Muhammad Ali: Tváří v tvář

"Přišel čas uvést věci na pravou míru" Jedna legenda, deset boxerů, žádné zpomalené údery. Jeho výkony otřásly sportovním světem a změnily životy mnohých. Muhammad Ali se stal symbolem boxu. Po letech přichází deset jeho souputníků, nejlepších boxerů, s názory na tohoto boxera. Naprosto otevřená výpověď dokumentuje Aliho jedinečnou cestu sportem, viděnou očima těch, kteří se s ním utkávali. Poznejte pravdivou historii živoucí legendy! (oficiální text distributora)

MiCM

Je to zvláštní, tady o něm mluví jako o velkém talentu, jinde se říká, že byl naprosto levý na box a je za tím hromada dřiny. Kdo ví no.. Ale perfektní na tomhle dokumentu je, že se podařilo dát dohromady všechny/většinu významných boxerů z té doby a každý řekne svůj názor a příběh.. Šílené pak je hlavně to, že víceméně všichni pocházejí z obdobných extrémních poměrů a neměli to vůbec jednoduché.. Ta motivace je pak nejzásadnější asi v čemkoliv no.. ()

speedy7929

"Lietať ako motýľ, bodať ako včela! " .. Ali bol a vždy bude ten najväčší bojovník. Toľko rán čo on rozdal a čo on dostal myslím, že neznesie ani Rocky Balboa. Myslím, že väčšinu zápasov mu vyhrala jeho suverénnosť, zastrašenie súpera len rečami a potom jeho rýchle pohyby. Celkom obľubujem filmy na jeho tematiku, celkom dobrá motivácia do budúcna. ()

balcazar

Priznám sa, dósť dlhú chvíľu mi trvalo, kým som pochopil zámer tvorcov. Očakával som vyslovene dokument o Muhammadovi Alim, toto bolo kúsok o niečom inom. Bolo to, samozrejme, v prvom rade o najväčšom boxerovi všetkých čias, no bolo to aj o jeho najväčších (pozitívne aj negatívne) zápasoch a súperoch, ktorých výpovede a príbehy dostávajú veľký priestor, čo je fajn. Pôsobilo to prirodzene a úprimne, čo je pri dokumente plus, páčilo sa mi zdôraznenie Aliho výrokov pred zápasmi. Ako vyčítajú niektoré komentáre tu na csfd, chýbalo mi viac sa povenovať Aliho povahe do hĺbky, čo sa skrývalo za tvárou boxera, jeho výrokov vo svete športu, jednoducho, niečo hlbšie. ()

radektejkal

Vzpomínka na mládí, nic víc, ale zapůsobila. Sledoval jsem (v tisku) jeho (Cassiuse...... Claye, potomka otroka, či později Muhammada Aliho, který se prohlašoval za svobodného člověka, dílem vzhledem penězům, které za své rány - sem a tam - stržil) souboje se Sonny Listonem, a později - už nejasně - s Joe Frazierem. Další jeho osudy byly pro mě nové, a kupodivu stále napínavé. I to, jak žil později, jsem se dozvěděl až nyní. Pyšná baletka z ringu. Alláhův prorok mezi provazy. ()

Kofolacik

Po serii dokumentov o Alim: Muhammad Ali: The Greatest, Muhammad Ali: The Whole Story, When We Were Kings a Mannov "Ali", som mal toto ako finalnu kapitolu. Tento film dava dvojity vyznam cloveku ktory si naozaj o Alim daco pozrel, a pozna ludi ktory v tomto filme vystupuju. Najvacsie legendy boxu ktore proti nemu mali tu "cest" bojovat. Ali bol nielen the greatest boxer of all time alebo the greatest fighter, bol to jeden z najuzastnejsich a najuprimnejsich ludi aki kedy zili, a naozaj sa s nim tuzim jedneho dna stretnut. Poslednych 10 minut filmu, a potom aj 10 minut po filme, som plakal nad neuveritelnym zivotom tohoto skutocneho hrdinu a sampiona. ()