Matching Jack

Austrálie, 2010, 99 min

• Jizni Tlapa

Emocionálně "přešponované", nekonečně (stopáž 110 min) ukňučené a až kýčovitě natočené drama, které se zaobírá tolikrát již omílaným tématem jako je leukemie. Z pohledu diváka mužského pohlaví nenacházím nic (kromě věrohodných hereckých výkonů dětských aktérů), co bych ocenil více, než jednou hvězdou!(15.3.2011)

• rikitiki

Když se mě někdo snaží silou mocí dojmout, tak se najust nedojmu, protože s citovými vyděrači ze zásady nevyjednávám. Takže o čem jiném, kromě promyšleného dojímání, film je? Především při něm divačky zjistí, že i když si vezmou největšího ku...níka z celé Austrálie, může se naskytnout situace, kdy se to velice hodí. Zlášť když má manžel výborný vkus a coby architekt (asi) renovuje domy zásadně jen hezkým ženským. Ostatně, dobrý vkus měl i na manželku, protože která jiná než absolutně svatě důvěřivá (a taky blbá) by mu uvěřila, že musí s klientkami konzultovat přestavbu domu celé noci? Do toho všeho se přinatrefí jeden mořem a životem ošlehaný irský námořník, takže hrdinčina postel po rozchodu s manželem - který patrně opravoval barák každé pohledné ženě v Sydney - nevychladne na dlouho. Poté, co námořník přivesluje z Irska. ____ Jo, když Červená knihovna šáhne po takové zápletce jako je těžké onemocnění dítětě, neznamená to , že by přestala být kýčovitou. Jen se to snaží zastřít závažným tématem. /8. 4. 14./(8.4.2014)

Další příběh na podobné téma jako byl film My sister Keeper, až na to, že zde je chlapec, který bojuje s leukemií, opravdu silný příběh, emoce které na nás dopadají v druhé půlce filmu, a člověk drží palce, aby vše dobře dopadlo, velmi doporučuji se na tento film podívat, je ze života a realistický.(17.3.2011)

Tentokrát nebudu příliš rozpitvávat a řeknu to stručně. Najdou se lidé, kteří na tomto filmu kritizují levné tahání emocí z diváka, až to vadí atp. Mám takový drobný pocit, že tito lidé to nemají v hlavě asi úplně v pořádku. Nic ve zlém, ale když nechci večerní nášup levných a našponovaných emocí, tak si prostě a jednoduše nebudu pouštět film o dětech, umírajících na leukémii, navíc se (aspoň teda Kodi) známým dětským obsazením, u něhož je veřejně známo, že jakékoliv emoce zahrají tak uvěřitelně, že ještě znásobí divákův zážitek. Na plný počet to není, řekl bych tak 75% za splněný účel - řádnou dávku mnou zcela očekávaných emocí a příjemně strávený večer se slečnou v náručí :-)(7.5.2012)

Už mnohokrát spracovaná téma, ale tentoraz sa jedná o pomerne vierohodne spracovanom filme s hodnoverným detským obsadením, ALE ono by to úplne postačilo, keby film a dráma ostala a končila pri PS3 a ďalej by to nerozpitvávali, lebo spojenie choroba + deti je najlepšia možnosť ako zbabelo z diváka dostať čo najviac emócií.(5.8.2011)