V daleké budoucnosti, kdy planeta Země čelí kvůli silnému znečištění neodvratnému zániku, se hrstka lidí vypraví v záchranných lodích najít nový obyvatelný svět. Na vzdálené planetě narazí na rasu inteligentních ještěrů, kteří lidem nabídnou útočiště. Fascinováni člověkem, ještěři časem upraví svá těla téměř k nerozeznání od lidských a ovládnou většinu pozemských technologií. Lidé byli však svými hostiteli zrazeni. Pronásledováni a nuceni žít ve vyhrazených rezervacích, musí výměnou za vzácnou vodu původním obyvatelům poskytovat další technologie i své dcery. Existuje však proroctví, podle kterého se jednou narodí ten, který svrhne totalitu ještěrů a dovede zotročené lidstvo ke svobodě. (Mitopus)

JamesSi

Azare, jsi chytrý jako liška, ale k čemu jsou tvá kouzla? Vládce planety, který je jaksi taksi raptiliónský ještér, se pokusí vzít si dceru uprchlíků z Planety Země. -Ty už jses tady líbala, že ano? -Ano, když jsi spal. -Proč? -Nevím, asi to takhle mělo být. -Najdu si tě, Zýlie! Ta však už miluje někoho jiného - muže bezejména, který jí navštěvuje v jejích snech. I přesto, aby uprchlíci mohli pít vodu díky skandiu, si musí vzít reptilionského císaře. Syntetizujte si tu vodu silou ducha! Následuje celkem absurdní věc, která vypadá jako televizní drama za pár kaček se scénářem, který si štáb vymýšlel na místě. Tvoje sny byli to nejskutečnější ve tvém životě. Jinak si vážně nenechávejte doma čarokněžníka, protože to by ste pak nebyli moc dobrý spojenci. Film taky obsahuje hod štěnětěm. Azare, možná kouzlíš, ale moc nesloužíš! ()

farfalla odpad!

Přišlo mi to jako sci-fi z teplárny. Jednak stylově bouřlivá 90. léta a pak ten povrchní příběh. Na co se vlastně umělci ze španělska soustředili? Na to jsem nepřišla. A přitom Češi sci-fi umí, stačí vzpomenout film ´Ikarie XB 1´ (1963). ()

Disease

Tak díky ivysílání jsem si konečně mohl doplnit vzdělání. No, působí to jako klon Duny od Asyla křížený se Studiem Kamarád. Jedna hvězda za snahu. ()

mosnak odpad!

Sci-fi? Kulové... jeden z nejhorších "českých" filmů, který kdy vzniknul. Současní španělští tvůrci by nejspíš tuto bezva spolupráci s českýma chasníkama nejspíše pohřbila hluboko pod zem ... - (mínus) 50% ()

Sygauras odpad!

Nejsem si úplně jistá jestli tohle někdo myslel vyloženě vážně, nebo se jen snažil něco sesmolit na čísi obědnávku. Každopádně to těžce nezvládl ani v jednom případě. Kulisy jak z papíru, triky se dají poznat i z oční vadou a herecky to bylo taky hodně špatné. Příběh je velmi podivný a chvílemi se mi zdálo že ani sami herci neví co se kolem nich děje a nebo o čem vůbec mluví. ()

mira007

Oceňuji odvahu tvůrců pustit se do žánru sci-fi a obsadit ho celkem velkou hromadou českých kvalitních herců. ale výsledek... to se nedá koukat!!! ()

Rýža odpad!

No, děti moje, tak tohleto je opravdu síla. Asi jako byste sežrali betonovou tvárnici a pak po vašem žaludku chtěli, aby ji strávil. Mám pocit, že tu sanici si budu muset přidrátovat, neb má neslušně otevřená ústa se po celý film ani jednou nedokázala zavřít. Uf, ještě nikdy jsem po žádném filmu nepotřebovala rekonvalescenci, ale teď snad budu muset zajet i do lázní. Vidět a zemřít ... jen bacha na to, abyste nezemřeli už v průběhu sledování, například na následky briskně vybroušených dialogů! Bože, peklo existuje, teď už to vím! :) ()

bratr.Milan

Objevil jsem to náhodou v iVysílání ČT. Kdo ví, jak se to tam dostalo?! Vidím zdejší hodnocení. Přece to nemůže být tak hrozné. Pustím si to, vydržím pár minut a zrychluji přehrávání, přeskakuji dopředu. Je to pořád stejné. Nedá se na to dívat! Vypínám to. Tento „film“ je tak odporný po všech stránkách, že zdejší hodnocení je urážkou jiných zaslouženě desetiprocentních filmů. ()

mh.mail odpad!

0% — Tenhle film je opravdu neuvěřitelně špatný. Dá se shlédnout jenom jako opravdová rarita v rámci tréninku sebeovládání. Film se bere tak vážně, až je směšný. Při jeho sledování mně vytanuly na mysli především dva filmy — Vetřelec a Sexmise. A zkoušel jsem přemýšlet, kde je ta hranice, kdy vznikne napínavý nebo zábavný film a kdy sračka. A na konci, kdy hlavní padouch umíral, se mi vybavil ještě jeden film — Herzovo Deváté srdce a umírání Alda Brandiniho v podání Juraje Kukury. Těžko říct, jestli to španělský režisér viděl, ale skoro to vypadá, že ano. ()

zdeny99

Český pokus o sci-fi s postapokalyptickou budoucností se těžce minul účinkem. Chcete-li vidět příšerně otřesný film, podívejte se na Nexus. [2309. hodnocení, 72. komentář, 10%, 15. nejhorší film] ()

Kolssteyn

Nevím, jestli záměrem byl look přelomu 70/80's, ale odpad je to, co se z 90% dnes vysílá na ČT, nikoli to, co ČT desítky let pečlivě schovává. A není od čísel k přímým citacím, které mluví samy za sebe. :) :::: "(ženy) se po oplodnění snaží muže zabít - místní folklor - já se zachránil, protože obcuju se staršíma, které už nikdo nechce." ::::::: A inteligence dialogů (scénáře?) krásně vyzněla slovy hlavní protagonistky (asi tak si představuju, že vypadaly ty, které měl onen z minulé citace na mysli): ::::: "Pravda nemá vždy moc, moc nemá vždy pravdu, moc toho neznám." ()

Heavyman odpad!

Přeučil je drsnej ufoun,už chápu proč nosí porade klóbrc..ovšem drsnější jsme všichni co jsme viděli tento zelenej slizskej odpad první ligy. A nejhorší když přijdete druhý den na návštěvu a oni to sledují v repríze...:-D ()

MickeyStuma

První porevoluční a jak jinak než koprodukční sci-fi snímek a to přesně tak, jak to Barrandov uměl. A že to uměl nám už několik let před tím dokázal do dnes nepřekonaným TV seriálem 'Návštěvníci'. Cizí planeta a režim na ní jako na Zemi ve starobylém Řecku. A nakonec proč ne? Funguje to dobře. Literární předloha je na příběhu velmi znát. Atmosféra tak trochu fušuje do umění, ale jen okrajově. Bezpočet známých herců své doby dodává filmu ohromné češství. Škoda, že ryzí český sci-fi film neměl na růžích ustláno a nevznikalo tu daleko více takových filmů. Sci-fi komedie to nahradit opravdu nemohou. Snímek je nostalgický a ukázkový. I bez pomoci počítačů šla v českých podmínkách vytvořit úctyhodná výprava. Měli jsme prostě nevyužité možnosti. ()

dainio odpad!

Rané porevoluční filmy mají stejné trademarky. Tvůrci se snažili o světovost, zkusit žánry, které neměli dříve své zastoupení, spolupracovat s různými soukromými společnostmi, akciovkami, vytvořit různorodé koprodukce apod. Bohužel valná většina takovýchto filmů, byla přijata velmi vlažně a některé snímky byli až k smíchu nebo vedli k neustálému kroucení hlavou. Po právu. Nexus do toho absolutně spadá. Trikově to není úplný odpad. V čem film ale "boduje" jsou dialogy, chování herců, trapné scény a mizérie v logice. Pro příklad uvedu scénu, kdy hlavní ještěr zaúkoluje svého syna (Mirek Táborský) a ten jej posléze zklame - na to přichází obraz, kdy je synovi řečeno "že, ho do smrti nechce vidět". Směšný je ale fakt, že jakoby se během sekundy zapomnělo na otcova slova a hned jsou vztahy zase dobré. Takových věcí je ve filmu hodně. Vůbec jsem nepochopil, jak se mladík z princezniných snů dostane do reality. To vůbec není vysvětlené. I jeho zvláštní schopnosti, kdy se mu z očí dere mlha nebo při intimních dotecích s dýkou, která mu napomáhá přejít přes překážky. Vše vyznívá do absolutního trapna. Říkám si, to ani panu režisérovi nedocvaklo, že něco nedává smysl a vyzní to hodně trapně. Jsem ale rád, že jsem měl možnost to vidět. Pokud bych měl něco vypíchnout, tak by to byla účast Davida Prachaře, který sem tam prohodí nějakou tu hlášku. A samozřejmě jde o velkou raritu, jenž nemá u nás obdoby. ()

JORDY

Dopředu odsouzená koprodukce k záhubě. Na filmu je toho tolik špatného, až mi jeho rozsáhlejší hodnocení přijde zbytečné. Každopádně veřejně deklarovat snahu natočit biják v duchu Star Wars a Star Treku cením. 15% ()