"V Turecku je každý úspěch vždy po zásluze potrestán". Ha, tak jsem první hodnotící, co tento film neviděl v letadle :-) Devrim Arabaları je sice film typicky turecky vláčný a též poměrně dlouhý, ale tvůrci mu naštěstí nadělili do vínku dobrý rytmus a přesvědčivé herce, takže nuda rozhodně nehrozí. I když jinak je to snímek dosti konformní a nevynalézavý. Hodně nepříjemná je bohužel závěrečná pasáž před parlamentem v Ankaře, kde záběry postav před nepříliš zdatně naklíčovaným pozadím často vypadaly jako nějaký materiál ze Světa zítřka.(25.12.2009)

Nikdy bych si nemyslel, že film o výrobě auta, můžeme být zábavný, ale turci mě přesvědčily že může.(15.11.2019)

V letadle všichni spali (bylo okolo čtvrté ráno), ale já jsem nemohl: prožíval jsem naplno drama skupiny tureckých železničních inženýrů. Byl tu charismatický a poctivý vedoucí projektu Gunduz, mladý jeliman Necip (takový Horst Buchholz ze Sedmi statečných), zlý státní byrokrat Suna ... zkrátka klasické obsazení pro příběh o skupině odhodlaných chlapíků, kteří se rozhodnou za nemožných podmínek udělat nemožné. Nechybí samozřejmě zdravá dávka nacionalismu a všechno dohromady je to film, který vás naprosto neočekávaně strhne.(15.11.2009)

Taky jsem tenhle film viděl v letadle Turkish Airlines. Jenom jsem se celý 11ti hodinový let díval na různé kraviny a až 2 hodiny před přistáním se rozhodnul, že zkusím tenhle film. Shltnul jsem tak 2/3 a pak to vypli. Teď hledám, kde bych to dokoukal do konce, protože to byl velmi zajímavý, příjemný film o tom jak se v turecku vyvíjel první automobil. Zdánlivě nudné téma, ale velmi poutavě podané.(16.12.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,100,299(18.9.2010)