poster

Island of Terror

Horor / Sci-Fi

Velká Británie, 1966, 89 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • corpsy
  ***

  ´´Rybár´´ natočil mnoho významných a úspešných hororov v minulom tisícročí, pričom si vedel odskočiť od kultových strašidelných postáv ( Dracula, Frankenstein ) a nakrútiť snímky, kde sa to hemží tajomnom, akciou a skvelým Peterom Cushingom. ISLAND OF TERROR je hammerovka, ktorá by sa páčila aj tomu renomovanému štúdiu.(29.9.2016)

 • gumli
  ***

  Keď na opustenom ostrove nájdu mŕtvolu bez kostí,požiadajú vedcov-doktorov a jedného patológa,nech to skúsia vysvetliť.Zistia,že doktor Philips robil na ostrove pokusy s rakovinou.Ale doktora a aj jeho pomocníkov nájdu mŕtvych a bez kostí.Omylom vytvorili tvora,ktorý žije z kostí.Film by sa skôr hodil do päťdesiatich rokov.Mne aspoň pripomínal tú dobu.Ale Peter Cushing hraje naozaj veľmi dobré.Taký slušný priemer.(8.6.2009)

 • darkrobyk
  ****

  Od T.Fishera mám nejraději jeho upířiny s Draculou, ale jak se zdá, ani výlet do temného sci-fi nebyl úplně špatný. Nad vším samozřejmě jasně ční filmová hvězda P.Cushing, který se pro fantastický žánr zkrátka narodil. Filmů s nebezpečnými organismy, ať už z vesmíru, z hlubin země či stvořených člověkem je nepřeberné množství, a tak bych vyzdvihl především atmosféru, co místy příjemně mrazí. Celkovému vyznění pomáhají kromě zdařilé režie i slušná kamera a působivá hudba (Malcolm Lockyer). Film není příliš krvavý, kromě jedné zdařilé amputace, což by nevadilo. Triky jsou na dnešní dobu úsměvné, což vadí mnohem více. V dalším desetiletí už vznikaly trikově skvělé filmy (ano, nezapomínám na 2001:vesmírná odysea, ale...) - Vetřelec, Věc, Blízká setkání třetího druhu nebo Invaze zlodějů těl. Škoda, že i proměna těl v beztvarou hmotu bez kostí je odbytá - Italové si dokázali s mechanickými efekty lépe vyhrát. Přesto mne snímek bavil a dávám 3,5*(29.3.2016)

 • obitus
  ***

  Cushing a Fisher, tentokrat na poli ciste sci-fi. Pribeh o nevydarenem experimentu na izolovanem ostrove a jeho hruznych dusledcich by se hodil spise do let padesatych, ale ani tak prilis neurazi. Trapne triky prebiji hlavne slusni herci (Cushing bohuzel pouze pricmrndava hlavnimu hrdinovi) a pak zaverecna ctvrthodinka s velice intenzivnim zvukovym doprovodem. Celkove spise slusny prumer, ze ktereho si nejvic budu pamatovat, ze kdyz chci odnekud sebrat radioaktivni izotopy, musim na sebe navlect obri kondom :).(6.10.2005)

 • Raziel_cz
  ****

  Fisher v exteriérech trochu ztrácí kouzlo svých prakticky inscenací, ale ruku má neméně jistou a atmosféru zvládá vykouzlit sice jinou, ale pořád hutnou. A jakmile režíruje Petera Cushinga, máte zaděláno na dobrý večer. Zasazení do současnosti přináší příjemné vytržení ze série gotických záležitostí a sci-fi prvky jsou třebas trochu naivně podané, to se však ztrácí ve stínu řady provokativních myšlenek, které jsem tu vážně nečekal. Už chápu, odkud vzal Darabont inspiraci ke konci své Mlhy. Další trefa od Hammeru.(21.9.2017)