Láska na dva prásky (festivalový název)

Zhi ming yu chun jiao

志明與春嬌

Chi ming yu chun giu

Love In a Puff

Komedie / Drama / Romantický

Hong Kong, 2010, 104 min

Svojským způsobem velice originální a netradiční romantická komedie ne nepodobná americké 500 dní se Summer. Naštěstí si ale razí vlastní vyprávěcí cestu, je vtipná a má sympatické hrdiny, jejichž milostný vztah prochází skrze celou stopáž a buduje se postupně. Takže i přesto, že neuvidíme žádný polibek ani intimní doteky, jde cítít, že mezi dvojicí funguje ta správná chemie. Tak hezky a poklidně si to plyne, že se ani nenadáte a už je konec. 85%(7.8.2010)

Pang Ho-Cheung v priebehu roka vyborne prostrednictvom zanroveho filmu tematizuje dva spolocenske fenomeny, ktore do zivota obyvatelov HKG prisli priblizne tiez v rovnakom obdobi (2007-2008). Zatial co Dream Home si bral do pozornosti v prostredi thrilleru/slasheru otazku trhu s nehnuteľnosťami (a ich vyrazne cenove fluktuacie ako vysledok nastupujucej hospodarskej krizy v 2007-2008), tak v Love in A Puff je to zas zamezemie romantickej komedie, v ktorom dolezitu ulohu hybatela deja zohrava vyrazne restrikcne opatrenie zo strany HKG vlady voci fajciarom z roku 2007. V podruci uvolnenych a chytlavych taktov hudby s francuzskymn nadychom plynie aj samotny dej velmi nonsalantne a doraz sa kladie hlavne na atmosferu jednotlivych sekvencii. Intimna REDka zachytava zadne a bocne ulicky Hongkongu s citom a ucinne je zdatnym prihravacom pre vyborne napisane dialogy dokreslujuce pocit realnosti v kazdej scene. Az do zaverecnych titulkov to je u mna za plny pocet a jedna z najlepsich romanci tohto roka. Potom vsak pridu dovetky, ktore mi prisli uplne zbytocne a ciastocne nicili predtym tak skvelo vybudovane ziarive momenty. PS: TEn kod v SMSke ma uprimne rozosmial i vdaka tomu, ze mi pripomenul detstvo a vtedajsi nastup "digitaliek". Na ich displeji ste tiez kombinaciou zadania cisiel "71830 15" vytvorili horehlavou urcite slovne spojenie ;-) 8-9/10(25.8.2010)

Pre mňa príjemné prekvapenie a hlavne v mnohých ohľadoch výborný film. Začína ako duchárčina čo mi prišlo veľmi sympatické, pretože to skvelo fungovalo. A ostatok je konverzačka medzi rôznymi postavami v ktorej popredí stojí hlavná dvojica, ktorá vďaka zákonu o zákazu fajčenia na verejných miestach, má možnosť rozprávať sa, spoznávať sa a zamilovať sa. Film nemá žiadnu typickú dramatizáciu. Film jednoducho plynie a viac ako o akciu a bláznovstvá sa film dotýka konverzačných tém a úsmevov a pohľadoch, ktoré si hlavná dvojica medzi sebou vymieňa. Aj keď aj tu sa nájdu scény pri ktorých som sa schuti zasmial. Do toho sú zapojené scény slúžiace ako interview, kde rôzne postavy rozprávajú o svojich názoroch a namiesto toho aby boli rušivé, posúvajú film do úplne inej roviny. Ho-Cheung Pang spravil romantický film zo súčastnosti a pre mňa je to zoznámenie sa s týmto žánrom na boli Hong Kongského filmu. Výborne zahrané, výborné prevedené a značne presahujúce hranice tohto v mnohých krajinách prvoplánového žánru.(16.9.2012)

film zacina spravou o zakaze fajcenia na verejnych priestranstvach v HK. toto obmedzenie znamena zaciatok pre dvoch ludi, ktori sa zacnu stretavat vo vedlajsej ulicke. film kde vidiet ze pri cige sa nielen udrzuju ale aj vznikaju priatelstva. uvidime prierez siedmich dni pocas ktorych sa nasa dvojica do seba zakuka a spozna. film je aj o zalube v smskovani a o zamysleni sa nad buducnostou. velmi dobre sa pozera, je toceny akymsi realistickym pohladom, nemal som pocit ze som vo filme, ale zase to posobilo doveryhodne a nie ako v dajakej telenovele. som zvedavy na dvojku.(17.2.2013)

Romantika, drama a trochu humoru. Není to žádné veledílo, nebylo to, co jsem přesně očekával, ale je to bezesporu hezky natočené, dalo by se říct netradiční (jak už tu někdo psal). Navíc se pěkně dívá na to, jak si Miriam Yeung pohazuje s vlasy. Nečekejte, že si strháte bránici smíchy, spíš lehce vážnější romantiku.(29.12.2010)