poster

Profesionální manželka

 • Francie

  Potiche

 • slovenský

  Profesionálna manželka

 • anglický

  Potiche

Komedie

Francie, 2010, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pepinec
  ***

  Prskavka na jedno použití, která sice na jednu stranu zrovna moc nezáří, na stranu druhou vás ovšem ani nijak nespálí. Spíš než náznaky feministické a komunistické propagandy bych filmu vytýkal, že mně vůbec nevtáhl do doby, ve které se odehrával a ke které ony propagandy patřily. Pochválit bych naopak chtěl Gérarda, a to konkrétně za to, že se navzdory neustále bobtnajícímu bachoru pořád ještě nepřevážil.(23.12.2012)

 • Beagle
  ****

  Já jsem se bavila. Francois Ozon je liška podšitá, rozhodně co se týče žen a kopulujících králíčků. Svou satiru na téma ženy v domácnosti tentokrát zahalil do příjemného retro hávu, přidal herce s velkým H a jedno cameo Sergiho Lopeze. Možná by neuškodila o malinko kratší stopáž, ale mně o několik minut delší pohled na Catherine Deneuve v teplákovce vadit nikdy nebude.(12.8.2011)

 • zahadum
  ***

  Mám zmiešané pocity, svojím spôsobom je to ale fajn jednohubka ktorá je sladšia ako čokoláda milka ( tá z reklamy samozrejme....nie tá z obchodu ) infantilné naivné dielko ktoré vám spríjemní sobotné daždivé poobedie...Miestami sa to tvárilo ako komédia..miestami zase nie...ocenil som dokonalé stvárnenie roku 1977 od nábytkov až po oblečenie..pestré farby a všade prítomný plast :) Vysoko hodnotím hudobnú zložku ktorú ocenia všetci milovníci kvalitnej francúzskej hudby... a pomerne obézný Depardieu ako zásadový komunista...(13.8.2011)

 • Raven0
  ****

  Sice ne příliš vtipná, za to sympaticky chytrá komedie. Plno odkazů na dnešní politicko-kulturně-společenskou dobu. Emancipace, snaž až feminismus, kapitalismus versus socialismus... A to vše velmi hravou a odlehčenou formou. A přeměna hlavní hrdinky z uťápnuté puťky v úspěšnou a nezávislou ženou je geniální. Ozon se vrací do první ligy.(6.12.2010)

 • Enšpígl
  ***

  Catherine s Gerardem opět v jednom filmu. On příběh je vlastně jen taková typická sladká pusinka z Francie, ale ty společný scény Catherine s Gerardem, to je fakt něco, ať mě nikdo neříká že ty vzájemný pohledy hrály nebo ta jejich společná taneční scéna, to byla paráda, nemuseli říct jediný slovo a stejně jsem cítil jak moc se maj rádi. Oni jsou fakt jak červenej filek v mariášovkách, přebíjej všechno. Dal bych i lepší hodnocení, ale to bych z filmu nesměl cítit takový lehounký a nenápadný feministký nádech, který v závěrečným projevu nechutně vygradoval, frantíci takovýhle kopírování od amíků přece nemaj zapotřebí.(24.10.2011)

 • - Gérard Depardieu, který ztvárnil komunistického poslance, je sám blízkým přítelem kubánského vůdce Fidela Castra. (Georgex)

 • - Roli mladé Suzanne Pugol si zahrála vítězka francouzské Superstar Elodie Frégé (claudel)

 • - Karin Viard a Fabrice Luchini se v roce 2010 před kamerou setkávají již podruhé, předchozí spolupráce se váže ke snímku Les invités de mon pere. (claudel)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace