Holky z fildy

Dokumentární

Česko, 2009, 57 min

• igi B.

Svatá prostoto! A to je prosím již dvacet let tomu, co si tu hrajeme na tu >novou a svobodnou a šťastnou< společnost... Tak není nad hoďku inťošského >fildání< a žvanění... A teď si jdu rychle počíst v "OnaDnes"... Je to prej "o ženách, jaké doopravdy jsou"... Jen se z nich našinci občas zdvihá kufr... :-] - - - P.S. ...Jen tak mimochodem - všimněte si, že všechny TY DÁMY Z FILDY nějak participují na těch "veřejných zdrojích" - a stejně budou pořád fňukat a fňukat... .-(( - - - - - (Poprvé lehce protrpěno 12.11.2009 na >ženském prostoru< , hodnocení a komentář zde lehce jizlivě jako první - 12.11.2009)(12.11.2009)

Zajímavý pohled.(14.11.2009)

• CaptainNor

Nepřímá úměra dotažená až k dokonalosti! Totiž čím více absolvují ony rádoby emancipované a sebevědomé ženštiny vzdělávacích institutů závratných výšek a čím více jim přibývá lejster a diplomů, tím více tlachají a plácají kraviny a jsou samy sebou utopeni v bezradnosti, jak kapka v moři.. Při pohledu na jejich životy mi napadá jedno - deprese a prázdnota..(19.11.2009)

• Vodnářka

Upřímně netuším, co mi tenhle film měl dát. Ano, jsou to zajímavé osudy, příběhy...ale že by to nějak souviselo s vývojem od revoluce, nebo mělo jakoukoliv jinou spojovací myšlenku, to mi vážně nepřišlo..(24.6.2010)

No ale jaký tvar dostaly ty naše životy, za tu dobu? (Otázka pro ty, pro které je to vzhledem k věku relevantní.) Jsme snad víc za vodou, spokojenější a užitečnější než tyhle vybrané dámy? Zkuste mluvit o výhrách a limitech a prázdných místech vašeho života a to ve chvíli, kdy zdaleka nemáte všechno uzavřené do všemoudrého odstupu vlídného nebo aspoň vtipného starce (stařeny). Myslím, že potenciálně může tenhle dokument provokovat víc, než se zdá, ale to jenom ve chvíli, kdy si člověk otázku po tom, co dříve chtěl, a co dneska žije, vztáhne na sebe.(7.3.2011)