• Česko

Velikonoční superzajda

Animovaný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 2011, 91 min

Veľkonočná hovadinka hlavne pre to mladé publikum, ktoré sa síce dobre pobaví, no starší pri tom bud zaspia alebo od toho odídu. Zajac je veľmi milý, ako aj veľkonočné sliepky, no to nestačí. Digitálne sú na úrovni a aj to je v takomto filme podstatné. Pár krát som sa pousmial, ale to je tak všetko. 49%(28.12.2011)

Když jsem viděl ukázky k tomuto filmu, tak jsem si říkal,že to bude náká kravina. Jenže opak byl pravdou. Tento film mě mile překvapil. Je velmi těžké propojit svět animáků se světem lidí. A tady se to povedlo. Nejenže vtip neuvadal,ale navíc nás čekal sice očekávaný,ale skvělí happyend. A navíc mě i mile překvapil i David Hasselhoff a co už je co říct. Celkově 65%(6.9.2011)

• sarfian

Čo tí američania ešte nevymyslia? Rozprávka velkonočného zajaca až moc okato pripomína Santa Clausa a jeho severný pól nahrádza velkonočný ostrov. To ako vážne v amerike na velkú noc nosí vajíčka Velkonočný zajac? No nevadí zase som o niečo múdrejší. Beriem to ako fantasy a nie ako rozprávku okopírovaného santa clausa, lebo by som to poslal rovno do odpadu. Ale ako samotný film, ak nemyslíme na príbeh ktorý je celý taký divný, je to slabý skoropriemer zo zlými hereckými výkonmi. Trošku to celé ako tak drží nad vodou ten zajac inak by to bolo omnoho horšie.(1.11.2011)

Rozpočet $63miliónovTržby USA $108,085,305Tržby Celosvetovo $183,953,723Tržby za predaj Blu-ray v USA $14,301,976Tržby za predaj DVD v USA $46,176,815║ Pásový vývar ako sa patrí, suchý nezáživný humor, fakt otras, herecké výkony ako z telenoveli všetci absolútne v úlohách prehrávajú,... aspoň počítačová animácia ako tak obstojí, a jediné čo skutočné pobavilo boli dvaja minionsi(Ja Zloduch) ktorý sa tam ukážu na pár sekúnd pri úvodných spotoch filmových štúdií robiacich na tomto zbytočnom paškvíli, pri ktorom sa mi podarilo aspoň na 10minút zadriemat(aspoň niečo keď nič viac). /videl v kine: 35%/(3.4.2011)

• Tom Hardy

Tak nesympatického kresleného hrdinu jsem ve filmu snad ještě neviděl. V mnoha ohledech otravný poloanimák, který obsahuje minimum fórků pro malé i velké. Většinu času je to utahaná nuda s pár vychytávkami (globus ve tvaru vajíčka, těžební vrt má kloub ve tvaru králičí hlavy), dvěma geniálními vtipy (E.B. předstírá panenku a David Hasselhoff utrousí dost možná nejlepší hlášku své kariéry) a tunou vaty, díky které se zdá podívaná minimálně dvakrát delší, než je. Výchozí, ne úplně marný nápad o králíkovi, kterému se nechce převzít rodinný podnik, se nepovedlo pořádně rozpracovat. Děti to nezabaví, protože se málokdy něco opravdu děje, dospělý bude vyloženě frustrovaný z toho, jak nelogicky je film poskládán (na jednu stranu nemá E.B.ho nikdo vidět, na tu druhou ho Fred klidně vezme na jídlo do restaurace). V podstatě průser, který se zaplatí jenom proto, že králík vypadá na plakátech docela roztomile.(30.3.2011)

• - Postavičky navrhol oceňovaný výtvarník Peter DeSeve, ktorý vytvoril aj kultového veveričiaka Scrata zo série Doba ľadová. (krasomama)

• - Hlavním asistentem při výběru lokací byl Čech žijící několik let v Los Angeles Pavel Štěrba. (PauloZ)

• - Garda velikonočního zajíčka „Růžové barety“ používá ve filmu k vystopování zajíčka Hopa mobily se znakem mrkve. Jde o parodii na iPhone od firmy Apple, která má ve znaku nakousnuté jablko. (TwoFace)