Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic

• Nový Zéland

• Austrálie

Hansel & Gretel

Fantasy / Dobrodružný / Akční / Horor

USA / Německo, 2013, 87 min (Director's cut: 98 min)

Spíš než Jeníčka a Mařenku mi to připomínalo vymítače ďábla… Doporučuji pouštět dětem před spaním, pokud máte chorobnou touhu vyměňovat jim plenky i v pubertě. Jinak obyčejný akční film, který se snažil mít vtipné hlášky, ale moc mu to nevyšlo. Je to sice divná matlanina všeho možného, ale koukat se na to dá.(3.1.2014)

Spíš dvě a půl. Na jednu stranu se bude nadávat na Van Helsinga a Kletbu bratří Grimmů, a na stranu druhou zase žasnout nad tímhle skvostem, který je podstatně méně nápaditý i vtipný, o hercích ani nemluvě? Že by k té skvělé zábavnosti, o níž tady čtu, pomohly ty laciné, překrvavé zvláštní efekty, nad nimiž se mnozí rozplývají? Nebo snad ta nucená coolovitost hlavních hrdinů, obzvláště opět nevídaně prkenného Jeremyho Rennera? Nebo ta přehlídka trapných vulgarismů? Možné to je... Každopádně abych nelhal, občas jsem se usmál a akční scény měly vcelku švih, jenže nejlepší postavou z celého filmu byl zkrátka troll Edward, který trumfl i půvabnou Gemmu Arterton na druhém místě. Peter Stormare si zahrál téměř stejného člověka už ve zmíněných Grimmech - a lépe.(9.6.2013)

Nafuckované R-ko podle pohádky bratří Grimmů. Wirkola, který naposledy režíroval oživlou armádu wermachtu v MRTVÉM SNĚHU je ve svém živlu. Krev čarodějnic cáká po litrech, umírají děti (hodně) a "hodný" trol tu rozmačkává hlavy jako pukavce. Jeníček Renner je jako vždycky sympaťák, jen chudák vyfasoval cukrovku a Mařenka Artertonová vypadá k světu. Taky mlátí lidi s vyslovenou chutí, to prosím za notného povzbuzování diváků v kině. Vrchní čarodějce Famke Janssen to taky sluší. A ty zbraně mmm... dětský sen. Svěcení rotačního kulometu? Hell yeah! Hlavně nelezte do baráku z perníku.(2.3.2013)

***Celkem 71%***KINO/// Obsazení 9/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// PLUS: Gemma Arterton opravdu vyniká, oblíbený Jeremy Renner, zaujme Pihla Viitala, potěší Peter Stromare, zajímavý námět a ještě zajímavější zpracování, příjemně krvavé, občas krásně na efekt, povedený 3D obraz, dobrá a rychlá akce MÍNUS: už dlouho mě tento žánrový mix doslova nebaví (téma čarodějnice a jejich lovení) proto se těmto filmům obloukem vyhýbám, Jeníček s Mařenkou jsou výjimkou potvrzující pravidlo, přesto mě občas děj nechával chladným a bylo mi jedno co se na plátně nebo s postavami děje, a určitě víte že ze všeho nejhorší je lhostejnost./// Shrnutí: Tommy Wirkola je zajímavá osobnost. Po třech více či méně povedených, rozhodně však originálních a občas i vtipných filmech dostal možnost se vyřádit na dětské pohádce, na které většina z nás vyrůstala. Dostal k tomu slušný rozpočet, kvalitní herce a implementoval do filmu spoustu nápadů, zábavných dialogů a odvážných efektů. Takže se tu rozhodně bavíme o povedeném filmu, u nějž je znát jeho režijní styl a to mi rozhodně nevadí./// PS: vždycky mě zajímalo jako to s Jeníčkem a Mařenkou bylo dál a co vedlo jejich tatínka k tomu nechat je osamocené v lese. Zde jsem dostal odpověď .-)(26.3.2013)

Po sérii německých zpracování pohádek bratří Grimmů jsem si potřebovala něčím spravit chuť. Krvavý koktejl stříkající ze zlých čarodějek byl naprosto skvělou volbou. Plácám se po rameni a nevím ani po kolikáté v životě děkuji své kouzelnické intuici. Co si z toho člověk odnese za poučení, když už tak jsme v pohádce. Většina zlých čarodějnic žije v Augšpurku a okolí. Pokud tam nebydlí, aspoň tam jezdí na sabaty. Podtrženo, sečteno, Německo z toho vychází jako říše zla. Marcipán na podlaze Perníkové chaloupky vypadá úplně jako staré vyschlé dřevo, z čehož plyne, že se má sníst, než stihne z mandlové hmoty metamorfovat zpátky ke stromu.Třetí poučka je, že je jedno, jak mocná bílá či temná čarodějka jste, rána stromem do hlavy vás sice nemusí úplně spolehlivě zabít, ale rozhodně vám rozhodí čakry.(31.5.2015)

• - Když Jeníček (Jeremy Renner) a Mařenka (Gemma Arterton) dorazí k perníkové chaloupce jako děti, Mařenka utrhne kousek bílého "rampouchu" a sní ho. V příštích několika záběrech je však rampouch opět celý a neporušený. (SFalconJ)

• - Hlavní hrdinovia absolvovali kvôli filmu mesačný výcvik s cieľom pripraviť ich na zbrane a boj. (Greenpeacak)

• - Když Mina (Pihla Viitala) ošetřuje Jeníčkovi (Jeremy Renner) u jezera rány, mění se místo, kam si Jeníček opírá levou paži. V jednotlivých záběrech strídá koleno, stehno a znovu koleno. (s.m.43.)