Magare! Spoon

• japonský

曲がれ!スプーン

Go Find a Psychic!

Japonsko, 2009, 105 min

Velmi příjemné překvapení. Jedná se skutečně o malý film, odehrávající se prakticky v jedné místnosti mezi stále stejnými lidmi a je znát, že nebyl natočen jen pro peníze, ale že si na něm dali tvůrci záležet a pohráli si s ním se zapojením srdce. Je originální, působí civilně, postavy se chovají přirozeně a nechybí spousta vtipu – osobně jsem se nasmála docela hodně a posléze jsem úsměv ani neodkládala. Jsem ráda, že na konci nesklouzli k završení, které by se dalo očekávat, ale vymysleli něco nečekaného, mnohem zajímavějšího a hlavně krásnějšího. Poslední minuty si sice mohli odpustit, bez toho zbytečného natahování bych vyšla ještě s lepším dojmem, ale ten je i tak výborný. Pobavila jsem se výborně a hlavní myšlenka mě potěšila. Tento film nám připomene, jaké to bylo, být dítětem a vidět to, co dospělí nevidí, věřit, že svět je tajemný a krásný a je vzrušující ho zkoumat.(5.7.2011)

Nadpřirozené schopnosti může mít nakonec každý. Příjemná japonská oddechovka.(6.8.2010)