Každý rok se musí dostat k dětem po celém světě velikonoční nadílka. A právě od toho tu jsou Velikonoční zajíci. Titul Velikonočního zajíce se dědí z generace na generaci a pro každého z nich by měla být velká čest se jím stát. Avšak to neplatí pro mladého Zajdu, kterého více než roznášení velikonoční výslužky zajímá hra na bicí. Touží se stát bubeníkem v kapele a hrát na koncertech po celém světě. To si ale vůbec nepřeje jeho otec, Seňor Zajíc, který bere své povinnosti velice vážně a chce, aby jeho funkci co nejdříve převzal Zajda. Po jedné ze společných hádek se Zajda rozhodne utéci do Los Angeles, kde hodlá hudebně prorazit. Místo toho ale narazí. Narazí na přední nárazník automobilu, který řídí Fred. To je nezodpovědný flákač jako Zajda, liší se od něj snad jen tím, že je člověk. Protože srážku mezi Zajdou a autem vyhrálo auto, musí se Fred o zraněného chlupáče postarat, dokud se plně nezotaví. Za tenhle dobrý skutek bude po zásluze potrestán, protože jeho život se v tu chvíli promění v sérii katastrof. (TV Nova)

Trailer 3

Desdemone

Chtěla jsem to pořádně zdůvodnit, ale jelikož mě animáky neberou a tohle je asi první, který jsem viděla od jedničky Shreka, je můj názor patrně silně ovlivněn tímto faktem- protože mě se to docela líbilo. To, že je to poloanimák, zmírňuje mé znechucení infantilností toho, že se na to vůbec dívám a David Haselhoff, který by se klidně nechal natáčet na záchodě a dělal si z toho srandu, jen aby se na něj nezapomnělo, hraje docela důvěryhodně, že mu to věčné zesměšňování fakt vůbec nevadí, a tak mě to vždycky pobaví. (A mimochodem, vedle blonďaté hvězdy TBBT, která přesvědčila, že má asi deset hereckých gest, která bude opakovat asi ve všem, v čem kdy bude hrát, by působilo i to zlý španělský kuře jako žhavý kandidát na Oskara.) ()

Axident

Asi takhle: z pohledu dospělého diváka, byť vycepovaného hafem animáků, které shlédnul s dětmi, je to veliká, americká ptákovina, tak strašně typicky blbá, že jinde by to vzniknout nemohlo. Ovšem bráno optikou mých dcer (8 a 6 let) - evidentně se velmi dobře bavili. Takže pro cílovou skupinu to tak pitomé asi nebude, protože děcka v tomhle věku milují ducárny a bicí a hopsání, a to tam je. Trochu málo na film, ale vězte, že holky hopsaly, zpívaly a rozhodně je to bavilo .o) ()

Jaro.Krafcik

Animák určený skôr pre menšie publikum. Ale keďže sú tie sviatky, pozrel som a až tak neľutujem. Hop nijako neprekvapil. Hlavný zajačik si ide splnit svoj sen, ale aby chcel byť človek velkonočným zajacom, to už bola silná káva. A nie jediná vo filme sa objavil aj hajzelhóf. Slušný animovaný priemer. 3* ()

Han22

Některé animáky nabízí zábavu pro celou rodinu a některé spíše tu infantilní zábavu pro děti. Ale nic proti tomu. Hop je poměrně originální - kolik pohádek se točí kolem velikonoc a velikonočního zajíce? Navíc kombinuje hraný a kreslený film, nabízí poměrně pohodový příběh, roztomilého bubnujícího zaječího hrdinu a v rámci možností i pár vtipných scének. Navíc je tu pohodový soundtrack s pár velkými hity té doby a naprosto úžasné parodické cameo Davida Hasselhoffa. Takže proč ne. ()

sarfian

Čo tí američania ešte nevymyslia? Rozprávka velkonočného zajaca až moc okato pripomína Santa Clausa a jeho severný pól nahrádza velkonočný ostrov. To ako vážne v amerike na velkú noc nosí vajíčka Velkonočný zajac? No nevadí zase som o niečo múdrejší. Beriem to ako fantasy a nie ako rozprávku okopírovaného santa clausa, lebo by som to poslal rovno do odpadu. Ale ako samotný film, ak nemyslíme na príbeh ktorý je celý taký divný, je to slabý skoropriemer zo zlými hereckými výkonmi. Trošku to celé ako tak drží nad vodou ten zajac inak by to bolo omnoho horšie. ()

• Postavičky navrhol oceňovaný výtvarník Peter DeSeve, ktorý vytvoril aj kultového veveričiaka Scrata zo série Doba ľadová. (krasomama)
  • Pred premiérou rozpútali tvorcovia veľkú reklamnú kampaň - na trh sa dostala aj videohra Hop a päť kníh inšpirovaných filmom. [Zdroj: FilmMax] (ash99)

Související novinky

Číslo 5 brzy umře

Číslo 5 brzy umře

08.08.2011

Ano, další klasika z 80. let se vrátí na plátna kin v remaku, jehož jediným důvodem je pokrok v trikových technologiích. A prachy, samozřejmě. Hrdinou rodinné sci-fi Short Circuit, u nás známé pod… (více)