EYES ON THE PRIZE je šestidílný dokument mapující vývoj a (ne)úspěchy hnutí za občanská práva Afroameričanů v 50. a 60. letech 20. století. Za pomoci archivních záběrů a výpovědí pamětníků přibližuje většinu stěžejních událostí (případ Brown vs. Board of Education, zavraždění Emmetta Tilla, nepokoje v Little Rock, získání volebního práva) a osobností (Martin Luther King, Jr., Rosa Parks) tohoto období. (jarvis)

whack

14-dielny dokumentárny seriál o druhej vlne amerického Hnutia afro-američanov za občianske práva. Delí sa na dve série: America's Civil Rights Years (1954-1965), ktorá nám priblíži osobnosti a udalosti: bojkot verejnej dopravy v Montgomery (1955-56), Deviatka z Little Rock (1957), Freedom riders (1961), Martin Luther King, vraždy Medgara Eversa, Andrewa Goodmana, Jamesa Chaneya, Michaela Schwernera a iné. Druhá séria: America at the Racial Crossroads (1965-1985). ()

Eddard

Relativně vyčerpávající studie o tom, jak se za dvacet let podařilo Afroameričanům na systému vydobýt více spravedlnosti, než za předchozí dvě staletí. Dílo, které má opravdový smysl a něco dělá - to jest působí jako agresivní žíravina jakékoliv rasistické teorie. ()