Ten oficiální text distributora je trochu zavádějící. Ve filmu jde totiž o vyšetřování autonehody, kdy řidič z místa nehody uteče a spolujezdkyně zemře, ale to je celkem jedno. Potom probíhá samotný vyšetřování a to se různě prolíná se vzpomínkama hlavní postavy (Eduard Cupák). Jinak mě na filmu překvapilo, že v hlavní roli byla nějaká hérečka, kterou jsem nikdy v jinym filmu neviděl. Později jsem zjistil, že je z Polska. No nevim, proč v českym filmu hrála polská hérečka...(2.1.2007)

"Kam nikdo nesmí" jsem nikdy jako kriminální film nebral. Film sice začíná jako klasická kriminálka, ovšem v zápětí se změní v psychologické drama o vzpomínkách muže, který zavražděnou miloval (ve flashbackách se dozvíme leccos o jejím životě) a nyní hledá svého syna. Taková one man show Eduarda Cupáka, který byl vynikajícím hercem a ani jeho zdejší výkon jeho renomé nekazí.(11.3.2007)

Dobrá krimi se zajímavým příběhem, který rozebírá, nejen, lidské vztahy v okolí mladé-zabité tenistky. Ve výsledku velmi smutný snímek o chladnosti, nicotnosti a lidské nedůvěře..(28.7.2008)

Psychologické drama s kriminální zápletkou. Policisté jsou v příběhu okrajoví. Podstatnější jsou psychologicky vykreslené postavy a herecké výkony, které udrží diváckou pozornost. Jednoduše chování hlavního hrdiny (Eduard Cupák) shrnuje jeho přítel (Josef Somr): "Kdo si chce žít jako prase v žítě, musí být svině..."(26.6.2010)

• honajz

Velice zajímavá až mystická kamera, za srdce beroucí song Marušky Rottrové, a velmi životná postava v podání Josefa Somra, který tu žel má jen malou roli. Jinak film je skutečně o vyšetřování toho, kdo neposkytl dívce potřebnou pomoc po autonehodě, což se vzápětí překlopí do flashbacků, jak ty vztahy vlastně byly, a v současné linii otec hledá syna a snaží se pochopit i něco o sobě. Jenže ve chvíli, kdy jsou karty rozdány, nepřichází žádný zlom, žádná větší chvíle napětí, a samotný vnitřní - tedy ten psychologický - příběh, jednotvárně klopýtá ke konci. Jednotvárně i v obrazovém pojetí, kde již žádná další překvapení rovněž nečekají. Takový solidní průměr, který by vystačil na středometrážní povídku, ale jako celovečerák ztratí brzy dech.(12.7.2011)

Nebýt toho konce, dalo by se říct, že si to Eda vyšetřil sám... Pro mě neobvyklé herecké složení v trochu netradiční lyrické detektivce hned s několika podezřelými. Podstatnou část filmu tvoří vzpomínky hlavní postavy, jehož hlas považuji za nejhezčí český v historii. Malgorzata byla celkem vzato kočka a na konci ji dokonce donutili k odhalení. Zvláštní roli trochu bohémského a hodně zatrpklého intelektuála tu hraje Josef Somr. Kromě hlavní ženské postavy (jíž hlas propůjčila Marta Vančurová) jsou předabování ještě i Juraj Durdiak (Oldřich Kaiser), Libuše Geprtová (její jmenovkyně Švormová) a také Eugen Jegorov (asi měl příliš mečivý hlas, hlasově ho zastal Oldřich Janovský). Melancholický, ve svém důsledku smutný film o jedné velké tragédii. S žigulem vytočeným do vysokých otáček, Čmaňou lajnujícím kurty a Maruškou krásně k tomu pějící.(29.8.2014)

• veronikav

Tenhle film mě nějak ne a ne vtáhnout .. :-)(3.6.2010)

• rt12

Pomalé tempo, rádoby tíživá atmosféra a pochmurné ksichty, nám jasně říkají, že musíme film brát na vážno. Dokonce mě nebavil Eda Cupák a to už je co říct.(31.5.2014)

• K.I.N.G.

Typický Klein, takže češství a celkem nuda. Jo a s takovými texty distributora si... Zalistovat si ve slovníku cizích slov, to jo, ale napsat text správně a věcně, to už je horší.(11.8.2011)

• Gavin87

Myslím, že konstatováním "Film je tak nudný, že ani nebudete schopni vydržet do konce filmu, abyste zjistili, kdo je vrah" jsem plně vystihl dojem z tohoho filmu. Pozitivní však je, že zde byl dán prostor takovým hercům, jako byli Libuše Geprtová nebo Ivan Luťanský.(12.2.2012)

Eduard Cupak byl vyborny a charismaticky herec s krasnym hlasem, tento film de facto tahne sam. Celkem me zaujal styl nataceni, plny flashbacku a uvah hlavniho hrdiny, ktere dost naznacily jeho samotnou osobnost. Film je prijemne ponury, skoda jen, ze jsem mel pocit, ze vede odnikud nikam. Marie Rottrova potesila.(12.8.2012)

• otík

Zvláštní kriminálka, ve které celkem o nic zvláštního nejde, detektiv Haničinec ani celkem nemá po čem pátrat a jen tak bezděčně zasahuje do děje. Hlavní postavou je Eduard Cupák, který většinu filmu vzpomíná na svou "milenku", která zemřela za podivných okolností při autonehodě. Pomalý, nezáživný snímek bez výraznějšího emočního zážitku.(1.11.2013)

Zvláštní detektivka, nesoucí jasný rukopis režiséra. Eduard Cupák to dokonale drží nad propastí, přesto je to v dnešní době bohužel už téměř nekoukatelné. Zaujal mě Karel Augusta v netradiční roli, potěšil Jan Kanyza a nezklamal závěr.(12.8.2012)

Mě tento film sedí, posmutnělou náladu dokresluje nádherná hudba Marata. Otázky na které se jen těžko hledají jednoznačné odpovědi...A milostný trojúhelník který opravdu není banální... Písnička: To mám tak ráda (Je suis maladehttp://www.youtube.com/watch?v=sxCnKU0Gx7E) -Marat / Fikejzová(14.3.2012)

Je pravda, že na to musí být nálada. Nesmí k tomu nikdo třískat kastrólama nebo se honit po pokoji. A taky musí mít člověk trochu splín. Pak se na to dá úspěšně koukat.(7.1.2015)

• klúčik

Pán režisér Klein sa snažil natočiť zaujímavú detektívku. Podla mňa sa mu to ale nepodarilo. Je to celkom priemerný príbeh a dosť nudný.. 45%.(25.1.2011)

• vitekpe

Zhlednuto ze studijnich duvodu. Slaba detektivni story, ktera prilis nezaujme.(27.11.2011)

• rakovnik

Nezajímavá, ukecaná, utahaná rádoby kriminálka, která je spíše psychologickým filmem a jež jsem měl problém sledovat a dokoukat. Navíc se velká část děje odehrává ve vzpomínkách hlavní postavy, v jakémsi rozostřeném pohledu, což mou pozornost ještě více snižovalo. Eduard Cupák byl asi dobrý herec, ale mě nikdy nebyl sympatický, takže jsem spíše se zájmem sledoval vedlejší, mnohem sympatičtější herce.(14.12.2015)

Slušná klasická kriminálka klasického razenia. E. Cupák je vynikajúci, možno filmu chýba trochu spád, ale zato je vyvážený "psychologickou" linkou. Ústredná melódia od Marie Rottrovej "To mám tak ráda" sa do filmu naozaj hodila a teda ho aj vylepšila.(9.7.2010)

• mh.mail

40% - Příliš nudné, příliš pomalé, málo detektivní. Nejlepší na filmu je titulní píseň v podání Marie Rottrové. Koukat se na to dá, ale člověk musí mít tu správnou náladu.(11.8.2011)

<< předchozí 1 2