poster

Kureumeul beoseo nan dalcheoreom

 • Jižní Korea

  구르믈 버서난 달처럼

 • angličtina

  Blades of Blood

 • angličtina

  Like the Moon Escaping from the Clouds

  (neoficiální název)

Historický / Akční / Drama

Jižní Korea, 2010, 108 min

 • Lacike
  ***

  Zaciatok bol dost nezazivny a trochu neprehladny a uz som film skoro vypol, ale potom sa konecne objavil na scene kórejský Zatoichi, ktory dodal filmu komedialny šmrnc. Rozhodne ale od tohto filmu neocakavajte serioznu historicku rubanicu. Nejake suboje tam su, ale na nich film nestoji. Je to skôr taka poeticka volovina s humorom, ktory kazdemu nesadne. 5/10.(3.7.2012)

 • majo25
  ***

  Videl som už aj lepšie kórejské historické filmy. Hlavným hrdina je urevaný truľo a touto nadávkou ho nespočetne častuje aj slepec, ktorého sprevádza. Už veľmi skoro sa ukáže, že si posmešné urážky právom zaslúži. Naozaj divný "hrdina". Čo sa týka súbojov, som prekvapený, aké nudné a málo nápadité sú. Kto čaká akčnú potýčku s tiahnucimi Japoncami, nedočká sa. Ešteže to celé drží nad vodou prvok pomsty a humor slepca, ktorý dokáže ozaj pobaviť.(24.9.2018)

 • Voje-těch
  ***

  Jeden z těch slabších korejských filmů, které jsem v poslední době viděl. Hodně předvídatelná zápletka, s menším překvapením na konci. Měl jsem trochu problém v postavách a trochu jsem se ztrácel, protože všichni vypadali dost podobně, všichni v uniformách, vousatí. Navíc mi tam chyběl obvyklý korejský vizuál, který bývá obvykle dokonalý. Ne že by to bylo zas tak špatný, ale člověk si rychle zvyká. Na Koreu i celkem málo krve a brutality btw., a ani bojové scény nijak moc nenadchly. Nevím proč, ale v čem se objeví Jung-min Hwang, mi přijde obvykle trochu slabší, na korejské standardy.(7.3.2014)

 • Al44...
  **

  Jihokorejský film, který reaguje na historické období japonských vpádů do Koreje. Bohužel se však soustřeďuje spíše na vnitrokorejské frakční boje o moc než než na samotnou japonskou invazi. Nic tu není na začátku ani na konci vysvětleno, což má za následek poměrně dost nesnadnou orientaci v jednotlivých postavách (kdo je kdo, kdo jde proti komu a proč). Celkově tento snímek není bohužel nic extra a příběh ve mě zanechal pocity mírné nudy a povrchnosti.(28.11.2010)

 • ainny
  ****

  Zase další kousek do skládačky korejských dějin. Píše se rok 1592, Japonci se chystají vylodit v Busanu a Yi Sun-shin ještě nemá svoje želví lodě. Korejská šlechta, místo aby se semkla, se mezi sebou hádá jako později Češi během národního obrození. Zrovna tohle nelehké období si vybral tvůrce Krále a klauna pro další ze svých počinů. A povedl se mu, i když zdejší hodnocení tomu nenapovídá. Přitom jde o tradičně vizuálně i hudebně dokonalé dílo. Lehkost Krále a klauna film ale nemá a také mě trochu rušila podobnost (zajisté čistě náhodná a přišla mi spíš jako parodie) se Zatoichim, ale výborný konec to vyvážil. Takže já jsem spokojená. 3,5*(28.8.2014)

 • - První filmová klapka padla 31. 8. 2009. Snímek vznikal v jihokorejské provincii Severní Kjongsang, v urbanizovaném městě Mungjong a v jeho těsné blízkosti. (Conspi)

 • - Námět k výrobě snímku poskytla především u jihokorejských čtenářů oblíbená historická grafická novela, tzv. manga, "Like The Moon Escaping From The Clouds". Ta, jsoucí si vědoma historických skutečností, si pohrává s fiktivní příběhem. Jejím autorem je Park Heung-yong. (Conspi)

 • - K předstírané slepotě se herec Jung-min Hwan (Mong-hak Lee) v jednom z pozdějších rozhovorů vyjádřil jako o velice náročném a složitém úkolu. On sám se před samotným natáčením hned několikrát vydal do slepecké školy, kde se od pacientů slepotou postižených učil nejenom správným pohybům, ale i komunikaci bez možnosti použití vlastního zraku. (Conspi)