V chalúpke a za chalúpkou (TV seriál)

Inside and Behind the Cottage

(festivalový název)

Animovaný / Rodinný

Československo, 1986, 14x8 min

Milan Rychecký

Július Pántik

Pre veľký úspech večerníčka a jeho zvučky vznikol tento seriál. Milý, čistý, krásny s dávkou romantiky idylického života Dedka Večerníčka. Keďže príbehy napísal Ján Pavlovič, bolo jasné, že pôjde o vydarené dielko. Odporúčam malým i veľkým.(29.10.2011)

Ze všech slovenských večerníčků se mi tenhle seriál asi líbil ze všech nejvíc. Zejména díky své krásné animaci.(28.2.2016)

• Mata

V popisu je chyba, Ladislav Čapek byl výtvarníkem, režíroval Pavel Kubant.(28.11.2012)

Deda Večerníček je kult. Dostal vlastnú sériu a vedel v nej zúročiť svoj talent. Asi rozprávam, ako by to bola skutočnosť, ale povedzte mi, ktoré dieťa vtedy neverilo v rozprávky.(16.9.2018)

Július Pántik je skutočný majster. Jeho rozprávačské schopnosti sú ako stvorené pre postavu Deduška Večerníčka. Jeden z hlavných znakov večerníčka je to, že ho celý rozpráva (dabuje) jeden človek. A tu sa pán Pántik preukázal výborne. Aj napriek tomu, že diely režírovali rôzni režiséri (Ladislav Čapek, Pavel Kubant, Jiří Miška) neprešiel zmenami. 11 dielov som však nevidel (nikde som ich nevedel nájsť), takže neviem ako to bolo s nimi. Jozef Pavlovič ich všetkých svojím umením spájal. Jednoduchý príbeh a krásna animácia. To je V chalúpke a za chalúpkou.(5.7.2017)