Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic

Janko a Marienka: Lovci čarodejníc

• Nizozemsko

Hansel & Gretel

Fantasy / Dobrodružný / Akční / Horor

USA / Německo, 2013, 87 min (Director's cut: 98 min)

Veľmi dobré, poctivé béčko, ktoré dopredu vie, že béčkom bude a béčkom aj ostane. V podobnom duchu sa niesol napríklad minuloročný Dredd. Tvorcovia za pomerne málo peňazí naservírovali obrovskú porciu muziky. S rozpočtom sa neplytvalo, vizuálne pôsobivé, kostýmom a prostrediu stredoveku je venovaná veľká pozornosť a to všetko sa podpísalo na kvalite atmosféry. Akcia je nápaditá, drsná a efektná, naozaj som sa nenudil, ducharina a čarodejnice sú spracované tak, aby to celé nepôsobilo gýčovito. Takže ak máte chuť na šialenú, hard-core rozprávku, ktorá sa s ničím neserie a hlavne sama seba neberie príliš vážne, tak určite odporúčam. 80%.(18.11.2013)

Na pohádce o Jeníčkovi s Mařenkou jsem vyrostl, abych o pár škol a jednu zastydlou pubertu nato chtěl na Mařence žít. Její vizáž latexové dominy s prsními svaly připomínajícími podložku pod mužské dlaně ve mně vyvolávaly nutkání oprášit starou paruku kostýmu Vinnetoua, čmajznout sousedce koště a jít za barák do lesa čekat na Happy hour. Stačil by mi jeden table dance a spinkal bych líp než tehdá po pohádce na dobrou noc.(10.9.2015)

Tento film je o trosku kratsi, krvavejsi a strasidelnejsi, nez VAN HELSING (2004) s Hugh Jackmanom a s Kate Beckinsale a ak mate radi podobne filmy, ako trebars ABRAHAM LINCOLN: LOVEC UPIROV (2012) od Timura Bekmambetova, tak by ste mali byt spokojni aj s tymto filmom. Ja som od tohto filmu nic moc neocakaval a 3D v kine splnilo svoj ucel, takze moja spokojnost bola na mieste. __________ Jeremy Renner - (Hansel - Jeníček) +++ Gemma Arterton - (Gretel - Mařenka) +++ Famke Janssen - (Muriel) +++ Pihla Viitala - (Mina) +++ Derek Mears - (Edward) +++ Robin Atkin Downes - (Edward, hlas) +++ Peter Stormare - (Šerif Berringer) +++ Thomas Mann - (Ben) +++ Hudba: Atli Örvarsson +++ Produkcia: Will Ferrell, Adam McKay +++ (Videl v nemeckom 3D kine 25.03.13) +++(26.3.2013)

Přetažený videoklip z produkce MTV. Konečně, tuhle povrchní jízdu bez potřeby jediné myšlenky propagují už léta. Popkulturních legrácek hodně, bohužel pro Famke nevyzbylo na kostymérku a musela většinou hrát nenalíčená, no fuj. Taky německému venkovu to jako divokému západu vyloženě seklo, kdyby bylo opravdu v každé nuzné chýši tolik munice, němci by v minulé válce byli američanům vyrovnanějším soupeřem. Jestli bylo tohle Rko, škoda takové nedotaženosti, šlo výrazně přitvrdit (tím nemyslím digitální krev a vnitřnosti).(15.6.2013)

Brutálně zábavná, krvavá komedie / pohádka. Hlavní duo tam furt hláškuje a zabíjí čarodějnice arzenálem za kterej by se nestyděl ani Blade. Dávaj jim dělový rány do ksichtu boxerem a prostě je likvidujou nejrozmanitějšími, pokud možno krvavými způsoby. Neustále se něco deje. Jeníčka balí sexy čarodějka dobračka a k všudypřítomným bitkám hraje rocková hudba. Něco takhle bezva tu nebylo od Příběhu Rytíře.(21.9.2013)

• - Tvůrci původně do role Gretel zvažovali obsazení Diane Kruger , Evy Green a Noomi Rapace. Postavu nakonec ztvárnila Gemma Arterton. (JoranProvenzano)

• - Marlene Stewart k filmu navrhla téměř 100 kostýmů. (elixir)

• - Pôvodne chcel režisér tento film natočiť ako krátky v austrálskom štúdiu. Nakoniec ho však po úspešnom horore Dead Snow (2009) naverbovali do Hollywodu. (Greenpeacak)