poster

Králova řeč

 • Velká Británie

  The King's Speech

 • Slovensko

  Kráľova reč

Drama / Životopisný

Velká Británie / USA / Austrálie, 2010, 118 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  ****

  „Ale moji poradcovia hovoria, že mi to pomáha...“ – „Sú to idioti.“ – „Majú rytierske tituly!“ – „Potom na to majú aj titul.“ Určite to nie je film, ktorý by som pozeral trikrát do roka, ale rozhodne dobrý film, ktorý dokáže pobaviť, ale i dojať, na čom má podľa mňa najväčší podiel zasa raz skvelý Geoffrey Rush (ktorý to s kontroverznými bratmi Weinsteinovcami tiež produkoval) ako austrálsky logopéd bez papierov, zato so životnými skúsenosťami, ktoré mu môžu renomovaní odborníci závidieť a v ktorého podaní je „práca s koktavými“ v podstate skôr/viac psychológia, než bizarným „medicínskym“ experimentovaním typu „kamene do huby“. Mať takého Geoffreyho Rusha... človeče, fakt ho mám rád. Prekvapivo tomu ale dosť dal i Colin Firth, či Timothy Spall ako Churchill. Vizuálna stránka je minimalistická (výprava, kostýmy, dekorácie), o to viac vynikne príbeh, postavy, dialógy a vzťahy. Musím povedať, že toto bol fakt veľmi dobrý a originálny scenár, aký musela byť radosť sfilmovať.(2.2.2011)

 • Shit
  ****

  Film se opírá zejména o Firtha, kterej je výbornej a evidentně nepřekvapilo jenom mě, že umí mimo romantickýho blbečka zahrát i blbečka s vadou řeči a pak o Rushe, kterej i když nemá jako Firth na svý postavě nic vyloženě výraznýho k hraní, tak se Firthovi téměř vyrovná. Ale co dál? Film v podstatě neustále řeší jen Firthovu vadu řeči a více méně se takhle dotáhně až ke konci, sice se netáhne nudně, ale rozhodně se netáhne ani nějak úžasně poutavě.(20.2.2011)

 • Enšpígl
  ****

  Někde jsem četl, že dobrý film se pozná podle toho, že se Vám druhý den po shlédnutí líbí ještě víc. V kontextu s touto úvahou můžu s jistotou říct, že film Králova řeč je dobrý film. Při závěrečně řeči pana krále se mě chtělo až brečet nadšením z toho, že herecké a filmařské umění několika málo lidí dokáže tak krásně pohladit na duši. To je něco tak nádhernýho, umět skloubit mluvené slovo, obraz a herecké výkony v jeden celek , vložit do něj srdce a poslat jí za námi, za diváky, že nemám, krom díků dalších slov.(18.3.2011)

 • dobytek
  *

  Naprosto zbytečnej film o jednom koktajícim aristovepřovi, kterej se po 2 hodinách prokoktá k závěrečný řeči. Nechápu, kde tahle píčovina nabrala tak vysoký hodnocení. To už mi připadaj zábavnější novoroční projevy Gustava Husáka, než poslouchat anglickýho krále, ze kterýho to leze jak z chlupatý deky. Jinak podobný téma nabízí i jeden z dílů Ženy pod pultem (Příběh zeleninové Jiřinky) a nutno dodat, že je to mnohem větší zábava.(11.5.2012)

 • RHK
  *****

  Celosvětově divácky úspěšný film. Emociální pecka. Být králem může být horší, než být nevolníkem. Opravdový herecký koncert se závěrečným osudovým proslovem za zvuků Beethovenovy Osudové symfonie. Trailery: http://www.csfd.cz/film/269587-kralova-rec/videa/(18.4.2011)

 • Geoffrey Rush

 • - Autor scénáře David Seidler jako dítě sám trpěl vadou řeči. Když slyšel onen slavný válečný proslov panovníka, napsal královně matce dopis, ve kterém žádal o povolení, aby z příběhu krále mohl vytvořit scénář pro film. Královna matka mu odepsala, že může, ale prosila ho, aby tak nečinil v době, kdy bude ona stále naživu. Respektoval to. (don corleone)

 • - Producenti filmu si byli dobře vědomi toho, že obsadit do hlavních rolí konkrétní vyhlédnuté herce, pomůže celkové realizaci a tak se v případě Geoffreyho Rushe rozhodli k neobvyklé metodě oslovení. Domluvili si vhození scénáře do jeho poštovní schránky s jeho sousedem. Na scénář umístili omluvu za netradiční formu, ale že by byli rádi, kdyby si ho Rush přečetl. On tak učinil a souhlasil s natáčením. (don corleone)

 • - Okolo filmu sa spustila kontroverzia, keď vyšlo najavo, že jedna z filmových lokácii predtým slúžila na natočenie pornofilmu. (moviefilm)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace