Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic

• Nový Zéland

• Austrálie

Hansel & Gretel

Fantasy / Dobrodružný / Akční / Horor

USA / Německo, 2013, 87 min (Director's cut: 98 min)

3D verze /// ,,ZŮSTALI JSME SAMI DVA A PO UVĚZNĚNÍ V TOM DOMĚ JSME SI ODNESLI DVĚ PONAUČENÍ: VYHNI SE DOMŮM Z PERNÍKU A KDYŽ CHCEŠ ZABÍT ČARODĚJNICI, SPAL JI NA POPEL“...... /// Honza závislej na perníku a Mařka rozdávající rány čelem jsou vskutku povedená dvojka. Teda jestli vás bavěj takový ty věci s krví vystříkanejma místnostma, fucking hlášky, rozjebaný orgány a akční ,,B“ jízda. Dokonce bych vyzdvihnul i vcelku sympatický 3D. Víc nechtějte (a předpokládám, že ani nečekáte). Bohužel (fakt nechcu vypadat jako prudič), ale takovej stejně laděnej RE: Retribution, byl vo kus…. zajímavější (jako myšlenkově?.... čuráku….). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Seru na klasiku. 2.) Potřebuju návod, jak zatočit s tou sviní z druhýho patra. 3.) Thx za titule ,,František Fuka“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE **** NAPĚTÍ *(3.3.2013)

Zhlédnuto v 3D kině. Cool verze Jeníčka a Mařenky se nebere už od počátku nijak vážně a v tom je největší výhoda tohoto filmu. Dovoluje totiž tvůrcům popustit uzdu jejich fantazii a vše je možné. Doslova vše, například gramofon či defibrilátor. ;-) Naštěstí pro film je zde ale režisér, který krom těchto vylomenin dokázal dát ději nějaký lad a slad a nějakou tu mytologii, takže to není vyloženě jen o cool scénách. Ne, není tam nic, co byste bezpečně neodhadli, ale myslím, že vyložený průser, co se příběhu týče, to fakt není. Navíc 3D v pár momentech potěší a co je hlavní, ve 2D to nevypadá divně a film nemá scény, které by vůbec naznačovaly, že tam jsou nějaké 3D efekty (podle toho, co mi spolubydlící, která nejdřív byla na 2D a pak se mnou na 3D verzi, řekla). Jeremy a Gemma jsou parádní sourozenci a tu zrzku chci domů. ;-) V momentě, kdy (diabetik) Jeníček pronesl: Whatever you do, don't eat the fucking candy! jsem věděl, že to je ultimátní guilty pleasure, které zkrátka a dobře nemůžu ohodnotit jinak, než plným počtem. A neříkám, že k tomu nepřispěla i luxusní čarodějnice Famke Janssen. Pokud budete hledat akční výplach, neváhejte a sáhněte po tomto filmu. 100 %.(31.3.2013)

Kdyby to bylo jen o Mařence jak v latexu loví čaroděje, určitě by to bylo lepší, ale co na plat i ženský si hold musej užít a tak musím chtě - nechtě překousknout přítomnost Jeníčka. Nebudu však tentokrát za škarohlíka, ty honičky s čarodejnicema po lesích byly fajn, mít ty jejich košťata, tak střihám neblaze proslulou Open Card nasedám na koště a dávám pápá všem pražské MHD. Jinak jsem měl ale ve filmu celkem bordel, čarodejnice tam lítali tak rychle, že není v možnostech lidského oka cokoli vidět, do toho ještě střihovej chaos, kdy se člověk nestačí uprdnout a už je v tý gemrnaský vesnici, za chvíli zase u ježibaby, dialogy dodala asi americká střední škola pro nenadaný, ale co to je hold současná kinematografie, vyzkoušet možnosti pc, nechat pubertální děti producentů ať vymyslí do filmu vtipy, dát tomu krásný barvy a pak už jen stát s kasičkou před kinem a počítat dukátky, jooooo umění si žádá své.(9.7.2013)

Díry ve scénáři, že by jimi propadli všichni herci, vršící se náhody, nelogičnosti, neprokreslené charaktery, divný mix středověku a moderních technologií a celková nekonzistence, ale vem to čert. Nebo spíš čarodějnice. Film má vynikající úvodní titulky, které tvoří papírové postavičky a výseky z dobových novin, zábavnou akci, využité 3D, kvalitní děsivé masky čarodějnic a hlavně "troll Edward":), občas však docela nevěrohodné (zejména krev). Arteton má konečně nějaké charisma, ale Renner působí poněkud zplihle a nevýrazný Thomas Mann (oslavenec z Project X) je nějak podezřele v kurzu, protože hraje i v dalším únorovém filmu - Nádherné bytosti. Gore je v rámci žánru nečekaně drsný, ale nikoliv samoúčelný. Horší je to však s vulgarismy, které působí rušivě a některé hlášky vynuceně (You gotta be fuckin' kidding me). *Spoilery* Za největší scenáristicky nesmysl považuji to, že sourozenci nepoznali, že se vrací do svého rodného města. Ano, žili za ním, ale to se tam nikdy nevypravili, neslyšeli jeho jméno nebo snad utrpěli amnézii? Nemluvě o klíčových motivacích čarodějnic, které se po zamyšlení jeví jako zcela scestné. Mají za to, že pokud jim neublíží oheň, budou neporazitelné. Jenže lovci čarodějnic dokazují, že babizny lze rozstřílet rotačákem, vytrhnout jim srdce, prostřelit mozek hořícím šípem, useknout hlavu lopatou nebo nasekat vnitřnosti na masovou směs, když prolétnou nastraženými železnými lanky. P.S. Otravná byla také zrzka, která byla vždy ve správnou chvíli na správném místě. 70 %. [Kino, 3D s titulky](15.2.2013)

Nafuckované R-ko podle pohádky bratří Grimmů. Wirkola, který naposledy režíroval oživlou armádu wermachtu v MRTVÉM SNĚHU je ve svém živlu. Krev čarodějnic cáká po litrech, umírají děti (hodně) a "hodný" trol tu rozmačkává hlavy jako pukavce. Jeníček Renner je jako vždycky sympaťák, jen chudák vyfasoval cukrovku a Mařenka Artertonová vypadá k světu. Taky mlátí lidi s vyslovenou chutí, to prosím za notného povzbuzování diváků v kině. Vrchní čarodějce Famke Janssen to taky sluší. A ty zbraně mmm... dětský sen. Svěcení rotačního kulometu? Hell yeah! Hlavně nelezte do baráku z perníku.(2.3.2013)

• - Retro-futuristický steampunkový štýl zbraní a techniky navrhol a vlastnoručne vyrobil dizajnér Simon Boucherie spolu s Wirkolom. (Greenpeacak)

• - Marlene Stewart k filmu navrhla téměř 100 kostýmů. (elixir)

• - Film nebol premietaný kritikom pred jeho distribúciou. (Crybaby)