že byla strašně laciná a udělaná zřejmě jen proto, aby prostě vzniklo něco velikonočního. Zde se dostáváme k tomu, co je to americké klišé. Je to zřejmě tento film, který se snaží vydělat na jednom z nejkrásnějších svátků roku - a to za každou cenu. Myslím si, že trocha úcty k tomuto svátku by vůbec nebyla na škodu. Zajíček byl sice roztomilý, ale celkový dojem z tohoto nicneříkajícího kýče už tak pěkný nebyl.(14.11.2011)

Asi takhle: z pohledu dospělého diváka, byť vycepovaného hafem animáků, které shlédnul s dětmi, je to veliká, americká ptákovina, tak strašně typicky blbá, že jinde by to vzniknout nemohlo. Ovšem bráno optikou mých dcer (8 a 6 let) - evidentně se velmi dobře bavili. Takže pro cílovou skupinu to tak pitomé asi nebude, protože děcka v tomhle věku milují ducárny a bicí a hopsání, a to tam je. Trochu málo na film, ale vězte, že holky hopsaly, zpívaly a rozhodně je to bavilo .o)(6.9.2011)

• blackJag

Legenda o Santa Clausovi (evidentního specialisty na PR záležitosti společnosti Coca Cola) dostala faceliftovou kůru a vznikla z toho story o velikonočním zajíčkovi. Ok, mohu tvůrcům odpustit neoriginalitu, co jim ale neodpustím je suchá a úplná absence humoru (jediný vtipný okamžik má na svědomí Hasselhoff a jeho narážka na KNIGHT RIDERa)! Film není udělaný špatně (řemeslně), není ani tak zrůdný jako filmové příběhy “pičmunků“ (režisér Hill spáchal kromě prvních “pičmunků“ ještě neméně hrozného druhého filmového GARFIELDa), přesto ale drážní nerva namísto bránice a to je u podobně loženého filmu špatně. Žádné velké moudro. Ani hlasové obsazení Russella Branda (v jedné scéně se se svou CGI postavičkou dokonce “potká“) možná nebylo tak dobrým nápadem jak se původně zdálo. Brandův hlas zní drze jaksi z podstaty a už tak těžko snesitelnou figurku Zajdy (české titulky takto alespoň zajíce častují) dělá ještě nesnesitelnější. Co pak s takovým filmem? Ještě že tam bylo to záškodnické kuře, jinak bych to odepsal s jednou hvězdou za snahu. 40%(14.9.2011)

Rozpočet $63miliónovTržby USA $108,085,305Tržby Celosvetovo $178,865,768Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ Pásový vývar ako sa patrí, suchý nezáživný humor, fakt otras, herecké výkony ako z telenoveli všetci absolútne v úlohách prehrávajú,... aspoň počítačová animácia ako tak obstojí, a jediné čo skutočné pobavilo boli dvaja minionsi(Ja Zloduch) ktorý sa tam ukážu na pár sekúnd pri úvodných spotoch filmových štúdií robiacich na tomto zbytočnom paškvíli, pri ktorom sa mi podarilo aspoň na 10minút zadriemat(aspoň niečo keď nič viac). /videl v kine: 35%/(3.4.2011)

• - Pred premiérou rozpútali tvorcovia veľkú reklamnú kampaň - na trh sa dostala aj videohra Hop a päť kníh inšpirovaných filmom. [Zdroj: FilmMax] (ash99)

• - Hlavním asistentem při výběru lokací byl Čech žijící několik let v Los Angeles Pavel Štěrba. (PauloZ)

• - Garda velikonočního zajíčka „Růžové barety“ používá ve filmu k vystopování zajíčka Hopa mobily se znakem mrkve. Jde o parodii na iPhone od firmy Apple, která má ve znaku nakousnuté jablko. (TwoFace)