Profesionální manželka

Profesionálna manželka

Potiche

Komedie

Francie, 2010, 103 min

Prskavka na jedno použití, která sice na jednu stranu zrovna moc nezáří, na stranu druhou vás ovšem ani nijak nespálí. Spíš než náznaky feministické a komunistické propagandy bych filmu vytýkal, že mně vůbec nevtáhl do doby, ve které se odehrával a ke které ony propagandy patřily. Pochválit bych naopak chtěl Gérarda, a to konkrétně za to, že se navzdory neustále bobtnajícímu bachoru pořád ještě nepřevážil.(23.12.2012)

• Chrustyn

Obsazení je sice výborné ale z příběhu se určitě dalo vytěžit více než jen řadu nezáživných a nevtipných dialogů.(6.9.2011)

• LiVentura

Příliš takové ustrnulé, dost mi to připomínalo fgeniální filmy Jeden hot a druhý čehý, v náznacích... jinak nic moc!(25.12.2012)

No teda, klobouk dolů před Catherine Deneuve. Jestliže se o někom řekne, že nestárne nebo že umí stárnout s grácií, tak o této herečce to platí dvojnásob. Na svůj věk rozhodně nevypadá. Tím si zaslouží můj nezkonalý obdiv. Určitě musí mít nějaký zatraceně dobrý recept jak stářím proplouvat jen tak jako by se nechumelilo. Takhle bych chtěla stárnout taky. Nenašla jsem při sledování filmu jediný, byť třeba sebemenší důvod nedát plné hodnocení. Film si ho určitě zaslouží a plným právem.(17.8.2011)

Už dlouho jsem neviděla takhle dobrou komedii. Spousta vtipných hlášek pronesených s nezúčastněným výrazem a Catherine Deneuve v teplákovce, co víc si od francouzské komedie přát? Líbí se mi jak Ozon využívá barvy, je to prostě nádhera.(15.10.2011)

• - Karin Viard a Fabrice Luchini se v roce 2010 před kamerou setkávají již podruhé, předchozí spolupráce se váže ke snímku Les invités de mon pere. (claudel)

• - Gérard Depardieu, který ztvárnil komunistického poslance, je sám blízkým přítelem kubánského vůdce Fidela Castra. (Georgex)

• - Roli mladé Suzanne Pugol si zahrála vítězka francouzské Superstar Elodie Frégé (claudel)