Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic

• Nový Zéland

• Austrálie

Hansel & Gretel

Fantasy / Dobrodružný / Akční / Horor

USA / Německo, 2013, 87 min (Director's cut: 98 min)

Kdyby mě někdo jako malému takhle barvitě vyprávěl Jeníčka a Mařenku, nebo kdybych se podíval jako malý na začátek tohodle filmu, tak bych nejspíš skončil někde na psychiatrický léčebně. :D Od očekávání průměrného příběhu jsem dostal dost nadprůměrnou řežbu, která byla doplněna vymakanýma hračičkama, co se týče zbraní. Pár přešlapů by se dalo taky najít. Jeníčka cukrovkáře bych ještě pochopil, kdyby se to odehrávalo v dnešní době, ale když to je o mnoho let dříve, tak nevím nevím. Některé ksichtíky čarodejnic byly slabší. Mohly být více hrůzostrašnější, ale chápu, že se nedá zavděčit všem.(26.5.2013)

Stydlivý cukrovkář Jan a jeho kurvující sestra Marie se kdysi vstupem do víkendové chaty Willyho Wonky stali lovci čarodějnic a nyní jsou, považte, mediálními hvězdami své éry.. Chaoticky zrežírované, podivně sestřihané, s akutním nedostatkem humoru, či naopak temné atmosféry. Byť úvodní animované titulky, či zašlápnutí ploštice čeledi Stormare mělo své nepopíratelné kouzlo, čekal jsem od toho bláznivého Nora něco mnohem radikálnějšího, co by mi nestáčelo myšlenky jen na to, jak Famke vymést pavučiny v její čarodějnické komůrce. Přesto vše: „K Wirkolovi vchodem, k Sommersovi zády!“(23.5.2013)

Kdyby to bylo jen o Mařence jak v latexu loví čaroděje, určitě by to bylo lepší, ale co na plat i ženský si hold musej užít a tak musím chtě - nechtě překousknout přítomnost Jeníčka. Nebudu však tentokrát za škarohlíka, ty honičky s čarodejnicema po lesích byly fajn, mít ty jejich košťata, tak střihám neblaze proslulou Open Card nasedám na koště a dávám pápá všem pražské MHD. Jinak jsem měl ale ve filmu celkem bordel, čarodejnice tam lítali tak rychle, že není v možnostech lidského oka cokoli vidět, do toho ještě střihovej chaos, kdy se člověk nestačí uprdnout a už je v tý gemrnaský vesnici, za chvíli zase u ježibaby, dialogy dodala asi americká střední škola pro nenadaný, ale co to je hold současná kinematografie, vyzkoušet možnosti pc, nechat pubertální děti producentů ať vymyslí do filmu vtipy, dát tomu krásný barvy a pak už jen stát s kasičkou před kinem a počítat dukátky, jooooo umění si žádá své.(9.7.2013)

Na tohle jsem se fakt tesil a ve vysledku musim bohuzel rict, ze takova jizda, jako jsem cekal, to fakt neni. Renner i Arterton jsou sice maximalni sympataci, i kdyz se Renner obcas tvari jako totalni asocial, ale bohuzel s charismatem je to trochu slabsi. Ani tomu nepridava neustaly volani Jenicku, Marenko. Pribehove samozrejme naprosty becko, coz by mi ale v takovymhle pripade vubec nevadilo. Dva lovci honi carodejnice s opakovaci kusi a nejakou jakoze brokovnici, proti tomu prece nikdo nemuze rict ani popel, obzvlast, kdyz se vetsina carodejnic efektne rozcakne na vsechny strany a sem tam padne nejaka solidni hlaska nebo zabavnej moment. Jenze problem je, ze ty akce neni zas tolik a co si budem povidat, to mela bejt hlavni deviza tohohle filmu. Obcas se tak jen tak nezazivne tlacha a bohuzel atmosfera neni tak strasidelna, aby to nevadilo a ani to neni zase takova sranda, aby se clovek aspon pri tech neakcnich momentech trochu nasmal. Nicmene zaver to precejen na tu ctvrtou hvezdicku vytahnul. Skoda, ze krome brutality tu uz takovejhle filmu byla spousta, ale i tak si s chuti pustim pripadnej druhej dil.(1.7.2013)

Diabetický Jeníček, mongoloidní Mařenka, těžký kulomet, rychlopalná hi-tech kuše, motorkářské ohozy a perníková chaloupka, co vypadá jako břichobol kolotočářské dcerky. Podle těchto tagů něco, co přinutí Grimmovic bráchy zase nasraně mlátit ohnilou lebkou do víka rakví. To by to ovšem nesměl dostat do ruky ultimativní norský řezník, který je schopen i z takových ingrediencí namíchat temný, výpravný a zábavný anihilační koktejl, u něhož opět budou hnědopichové hrát Logika a dštít síru na abdéritní a infantilní percepci jejich pomatené müsli, avšak slaboduchý divák opustí Cinestár se širokým, blahoslaveným úsměvem. Jen je trochu škoda, že Jeníček s Mařenkou tu první ježibabu, co způsobila jejich doživotní trauma, nesežrali. Bylo by to dokonalé. Upřímně doufám, že po tomhle brzy napadne další Mrtvý sníh!(6.3.2013)

• - Pôvodne chcel režisér tento film natočiť ako krátky v austrálskom štúdiu. Nakoniec ho však po úspešnom horore Dead Snow (2009) naverbovali do Hollywodu. (Greenpeacak)

• - Když Mina (Pihla Viitala) ošetřuje Jeníčkovi (Jeremy Renner) u jezera rány, mění se místo, kam si Jeníček opírá levou paži. V jednotlivých záběrech strídá koleno, stehno a znovu koleno. (s.m.43.)

• - Film se měl objevit v kinech už v roce 2012, ale kvůli konkurenčním projektům byl přesunut až na rok 2013. (S.U.E.S.)