poster

Dirty Dingus Magee

Komedie / Western

USA, 1970, 91 min

 • Mol
  ***

  I'LL SHOOT HIM IN THE BACK. IT'S THE CODE OF THE WEST! Jako nebylo to špatné, ale prostě Sinatra už je tu přeci jen trošku postarší a Kennedy vždycky hraje ty své ťulpase. Jako oddychová záležitost to svůj účel ovšem splnilo a párkrát jsem se opravdu pousmál.(4.1.2015)

 • Pohrobek
  ***

  Hoke Birdsill (George Kennedy) je na cestě do San Francisca, když se v Novém Mexiku setká s Dingusem Mageem (Frank Sinatra). Ti dva se již nějakou dobu znají, Dingus si momentálně přivydělává čím se dá, nejvíce ho však živí jeho dlouhé prsty. To pocítí na vlastní kůži i Hoke, když ho Dingus obere nejen o klobouk, nýbrž i o v něm uloženou hotovost... Burt Kennedy westernové komedie docela umí (Podporujte svého šerifa!), tohle je ale poněkud slabší kousek. Jsou tu místa k mírnému pousmání (trubač troubí budíček a vojáci hromadně sešplhávají z bordelu, kde trávili noc, což velitel netrpělivě stopuje; milostné zvyky indiánů, kde u svatební noci musí být přítomny všechny dostupné staré báby), celkově to však mnoha nápady neoplývá. Za vidění proto stojí nejspíše vypracované nohy indiánek a zajímavá vizáž Franka Sinatry, který tu spíše připomíná Charlese Bronsona.(10.8.2005)

 • dopitak
  ***

  Frankovi nepochybně komedie seděly a i ve westernu si nepočínal špatně (Sergants 3 či 4 For Texas), Dingus Magee je však taková ztřeštěnost, že její zařazení má v Sinatrově filmografii poněkud svébytnou (a přiznávám, že z mého pohledu i dost rozpačitou) pozici. Přesto to není špatný film a divák se určitě dokáže pobavit (nástup před bordelem je za dvě minuty, což si velitel chválí).(11.7.2009)

 • - Postava Dingus Billy Magee měla podle scénáře pouze 19 let. Po obsazení Franka Sinatry musela být přepsána. (Mol)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace