Reklama

Reklama

Len jeden jediný americký hrdina získal hodnosti v špeciálnych vojenských jednotkách Zelené barety, elitných jednotkách námorného vojska SEAL aj ľahkej pechoty Army Rangers. Len jednému udelili postupne 16 ocenení Purpurové srdce, tri Kongresové medaily cti a sedem medailí prezidenta za statočnosť. Tým hrdinom je MacGruber (Will Forte). Pred desiatimi rokmi, keď zahynula jeho snúbenica rukou zloducha Cuntha, s bojom proti zločinu skončil. Ale keď sa dozvie, že ho krajina potrebuje, aby našiel jadrovú hlavicu, ktorú ukradol jeho úhlavný nepriateľ Dieter Von Cunth (Val Kilmer), neváha a vyráža do akcie. Jedine MacGruber totiž dokáže Cuntha zastaviť. Zostaví elitný tím odborníkov, medzi ktorými nechýba poručík Piper Dixon (Ryan Phillippe) a Vicki St. Elmová (Kristen Wiigová). Pod jeho velením vyrážajú dopadnúť zloducha Cuntha, aby ho doviedli pred spravodlivý súd. (TV JOJ)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (235)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Právě jsem položil kabel na záchodě na horní palubu." Aby bylo jasno, tak MacGruber je macidiot, který se chová macdebilně a já se nad jeho trapností intelektuálně pohoršoval tak dlouho, až jsem sám sebe vychytrale přistihl při tom, že se skvěle bavím. Prostě jsem v sobě objevil hluboko ukryté meditativní schopnosti, dokázal jsem se naladit na infantilní humor a prochechtal se touto zvráceností. Zase se jednou experimentálně prokázalo, že mi ke štěstí stačí málo, ale musí toho být hodně. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

I kdyz tu na to vsichni blejou sracky, ja se naprosto kurevsky bavil, takovejhle naklad sem fakt necekal. Tentokrat se parodujou vsechny ty akcni filmy o velkejch drsnacich, bejvalejch marinacich, baretech a vojacich s padesati vyznamenanima a samozrejme jak uz nazev napovida taky MacGyver. Film se rozjede behem minuty a uvodni seznamovaci pulhodinka je totalni rezba, pak uz se sice najde sem tam nejaky to hluchy misto, ale ty povedeny silne prevazujou. MacGruber si mysli, ze je neco mezi Rambem a MacGyverem, takze vymejsli stupidni vychytavky s celerem, provazkem a podobnejma vecma, do toho rve krky, neustale hazi nejaky super kokotsky hlasky o perech a Will Forte je v ty roli naprosto bezchybnej. Z ostatnich bych pochvalil hlavne Kundu Kilmera, kterej si toho zaporaka fakt uziva. Proste 90 minutova jizda narvana dobre natocenejma prestrelkama a akci, ktera se neboji ani nejakyho toho krvavyho cakance, spoustou hlasek a super dementnich a super vtipnejch scen s ultimatnim hovadem v hlavni roli. ()

Reklama

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Jako štěk v Saturday Night Live možná funkční, jako celovečerní film je to žumpa. Nejen, že autoři nechápou symbol MacGyvera ani většinu jeho klišé, ale snaží se víc než jeho parodovat komplet akční vhs sbírku každého fanouška osmdesátek. Trochu Ramba/SZ, vlasatého všeuměla a velkých svalnatých wrestlerů určitě nestačí na dobrou zábavu a už vůbec ne, když pan scénárista asi nakoukával celý život filmy jako Scary Movie nebo Prcičky. Absence humoru (za humor nepovažuji opakování slov jako kunda, vykouřím, ošukám a pták neustále dokola) je zásadním problémem, protože cca 4 vtipné scény (wrestleři, auto, střílení a už nevím), které mě pobavily, jsou málo na 99 minut. Herecky je to tragédie, protože Will Forte dokáže uhrát maximálně gay-štětku z rohu Pátý a Wall Street... (Wiif super, proč se Ryane upíšeš každý kravině?) Ach jo, tohle si Richard Dean Anderson ani tvůrci nezasloužili. tenhle výsměch. A to je problém současných parodií, nejsou vtipné, protože sází na slaboduchost všech diváků a jejich čekání na sprostá slova bez většího významu. Konec je jen "potřebná tečka", která tomu dává slibovanou korunu. PS: Val Kilmer sází na to, že mít dvě brady z vás dělá lepšího herce. A co tři? ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Matthew Compton: 1. MacGruber's Theme - Cornbread Compton/The Silver Lake Chorus ,2. I'm In - MacGruber/Col. James Faith ,3. Heavy Soul - The Black Keys ,4. Rosanna - Toto ,5. Baker Street - Gerry Rafferty ,6. Nice Car Dickhead - MacGruber ,7. Tick Tick Boom - The Hives ,8. Put Your Pants Back On - Lt. Dixon Piper/MacGruber ,9. Touch and Go - Emerson/Lake/Powell ,10. Take Me Home Tonight - Eddie Money ,11. Harden My Heart - Quarterflash ,12. The Perfect Number - Vicki St. Elmo ,13. Spill It - MacGruber/Vicki St. Elmo ,14. Broken Wings - Mr. Mister ,15. Steal Away - Robbie Dupree ,16. Love Is A Wonderful Thing - Michael Bolton ,17. Rock My Body - Vicki St. Elmo ,18. Champion - Vicki St. Elmo ,19. MacGruber's Suite - Matthew Compton , ()

Skejpr 

všechny recenze uživatele

Ok, možná to má něco společného se SNL (nevím, nekoukám), mezi parodiemi na akční snímky s imbecilem v hlavní roli představuje ale MacGruber absolutní dno. Je to nevkusná trapná sračka nebetyčných rozměrů. Odpad jsem nenapálil v podstatě jen za několik PÁR povedených fórků a poněkud netradiční finále a především za příjemného Phillipea, slaďounkou Wiig a naprosto výborného Kilmera. Nebýt jich, putoval by MacGruber okamžitě do odpadu, kam objektivně patří... ()

Galerie (19)

Zajímavosti (10)

  • Natáčanie prebiehalo v Novom Mexiku, USA a trvalo 20 dní. (m.a.t.o.)
  • Vo filme sa objaví šesť, v dobe natáčania aktívnych wrestlerov: Dalip Singh, Glen Jacobs, Paul Wight, Mark Henry, Chris Jericho a Antonio Banks. (m.a.t.o.)
  • Scény z Pentagonu boli natáčané v skutočnom Pentagone vo Washingtone DC. (MikaelSVK)

Související novinky

MacGruber se vrátí do akce?

MacGruber se vrátí do akce?

27.09.2016

Šílená komedie MacGruber (u nás jako Super Mac), která před šesti lety zparodovala MacGyvera, byla těžkým propadákem. Film vydělal jen 9 milionů dolarů, v dalších letech o něj ale byl takový zájem,…

MacGyver míří na plátna kin

MacGyver míří na plátna kin

14.11.2012

A na rozdíl od neúspěšné a ne moc povedené parodie MacGruber se tentokrát ponese ve vážnějším duchu. Tedy, pokud jste schopni brát vážně příběh o chlápkovi, kterého vysadíte s ešusem a nožem…

MacGyver míří do kin

MacGyver míří do kin

25.05.2010

Parodie od chlápků ze Saturday Night Live nazvaná MacGruber během uplynulého víkendu totálně propadla (4 miliony dolarů se zoufalým průměrem na jedno kino jsou fiasko i pro film za skromných 10…

Reklama

Reklama