Láska na dva prásky (festivalový název)

Zhi ming yu chun jiao

志明與春嬌

Chi ming yu chun giu

Love In a Puff

Komedie / Drama / Romantický

Hong Kong, 2010, 104 min

Pang Ho-Cheung v priebehu roka vyborne prostrednictvom zanroveho filmu tematizuje dva spolocenske fenomeny, ktore do zivota obyvatelov HKG prisli priblizne tiez v rovnakom obdobi (2007-2008). Zatial co Dream Home si bral do pozornosti v prostredi thrilleru/slasheru otazku trhu s nehnuteľnosťami (a ich vyrazne cenove fluktuacie ako vysledok nastupujucej hospodarskej krizy v 2007-2008), tak v Love in A Puff je to zas zamezemie romantickej komedie, v ktorom dolezitu ulohu hybatela deja zohrava vyrazne restrikcne opatrenie zo strany HKG vlady voci fajciarom z roku 2007. V podruci uvolnenych a chytlavych taktov hudby s francuzskymn nadychom plynie aj samotny dej velmi nonsalantne a doraz sa kladie hlavne na atmosferu jednotlivych sekvencii. Intimna REDka zachytava zadne a bocne ulicky Hongkongu s citom a ucinne je zdatnym prihravacom pre vyborne napisane dialogy dokreslujuce pocit realnosti v kazdej scene. Az do zaverecnych titulkov to je u mna za plny pocet a jedna z najlepsich romanci tohto roka. Potom vsak pridu dovetky, ktore mi prisli uplne zbytocne a ciastocne nicili predtym tak skvelo vybudovane ziarive momenty. PS: TEn kod v SMSke ma uprimne rozosmial i vdaka tomu, ze mi pripomenul detstvo a vtedajsi nastup "digitaliek". Na ich displeji ste tiez kombinaciou zadania cisiel "71830 15" vytvorili horehlavou urcite slovne spojenie ;-) 8-9/10(25.8.2010)

Romantika, drama a trochu humoru. Není to žádné veledílo, nebylo to, co jsem přesně očekával, ale je to bezesporu hezky natočené, dalo by se říct netradiční (jak už tu někdo psal). Navíc se pěkně dívá na to, jak si Miriam Yeung pohazuje s vlasy. Nečekejte, že si strháte bránici smíchy, spíš lehce vážnější romantiku.(29.12.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $855,076(6.8.2010)

Veľmi pohodovo poňatá téma rodiacej sa lásky medzi dvoma ľuďmi, ktorí sa náhodou stretnú počas prestávky na fajčenie. Treba oceniť hlavne skvelé dialógy ústrednej dvojice, avšak ani ich známi nezaostali. Skrátka táto ľahučko pozerateľná romantická komédia stojí prevažne na inteligentných postrehoch zo života. 75/100(7.4.2016)

Pripomenulo mi to nápisy, ktoré som v 2007 nachádzala v uliciach HK. Namiesto klasických zákazov fajčenia tabuľky označovali miesta, kde sa fajčiť smie. A to HKongčania sú komíniky že až :). Šarmantné, vtipné. I like.(23.10.2010)