Croodsovi

• Austrálie

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 90 min

Yong Duk Jhun

Oscar 1 nominace: Nejlepší animovaný film(21.2.2014)

Animace jako skutečnost, po dlouhé době účelné 3D, pravěk využit beze zbytku (zvířata, rostliny i oheň) a má to hlavu a patu. (Je to originální. Pozor prosím, nepleťte si výchozí námět a to, co je pak v ději rozvinuto do dialogů a scén). 90%.(16.5.2013)

Fajne a pjekne!(27.7.2014)

Ta ta táááááááááá! Najlepší film Nicolasa Cagea od Obchodníka so smrťou. Ešte keby to malo aj naozaj príbeh, dám plný počet.(7.6.2013)

Podobenství o jeskyni pro děti, ale hlavně je to děsná prča. A to jsem si v prvních minutách říkal, že tak nesympaticky animované postavičky (z vizuálního hlediska) jsem snad ještě neviděl.(10.7.2013)

Rozpočet $135miliónovTržby USA $187,168,425Tržby Celosvetovo $587,167,028Tržby za predaj Blu-ray v USA $31,188,876 //počet predaných kusov 1,213,912Tržby za predaj DVD v USA $46,285,782 //počet predaných kusov 2,328,140║ Tak DreamWorks fakt valí na plné obrátky a jasne dominuje v počítačovej animácii, Chris Sanders asi momentálne najtalentovanejší režisér animovaných rozprávok, to čo dokáže ponúknuť je úžasné, príbehovo dokáže dojať, vytvoriť nadrozmernú atmosféru, dotyk s hviezdami bol neskutočný, či burácajúci akciu, zemetrasenia, výbuchy sú spektakulárne, animačne ide o vypiplanú prácu do detailu, slušná zábavnosť, skladateľ Alan Silvestri sa opäť pekne do toho oprel, efektné 3D, výborný Slovenský dabing. Rozprávka pre porovnanie je takým mixom Doby ľadovej, Lorax a Avatar-a ale ide si svojou vlastnou cestou. /videl v kine 3D verziu: 100%/(18.4.2013)

S výjimkou Ralfa nejlepší animák od Dráčka. A zřejmě není náhoda, že ho točil ten samý režisér... (9/10)(1.11.2013)

Vtipný a svižně natočený animák. Paradoxně nejlepší scéna je asi ta úvodní honička s vejcem. Přišlo mi že to nemá moc děj a příroda je vykradená z Avatara, ale ta rodinka mě prostě bavila a uteklo mi to rychle. Viděl jsem to s dabingem a jsem za to rád, protože Cage si v té roli nějak nedokážu představit.(30.11.2013)

// Distribútor: Fox // Počet premietajúcich kín v USA: 4,065 // Otvárací Víkend v USA: $43,639,736 // Za posledné 2 roky sú The Croods najkrajším a najlepším animákom.(7.8.2013)

,,CO JSTE ZAČ?“ … ,,JSME CROODSOVI!“… ,,AŽ JE POZNÁŠ, NEPŘIJDOU TI TAK HROZNÍ…“ /// Jeskynní rodinka tužící rodinná pouta zvláštním způsobem a jejich zábavná cesta z temnoty. Svět, ve kterým PŘEŽÍT, NENÍ ŽÁDNÁ SRANDA, a námět dokazující, že témata doby našich pra pra pra pra předků ještě nebyly vyčerpaný. A taky, že žít tenkrát byla o dost větší prdel! (Když jste se nezapomněli bát, samozřejmě.) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Poznám člověka, kterej má zábavnější historky než E.A. Poe. 2.) Můj pásek je opičák a šála – taky nějaký zvíře. 3.) Hledám divnější tchýni, než je ta moje. (Cože – nic? Chudáčku…) /// PŘÍBĚH *** HUMOR *** AKCE *** NAPĚTÍ *(18.9.2013)

Doba ledová křížená s Avatarem, ošklivá barevná zvířátka a vyloženě odpudivá animace postav, s výjimkou Guye a babičky, ale jinak pár hodně hezkých vtípků a nenudilo to.(6.10.2013)

Z historického hlediska si nejsem zcela jist, zda jeskynní člověk uměl létat, ale slyšel jsem o tom, že v pohádkách se používá cosi zvané fantazie, tak si tím nebudu dál lámat hlavu. Spíše bych se rád věnoval těm prvním nesmělým krokům Croodsových ven z jeskyně, bizardní fauně i flóře a hlavně optimistickým pohádkám končících smrtí. Při jednotlivostech jsem se zkrátka skvěle bavil, ale celkově bych si to zbavování se strachu dokázal představit daleko potrhlejší či méně temné, neboť hlavy mých dětí občas schovávané pod peřinou nesvědčí nic o tom, že tudy vede ta nejsprávnější cesta k vyspělé civilizaci.(29.1.2014)

Ice Age se může jít klouzat, i se všemi svými přemoudřelými mamuticemi. Právě stojíme na prahu nové éry filmů o pravěku. Smícháme Avatara s Flinstoneovými a dostaneme moderní animák pro dospělé děti. Trojdimenzionální legrace z pera Johna Cleese... Co ještě chtít víc, safra.(4.8.2013)

[imdb: 7.3/10] | me: Fresh & Funny I was in love once. He was a hunter, I was a gatherer. It was quite the scandal. We fed each other berries, we danced. Then father bashed him on the head and traded me to your grandfather. (16.2.2014)

• Zíza

Určitě to má poselství a na každém je, jak si ho přebere. Ale je to tak nijaký, neoriginální, už na začátku je jasné, jak to skončí. Nevadilo by to, ale to by to ovšem nesmělo být fádní, nezajímavé. Všechno je jak podle šablony – příběh, hudba, animace, dabing, návrhy postav, jejich chování, vtipy, … Jako by si tvůrci řekli: „Tak a teď hezky všechny opijeme rohlíkem. Tohle se líbilo tady, s tímhle byli diváci spokojení tady, tohle fungovalo tady, tohle je můj oblíbený vtip, ten tam taky musíme dát… a teď to všechno vezmeme a uděláme z toho super guláš! A všem to bude chutnat!!!“ NOPE. Třeba takové Na vlásku, Jak vycvičit draka i ten blbej Nemo nebo ještě přiblbější Kung Fu Panda se mi líbili mnohem víc – to mělo nějakou jiskru. Slabé 2*.(17.5.2014)

Nejlépe se vyhnete zklamání, když máte nulové ambice. Největší chyba filmu je, že první čtvrthodina je nejlepší. Dějově je to naprosto klasické, snad jen překvapí, že humor je docela nenucený (je to dobře? děti se prakticky nesmály). Čtyři hvězdy mi přijdou za něco tak stereotypního hrozně moc, ale na druhou stranu jsem měl pocit, že jsem dostal přesně to, na co jsem přišel. 65 % po rozmyšlení... a mrzí mě to. Ale pořád to vnímám pozitivně a třeba časem odpustím tu dějovou prázdnotu.(8.3.2013)

|| Scenár: Kirk DeMicco, Chris Sanders | Hudba: Alan Silvestri | Produkcia: Kristine Benson, Jane Hartwell | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: DreamWorks Animation | Rozpočet: 135 miliónov $ | Tržby: 585,181,807 $ || Akokoľvek sa na to človek pozerá z obchodnej stránky veci, rozprávky/animáky sú najlepším biznisom posledných 20 rokov. Preto si môžu dovoliť také neskutočné rozpočty - vedia, že na 95% budú ziskový vďaka ockom a mamičkám, ktorí odnesú svoje kričiace deti skôr do kina, než na túru do slovenského raja. Nič to ale nemení na tom, že je to nadpriemerný počin, ktorý naozaj zaujme svojím vizuálom a rytmickým dobrodružstvom. Veľká cica najlepšia :D 75% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(22.9.2013)

Flinstones meets Ice Age. Pohodový animák, ktorý využíva príťažlivé prostredie, dokonale sa hrá s postavami a aj keď je príbeh vlastne len akousi obmenou dobrodružstiev typu Ice Age, tak stále ešte má čo ponúknuť. Variácie zápletky na útek pred celosvetovou pohromou už možno niesú také terno a keby sa tvorcovia viac pohrali s pointou filmu, tak dám aj druhý palec hore. Takto som dostal ale kvalitnú porciu zábavy, pomerne slušnej dobrodružnej jazdy, na ktorú nepotrebujete ani tretí rozmer. 80%.(30.9.2014)

No já nevím kde bych začala. Celý film se jenom smějete, v závěru máte čas na jednu, dvě slzy a v zápětí se zase smějete. Co scéna to geniální nápad a vy su furt jen a jen smějete. Jsem nadšená! A poselství? Je důležité se neuzavírat mezi staré (ne)osvědčené zásady, otevřít svou mysl a jít vstříct novým nápadům a taky nebránit se dát na dobré rady svých přátel. Já si to snad půjdu pustit ještě jednou(5.7.2014)

Tento film je hlavne vizualne totálna žranica. K tomu pridajte šialené tempo, akurátny mix humoru a rodinnćh plkov a jeden z TOP animákov roka je na svete. Nie Croods nikdy nebudu zásadným animákom, "len" kurevsky dobre odvedenou robotou. S radosťou zaokrúhlujem nahor. 90%(6.1.2014)

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34