Králova řeč

The King's Speech

Kráľova reč

Drama / Životopisný

Velká Británie / USA / Austrálie, 2010, 118 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 895)

Bezpochyby nejlepší, nejzajímavější, nejpoutavější, nejlépe sfilmovaný... prostě nejlepší film roku 2010! Když jsem odcházel z ochozů po zhlédnutí Black Swan, předával jsem svého Oscara Natalie Portman a Aronofskému, už v půlce královského proslovu jsem svou sošku režisérovi labutě bral a ovenčil ní Hoopera! Úžasný film, skvělý scénář, výjimečná režie a skvělé herecké výkony. Překvapivě včetně Heleny Bonham Carterové... Superlativy se šetřit nemá a já bych se tak rád rozepsal, ale kdo by to po mně četl, že jo... Prostě na tu jděte a to beze slova.(6.4.2011)

Úctyhodné herecké výkony. Najmä Colin Firth, ktorého som doteraz veľmi nepoznal a Geoffrey Rush, ktorý naopak je pre mňa potvrdením toho, čo dávno viem - že je to excelentný pán herec. Filmu ako takému nie je čo vytknúť. Je tu vierohodne zachytená doba a pomery, ktoré boli nastolené, prechádzame sa esteticky vyváženým prostredím a rezonuje v nás nádherná hudba. Najmä sme však prizvaní sledovať hlboko osobný súboj kráľa s vadou reči, ktorá je z titulu jeho funkcie doslova katastrofou. S vedomím tak ťažkého balvanu kráča kráľ vpred a má za to moje veľké sympatie.(10.4.2011)

Skvělé herecké výkony, ale zas taková bomba to, ruku na srdce, nebyla. Nicméně všechna čest Colinu Firthovi. Hrát narušeného člověka je zkrátka pro herce požehnání (viz Rain man).(10.4.2011)

BAFTA 7 : Nejlepší film, Britský film, Herec HR: Colin Firth, Herec VR: Geoffrey Rush, Herečka VR: Helena Bonham Carter, Hudba, Originální scénář a 7 nominací: Režie, Kamera, Výprava, Kostýmy, Střih, Masky, Zvuk(10.4.2011)

• Pecca007

Asi jsem zvrhlý, ale tenhle film mě bavil jen ve chvíli, kdy anglický princ Colin Firth shitoval a fuckoval. Jedna * za tohle, druhá * za sympaťáka Rushe.(11.4.2011)

Úžasné historické drama, které se odehrává na území Velké Británie, Vás vtáhne do děje hned v úvodu filmu a nepustí Vás dřív, než bude jeho konec. Film Králova řeč je bezpochyby jedním z filmů, které nám umožní nahlédnout do soukromí ne pouze slavné osobnosti, nýbrž do soukromí jednoho z otců VB, a sice krále Jiřího VI. Herecké výkony Colina Firtha, Geoffreyho Rushe a Heleny Bonham Carter jsou naprosto uchvacující. Abych se vyjádřila přesněji - uvěřili byste jim i to, co není pravda. Neumím si představit, kolik týdnů, ba dokonce měsíců, musel Firth svou koktavost trénovat na svou roli a kolik úsilí museli vynaložit ostatní herci, ovšem výsledek stojí rozhodně za to. Bezchybně zahrané, úsměvné i smutné, naučné a kouzelné - to je shrnutí Královy řeči. Snad ke konci ještě jedna poznámka: Škoda, že nenechali Heleně víc místa na projev. Mám dojem, že z celkových 5 minut, ve kterých se vyskytne v jednom dílu Harryho Pottera, máme větší zážitek než z celého filmu Králova řeč, což ovšem rozhodně nesnižuje ani kvalitu filmu a ani celkový dojem!(11.4.2011)

Film o neuvěřitelném příběhu, ve kterém se povedlo prostě všechno. Atmosféra je bez nadsázky strhující a já osobně jsem z kina vyšla jako omráčená. Doslova "speechless":-), což nebylo způsobeno "jen" závěrečným proslovem krále, při kterém běhá mráz po zádech, ale také se na tom podílel pocit, že něco takového se jen tak nevidí... Obsazení filmu nemohlo dopadnout lépe. Přestože mohl mít Colin Firth při přípravě na roli problémy s koktáním (učitele koktání prostě nenajdete, ať hledáte, kde chcete), zhostil se své úlohy znamenitě. Nic dlužen mu nezůstal ani Geoffrey Rush v roli excentrického Lionela Loguea. Této ústřední pánské dvojici zdatně sekunduje Helena Bonham Carter v roli Alžběty. Navzdory tomu, že je film situován v relativně vážném období a do rozhodně neveselé doby, je proložen odlehčujícím humorem, který ho řadí do úplně jiné kategorie než jenom "historický velkofim". (5/5)(12.4.2011)

"... aaand tits!" :-D Do kina jsem šla nadšená z toho, že uvidím Colina Firtha, z kina jsem odcházela ještě nadšenější, protože nejen že jsem ho opravdu viděla, ale také jsem objevila Geoffrey Rushe, viděla mou oblíbenou Jennifer Ehle a ještě jsem při tom shlédla velmi zábavný a dojemný film. Firth a Rush si tak krásně sedli a mrzí mě, že Rush Oscara nezískal. Skvěle vtipné scény ("Do you know the F word?" "Fornication?" "Oh Bertie..." :-D) mě lámou v pase i po stém shlédnutí :-) A konec mě skoro dohnal k slzám přesně tak, jak jsem od začátku čekala :) Dávám 100%, protože přesně tohle jsem od King's Speech očekávala :) Dodatek: České znění je jedno z nejhorších, co jsem kdy slyšela. Doporučuji shlédnout anglickou verzi, ať film nezačnete nenávidět :((19.4.2011)

Milý film, který však člověk vidí jednou a stačí mu to. Neznamená to ale, že by si zasloužil nízké hodnocení, protože má poctivý příběh a charaktery, které hrají fakt vynikající herci.(20.4.2011)

Naprosto zasloužený Oskar pro všechny oceněné. Miluju tento minimalistický přístup a anglické "sucho". Pro mě tento film ještě znamená, že jsem poprvé viděl vykvést Cactus Colinfirthus.(22.4.2011)

Film se vskutku vynikajícím námětem, do kteréo se Rush a především Firth vložili na 120 procent. Velmi povedené dílo o králi, které prolomil svůj handicap na úkor ješitnosti a společenských zvyklostí .... aby sjednotil národ v hodině nejvyšší .... osobně mě ve filmu potěšilo velmi zdařilé vyobrazaní Churchilla(24.4.2011)

V zaplave filmu se obcas objevi film, ktery je nejen kvalitni remeslne, herecky ci kamerou, ale nese v sobe i odkaz o nasi minulosti, o vyznamu nekterych hodnot, na ktere zapominame. Dekuji, ze existuji i britske variace na narodni hrdost, ve srovnani s americkymi verzemi jednoznacne vitezi.(25.4.2011)

Na tento film so m čítal veľa dobrých recenzií a videl som že to zobralo veľa cien, ale nemal som potrebu pozrieť si tento film. Avšak teraz, keď som si to pozrel ,tak som totálne zmenil názor. Jednoducho ma to dostalo. Naozaj skvelé herecké výkony, ktorým som neveril ,no po pozretí som mal zatajený dych. A preto k tomu viac nemám čo napísať. Moje hodnotenie znie 95% lebo to bolo jednoducho skvelé .(26.4.2011)

Nádhera!!! Jednoduše, výborně pane Firth! Brilantní výkon celé hlavní trojice tohoto příběhu. Krásný příběh o přátelství, které nemělo zrovna hladkou cestu ke svému vzniku, ale o to pevnější muselo být poté. Nádherná kamera, ještě lepší soundtrack a ty herecké výkony....no zkrátka jasných 100%.(27.4.2011)

Zajimava lekce z dejin a suchy britsky humor, to vse spolu s bajecnymi hereckymi vykony stoji za videni i za Oskary. Lionelova trpelivost byla neuveritelna, nemluve o koucingu, ktery predvadel :-) Radost pohledet...(28.4.2011)

• lamice27

Jee tak ja asi koukal na jinej film protože King's speech byly pro mě totálně nudně strávený dvě hodiny. Čekal jsem dost ale dostal jsem málo. Vyzvednu kameru a dobové prostředí ale zbytek - nudný rozhovory, nulová gradace, žádné překvapení. Nevim jak tohle může posadit tolik lidí na zadek,asi ještě nikdy neviděli krále říkat: shit fuck tits...ale kvuli tomu to opravdu nestojí. Shrnutí= nuda,šeď,nejpomalejší tempo všech dob, nechutný mlaskavý zvuky vycházející z krále když se zasekne prostě NE, za mě velké NE.(29.4.2011)

Moc,moc povedený snímek. Hlavně herecké výkony Firtha a především Rushe dodaly filmu tu věrohodnost a vážnost, který si snímek zaslouží.. Ale tolik oscarů.. to jsem trošku nepochopil..(3.5.2011)

Dnes jsem potřetí shlédl tento filmek. A nemohu se nabažit té krásné, dokonalé angličtiny a hereckých výkonů. A závěrečný proslov jako třešnička na dortu. Miluju to !!!(5.5.2011)

Ač tento film patří do sorty mainstreamových filmů, tak mě první film který jsem od Hoopera viděl opravdu potěšil. Možná kvůli spontání návštěvě kina nebo snad kvůli hezkému počasí, zkrátka mi neuvěřitelně zlepšil náladu, a kvůli této jeho vlastnosti bych ho zařadil po poku všemi milované Amelie z montmartru, která působí na člověka přinejmenším stejně. Neméně se na tom podílejí také herecké výkony snad všech herců na place, kteří zdatně sekundují Firthovy a Rushovi. Díky moc!(9.5.2011)

U filmu je důležitý prožitek a pokud se nějakému podaří mě přikovat k jeho sledování natolik, že vdyržím až do konce, závěrečných titulků, pak je plné hodnocení jasná záležitost. Trojice hlavních představitelů je dokonalá a vlastně právě na ní celý snímek stojí (Bertiemu jsem držel při onom slavném proslovu palce jako málokomu ve filmu, Rushův Logue je zase jednou z nejsympatičtějších postav jaké jsem kdy viděl) - "staromódní" styl vyprávění k tomu skvěle sedne.(13.5.2011)

1 25 48 72 87 88 89 90 91 92 93 95