poster

S ledovým klidem

 • USA

  The Cold Light of Day

 • Španělsko

  La fría luz del día

 • Slovensko

  Smrtonosná pomsta

 • Slovensko

  S ľadovým pokojom

 • Velká Británie

  The Cold Light of Day

Thriller / Akční / Drama

USA / Španělsko, 2012, 89 min

Komentáře uživatelů k filmu (247)

 • POMO
  **

  Žalostne priemerný akčný thriller, zaujímavý iba hereckým obsadením. V akčných scénach občasný scenáristický nápad, ale nakrútené sú bez spádu a dravosti. Thrillerová dramaturgia taktiež chabá, postavy sú vám ukradnuté. Pripomína to drahší nemecký televízny akčňák. Henry Cavill bez potrebnej leaderskej charizmy, a Sigourney by bola v roli chladnej vraždiacej agentky akceptovateľná možno čoby nová, neznáma herečka, nie však ako TÁ Sigourney.(25.4.2012)

 • verbal
  *

  S ledovým klidem můžu prohlásit, že to byla pěkná kravina. Po Brúsovi se zapráší rychleji, než byste řekli Williš a ten sličný metrosexuál co zbyl, se hodí na akčního hrdinu asi jako Angela Lansbury na Zvířecího detektiva. Scénář vypotil nějaký ambiciózní číšník, a to bezesporu ještě před tím, než udělal v Holywoodu tuhle kariéru a naneštěstí, když zrovna servíroval nějakému Weinsteinovi košer stejk z krkovičky, upadla mu pod stůl vidlička. A jakmile už byl jednou dole, asi z plna hrdla poprosil o zfilmování. Jen je škoda, že to pořádně nedotáhl! Kdyby se někdy v polovině filmu přisál Ripleyové na xicht nějaký ten obří hajzlový pavouk z vesmíru, mohlo to být dokonalé a holka by si v tom i pořádně zahrála.(30.8.2012)

 • Tom Hardy
  **

  S ledovým klidem odklidili akční legendu, aby místo ní sprintoval příběhem nezajímavý mladíček, jehož charisma nedokáže konkurovat ani chladné póze Sigourney Weaver. Nepovedená snaha o „nového Hitchcocka“, v němž postavy s oblibou reagují na situace, které nemohou vědět a kde si scenáristé ve své naivitě dovolí i variaci na „já jsem tvůj otec“ (což už dnes vyvolává JEN úsměv). Po JCVD jednoznačné zklamání…(17.4.2012)

 • Matty
  ****

  Zápletka je ve své podstatě primitivní a kdovíjakým důvtipem scenáristé nevyšperkovali ani dialogy. Chytré a vtipné je, jak s obojím nakládá režisér. Úvodní minuty nás připraví na lehké drama ze slunného Španělska, kde bude prací přetížený syn hledat cesta k autoritativnímu otci. Vyprávění však rychle nabere docela jiný směr a mnohem prudší obrátky a najednou sledujeme macguffinovským kufříkem popoháněnou variaci na téma, které už zdánlivě vydojil Hitchcock – nevinný muž na útěku (rodiny coby jediné jistoty se film nicméně drží celou dobu). El Mechri tohle oblíbené thrillerové schéma neozvláštňuje jenom realistickými detaily během honiček madridskými ulicemi (nezničitelnost řady postav tomuhle žánrovému potěšení naopak zajišťuje přídomek „guilty“), ale hlavně neustálým přehazováním rolí. Vědomě přehnaným zapojením významotvorných prostředků určitého žánru (rodinné drama, akce, paranoidní thriller) dokáže vyvolávat dojem, že sledujeme co chvíli mírně odlišný film, jenž u nás má vyvolat jinou emocionální odezvu, než jaká byla žádoucí před pár minutami. Herci jsou pro něj podobně jako pro Hitche pouhými figurkami k manipulaci s divákovými emocemi. Willovi při pelášení před lidmi, kteří ho chtějí zabít, případně z něj vymlátit informace, které stejně jako my nezná, sotva zbývá čas, aby si odskočil a ofoukal rány (což v momentu jeho „zpasivnění“ musí učinit žena), natož aby vedl delší dialog. Na důkladnější dušezpyt nezbývá čas, což je jenom dobře. Všichni přecházejí z jedné role do jiné s takovou náhlostí, že by jejich bližší poznání akorát vyvolávalo zbytečné otázky po logice věcí. Ve filmu je hned několik scén, kdy se z oběti o pár chvil později stává lovec. Postavy nejsou dobré, případně zlé, pouze vysoce adaptabilní. Nejlépe je to vidět na Willovi, jenž se z pozice „nic nevím, nikoho neznám, španělsky nemluvím“ propracuje až do momentu, kdy stačí jediný pohled, abychom pochopili, nakolik odlišná role mu nyní náleží. Neustálé znejišťování diváka zahrnuje eliminaci romantické linie jejím faktickým znemožněním, odmítnutí pravidel star systému nebo vytváření soucitné nálady v nečekaných okamžicích (v souladu s rozmlženou hranicí mezi padouchy a hrdiny). Režisér si v jednom kuse pohrává s postavami i našim očekáváním, aniž by při tom nějak odbýval řemeslnou stránku, jakkoli nad ní nemá tak suverénní kontrolu jako nad vyprávěním, resp. nad neodolatelně proradným zatajováním a odhalováním informací. Za ty dva neskutečně vychytané záběry se zrcadly mu ale chaotičnost akčních scén s klidem odpustím. Ledový klid zvenčí svádí k jeho okamžitému odmítnutí coby další tupé akce, ve skutečnosti se pod béčkovým povrchem skrývá prozatím největší žánrové překvapení letošního roku. 85%(7.4.2012)

 • Malarkey
  **

  Tenhle akčňák jsem vidět chtěl. Chtěl jsem ho vidět hlavně kvůli Bruce Willisovi a samotnému režisérovi. Také jsem ale viděl zdejší hodnocení a říkal jsem si, že tenhle film mě bude buď bavit a nebo mu z nasrání vrazím odpad. Film mě bavil, ale stál za hovno. Bavil mě, protože herci byli sympatičtí, bavil mě i proto, že z Bruce udělali vcelku loosera, který, a teď si zaspoileruju, po deseti minutách odpadne. Naopak mě ale nasral za tu obrovskou neschopnost natočit něco pořádnýho. Film mě nedokázal napnout a akce mu taky chyběla. No a když byla, tak byla vysloveně špatná. Tak nějak škoda, že se Mabrouk nepoučil, když natáčel s JCVD. Tam ta akce měla koule a film napětím pomalu ani nedejchal. Tady to tempo šíleně chybí.(27.7.2013)

 • Cervenak
  **

  Checht. Ukrutne smiešny film. Smiešna zápletka, smiešne spracovanie, smiešne akčné scény, smiešny strih a hlavne smiešni herci - Bruce, Sigourney a predovšetkým to poleno v hlavnej úlohe.(2.9.2012)

 • T2
  **

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $3,763,583Tržby Celosvetovo $16,863,583Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ len ničím zvláštne béčko, kde je na prvý pohľad zaujímavé obsadenie, ktoré sa tu ale len promenáduje ako na dovolenke, niektoré scény dosť sucho odbité, občas sa niečo aj podarí ale ako celok skôr taká zívačka /40%/(20.11.2012)

 • Fr
  *

  ,,KDE JE TEN KUFŘÍK?“…. /// Nějaký zmrdečkové unesli Willisovi rodinu - kromě Willa. A tak spolu, ruku v ruce – páč Bruce dělá pro CIA….. ,,JSI SKVĚLÝ SYN“ …(ale no ták, děte s těma teplejma kecama do prdele a pome na ně!) A, pozor – změna plánu… (aspoň vodpadnou ty kecy). Nakonec ale stejně budou dva zkurvení amatéři řešit problém, vo kterým nemaj ani páru, zlikvidujou CIA, Mosad a dělaj kousky, že se i Bond (James. James Bond!) určitě zastavil a tupě zíral (no dobře, možná kapku kecám…). Willis už v těch sračkách umí chodit (a proto to brzo zabalil), teď je třeba to naučit Sigurney, páč ta její agentka nejen vypadá, ale i je hrozná kráva a vona si to ještě užívá! To bych blil. Stejně jako ze scénáře!!! Film, kterej může přitáhnout pozornost jen kvůli Willisovi, a o jehož kvalitě svědčí to, že ho ani von nedokoukal. Vlastně nedohrál. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu vidět radostnej výraz ve tváři Sigurney W. při ničení zahrádky u restaurace. 2.) Čumím jen na filmy, kde chcípne B.Willis. 3.) Thx za titule ,,DoubleJo“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ne(1.9.2012)

 • novoten
  **

  Rutinní příběh si podává ruku s hromadou klišé a Mabrouk El Mechri dokazuje, že dát mu do ruky akční thriller byla velká chyba. Je umění takhle nevyužít Bruce, ztrapnit Sigourney a udusit veškeré charisma, které Henry Cavill jindy má. 30% z lítosti k hercům.(26.9.2012)

 • Flipnic
  ***

  Protože jsem od filmu vůbec nic nečekal a pustil si ho jen tak "naslepo", byl jsem opravdu mile překvapen, až zaskočen! Fakt dobrej akčňák, kterej nemá ani vteřinu hluchýho nebo pomalýho místa, kromě úvodní rodinné večeře na lodi. Pak už je to nečekaná, skvěle podaná jízda, v nonstop tažení!! Parádní!! Samozřejmě v dnešní konkurenci akčních "velkofilmů" toto příliš neobstojí, ale přesto se jedná o suprový, malý, akční film, rychlý jak ... no jak hovado!!! :-) Doporučuji!!(22.4.2013)

 • EvilPhoEniX
  **

  To bylo Slaboučké:) Willis se Objevil, jen aby se Neřeklo na 10 Minut a pak CHCÍÍPNUL! Bylo to Akční a Dynamické, ale Nudné, Nezajímavé, nezáživné, Klišovité.. Nepovedlo se to, Špatně udělané bez Atmosféry.. Akce také nijak Nevýrazná, nic co by mě Oslnilo:) Dávám Pouhých 40%(23.9.2012)

 • Toren
  **

  3/10. Už dlouho jsem neviděl tak nudný béčko. Pár šikovných záběrů a průměrný casting je naprosto pohřben nevýraznou režií a nezvládnutou akcí. Fakt ne.(18.2.2019)

 • Morien
  odpad!

  Pravděpodobně nebyl nejlepší nápad dívat se na tento film bezprostředně hned po Masce s Jimem Carreym, protože mi úplně každý tropus (je to správné slovo? chci použít cizí slovo) žánru líný-honza-bournem-v-pěti-snadných-krocích připadal velmi směšný a hlasité záchvaty hihňání vyvolávající. Když se například hrdina hrne z lodi na pevninu, tak jsem si myslela, že si jde koupit nový telefon - ne, on se jen potřebuje napít coly a dívat se u toho mužně do kamery. Na druhou stranu si myslím, že když si scenárista uvědomil, že jakmile bude hrdina držet složenou tašku z lékárny, (španělsky farmacia, tak bude vlastně držet tašku s písmeny CIA), ihned mu proběhla hlavou scéna, že vždycky, když film poběží v televizi, tak on bude čekat na ten jediný záběr a volat: "Vidíte to?! , Farmacia, C-I-A, předznamenávání, jsem génius." A skoro mu to i přeju. Dál se mi potvrzuje moje teorie, že Henry Cavill prostě nemá herecké kapacity na to být sympatický správný kladný hrdina. Je dobrý, když hraje krásného zmrda, prostoduchého dobráka nebo slabošského wannabe hrdinu, ale jako opravdového rovného charismatického hrdinu ho prostě přijmout nemůžu, ať se snažím jakkoli. Na základě některých rozhovorů to i vypadá, že má docela slušný komediální potenciál, ale takovou roli mu asi nikdo nechce dát, když má takový antický symetrický obličej nebo co. U Woodyho Allena se mu podařilo byt maximálně nevtipný, ale tam to bylo tím, že ta role byla poddimenzovaná a špatně napsaná. No abych se vyhrabala ze zákoutí svých myšlenek, stejně jako se tento film potácí mezi žánry a nedaří se mu být dobrý (originální) v žádném směru, tak se i jeho hlavní herecký představitel potácí ve škatulkách, které ho nemohou pojmout.(9.4.2016)

 • Gilmour93
  **

  Nezkušený jedinec vtažen do víru hrátek tajných služeb, aby se v něm pěkně po hitchcockovsku (hmm, tak určitě) nejdříve plácal a potom briskně zorientoval. Měl to o to snadnější, že celý madridský policejní sbor se raději věnoval karetnímu turnaji, než aby je nějak obtěžoval.. Mám čtyři teorie, co bylo kufrovým MacGuffinem. 1.) Smotaný facehugger a Ripleyová ho chtěla zlikvidovat, 2.) Kryptonit, protože Jor-Elův syn byl celou dobu za pěkného otloukánka. Obě tyto teorie se ale nezdají pravděpodobné. Spíš bych věřil, že tam byl zavřený El Mechriho režisérský um, protože jsem si jej za celou dobu nevšimnul a nebo čtvrtá možnost, byl v něm scénář, protože to často vypadalo, že se jej styděli použít. A nebo je tu ještě pátá, trochu bláznivá teorie, že Bruce si scénář četl až na place a po jisté scéně ukončující jeho španělské vakace se nasral, zbylé stránky vytrhl a snědl..(11.9.2018)

 • johnn333
  ***

  Willis si chtěl natočit svoje Taken... které mu přebral Henry Cavill! Božský Bruce je na pláně skutečně jen na moment, pak štafetu nedobrovolně předá synkovi s vizáží budoucího Supermana. Což asi nebyl úplně nejšťastnější tah. Cavillova postava se postupně stává agentem par excellence, škoda však, že kromě fyzičky nenabírá i charisma. Nevěřil jsem mu vůbec nic. Jinak je Ledový klid naprosto snesitelná a neurážející honička po madridských ulicích i klubech, která umně vyzobala to lepší z žánrových konkurentů poslední doby. Pročež funguje. 65%(6.4.2012)

 • 3DD!3
  ***

  Další MacGuffin v hlavní roli. Hlavní hrdina je nesympatický sráč, Bruce vyklidí scénu moc brzo, akce průměrná, Lucía zbytečně uřvaná a nebýt pár zajímavých scénaristických nápadů byl by to šedivý průměr. Filozovujcí Van Damme El Mechrimu seděl mnohem líp.(20.9.2012)

 • castor
  **

  Myslím, že Sigourney Weaver pobíhající s bouchačkou v ruce po madridských ulicích a pálící to bezdůvodně do lidí, mluví za vše. Jakmile plátno nedobrovolně opustí největší hvězda téhle mdlé podívané, jde to s ní od desíti k pěti. Postavy si tu přehazují role, rychle se jim hojí rány a munice v zásobnících ne a ne dojít. Troufám si tvrdit, že znejišťování diváka není o umu tvůrců, ale o impotenci scénáristy nabídnout alespoň trochu solidní podzápletku už tak mizerného celku. Původně vystrašený, nyní už poloakční bourák Cavill neutáhne za celý film ani to, co Bruce zvládá v prologu, právě Willis jako nerudný taťulda je to lepší a možná i poslední, co Mabrouk El Mechri (překvapení v podobě JCVD) a jeho tým nabízí. Akční scény nejsou zlé, ale chybí jim nějaká přidaná hodnota (několik zajímavých kamerových úhlů a pomačkané plechy do světa díru neudělají), Španělsko je nevýrazné a absolutně zaměnitelné, tajemný kufřík nikoho nezajímá a klišé na každém rohu už jen všechno korunuje. A to jsem se docela těšil..(7.9.2012)

 • MM_Ramone
  **

  Top uživateľ verbal s ľadovým kľudom prehlásil, že to bola pekná kravina. Najvyšší boss čsfd POMO skonštatoval, že je to žalostne priemerný thriller, zaujímavý iba hereckým obsadením. Dementný bodohonič T2 ako vždy pridal pseudokomentár s dávno neaktuálnou štatistikou tržieb. No a starý dobrý tron to ani nevidel. Ja som si americko-španielsky akčný thriller "Smrtonostná pomsta" pozrel a s ľadovým pokojom môžem napísať, že vďaka mdlej réžii alžírskeho zmrda Mabrouka El Mechriho je to nudný nezmysel. **(26.4.2017)

 • petero
  ***

  Ale tak nehrá tu 50 Cent ani Lautner, Henry Cavill je sympaťák a El Merchi i keď vyplodiť len niečo ľahko zabudnuteľné, Sigourney Weaver kosiaca zavadzajúcich nevinných pocestných sa nevidí len tak.(3.9.2012)

 • Xmilden
  **

  S ledovým klidem můžu napsat, že závěr filmu představuje pořádný plivanec, který dotváří tento hloupý příběh, ve kterém, jak je v poslední době jeho "dobrým" zvykem, se musí objevit i Bruce Willis. Ten zde hraje docela zanedbatelnou roli.(14.9.2012)

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace