Odpudivě neodolatelný kasař Willie (Billy Bob Thornton) je stále alkoholik, pořád děvkař a už zase na dně. O tom, jak prochlastat a proválet život by mohl vyučovat. Jednoho dne Willieho vyhledá jeho bývalý parťák Markus (Tony Cox), kterého předčasně propustili z vězení. Fakt, že se vzteklý trpaslík Markus kdysi pokusil Willieho zabít, dokáže jinak velmi zásadový Willie přehlédnout. Motivací je Marcusova nabídka na „prácičku", která vynese 2 milionů dolarů. A tak se osvědčená zlodějská dvojka vydává na svou velkou akci do Chichaga. Jenže nic není tak snadné, jak se zdá. V Chicagu Willie potkává svou kudrnatou, zlatovlasou noční můru v podobě buclatého a stále veselého Thurmana Mermana (Brett Kelly). Aby pohrom nebylo dost, na scéně se objevuje Willieho matka Sunny (Kathy Bates), kterou Willie 15 let neviděl. A protože jablko nikdy nepadá daleko od stromu, Sunny vykazuje silné kriminální sklony a zlodějský talent. Plán je však pro nyní již čtyřčlenný gang jasný. Obléci santovské obleky a na Štědrý den vybrat napěchovaný sejf chicagské charity. Jenže ředitelkou této charity je okouzlující a ostýchavá Diane (Christina Hendricks), která ve Williem probudí jeho romantickou duši a chlípné libido... (Bioscop)

MontyBrogan

Sen každej americkej ženy, nechať sa ošukať vychudnutým šesťdesiatnikom vo vypĺznutom kabáte Santa Clausa. Kľudne na ulici alebo na záchode, veď jeho neoholený ksicht páchnuci chľastom má nepochybne čaro. Keby to niekomu náhodou nestačilo, nosí so sebou černošského liliputána a basistku na dôchodku s námorníckymi tetovaniami. V prvej časti, kde bol mladší a jeho šarm uveriteľnejší, si paradoxne za sex občas aj platil. A žena, ktorú zbalil, mala úchylku na uniformy. Tu už sa však musí jednať o vianočný zázrak. ()

borec999

Typická, trochu zbytočná dvojka o level slabší zážitok. Vracajúce sa takmer všetky pôvodné postavy, podobný dej, vtipy, vianočné precitnutie B.B.Thorntona v závere a celkovo opakovanie už videného. Kathy Bates to s "hovňousom" Billy Bob Thorntonom a jeho nezameniteľným životným elánom + hláškami na priemere ešte ako tak udržali, ale platí podobne ako pri jednotke, že humorom to určite nie je film pre každého. PS: bolo mi jedinému ľúto ako zhovadili postavu sympatického tlouštíka z jednotky Bretta Kellyho? 50% ()

dr.horrible

Klasické pravidlo dvojek: všetkého viac. Teda nie všetkého, len perverzností, vulgarizmov a fekálneho humoru. Všetko čo na jednotke pôsobilo originálne a svojou nechutnosťou prekvapivo, je tu už vlastne len z povinnosti. Thruman Merman je tu z povinnosti. Kathy Bates je natoľko zle obsadená a odpudivá, že každá scéna s ňou evokuje pohľad na bezdomovca onanujúceho nad párením tchorov. A cez to všetko som sa nasmial. Hanbím sa za to ()

corpsy

Je to už len varenie z vody, ale náramne vrejúce. Nekorektný Santa a jeho čokoládový škriatok sú späť s guľometom hlášok a do toho podobne svätá Santova mamička. Vianočná komédia, ktorá opäť dokazuje, že sviatky niesu len nažehleným komerčným sviatkom plným radosti a porozumenia, ale prinášajú aj svoje tienisté stránky. ()

tron

Desivý a zlý film. Film, ktorý nikto nechcel. Jednotke som dal svojho času 80%, pretože mi pripadala dostatočne „iná“ na to, aby si to zaslúžila, ale faktom je, že som ju videl raz v živote a stačilo. S dvojkou to bude ešte horšie. Ako keby sa snažila prekonať rekord v odpornostiach, urážkach, ponižovaní, temnosti. Samozrejme, na prvom filme bola najlepšie práve kombinácia čarovného času Vianoc s otrasným, strašným a príšerným chlapom, ale malo to niečo do seba. V dvojke nemá. Sequel je už len nechutný a vyložene cez čiaru. Bolí to najmä v prípade Kathy Bates, ktorú som vždy vnímal tak trocha ako „našu mamu“, takže mi nie je zrovna dva razy príjemné, pozerať sa na ňu v takýchto filmoch. Záverečné titulky sú potom už len zhnitou čerešničkou na torte. Niekomu sa maximálna porcia odpornosti bude určite páčiť, ale mňa to proste len nebavilo a občas som si grcol do pusy. A komédia, no neviem človeče, toto je skôr mrazivý triler. O to horšie je, keď tvorcovia na konci začnú moralizovať, poučovať a prichádzať so „skutočným“ čarom vianočných sviatkov. ()

• Krátko na to, ako sa Thurman (Brett Kelly) prizná Williemu (Billy Bob Thornton), že nevedel, že má matku (59. min), sa ho spýta, kde sa narodil. Willie mu povie, že v Little Rock v Arkansase. Billy Bob Thornton sa skutočne narodil v Arkansase, ale v Hot Springs, čo je mesto len pár desiatok kilometrov neďaleko od Little Rock. (AxelWers)