Zabít Zoe

Zabiť Zoe

Thriller / Krimi / Drama

Francie / USA, 1993, 98 min

• farmnf

Tento film jsem viděl v roce 2004. Tápám, vzpomínám si, že mě nenadchnul. Dnes jsem z něj odsledoval 21 min. Stojí za hovno. Je to jak z kečupem. Obsahuje škrob a potravinářské barvivo. Subinkredience E001-E999. Tarantino je spoluproducent. No a to je vše. Rajčata nečekejte. Stejně jako umění, spád nebo zábavu.(13.4.2012)

• tom88

Veľké sklamanie. Nie že by som sa na film zvlášť tešil, ale Quentinova produkcia ma zlákala. Bohužial je film slabý, podpriemerný a navyše nudný. Neviem, čo sa Tarantinovy páčilo na námete, verím že on by z toho urobil aspoň pozeratelný film, no Avaryho réžia na to nemala. Dej nebol zaujímavý, dlhý rozbeh, veľké očakávanie a zrazu nevýrazná akcia a suchý záver. Nič, čo by stálo za povšimnutie. Réžia, scenár aj herci nie sú ťaháky filmu a ostatné aspekty taktiež. K filmu sa už nevrátim, možno až Tarantino spraví svoj vlastný remake o čom ale úprimne pochybujem. Navyše, prečo sa to do prdele volá Zabiť Zoe ? P.S. Moje 2* dávam iba z úcty k Tarantinovi. 35%(5.6.2010)

• Vitason

Roger Avary? Není to ten co, asistoval Tarantinovi u takovejch pecek jako Pulp fiction, Gauneři nebo Pravdivá romance? To by mohlo bejt fajn. Říkal jsem si, ale opak je pravdou. Avaryho asistence vypadala asi takhle: ,,Hej Rogere, co říkáš tomu scénáři?"-,,Jo dobrej." A Avary si jednoho dne řekl, že tohle dokáže taky. Eric Stoltz(celkem se snaží) hraje Zeda, experta na trezory. Zed přijel do Paříže, aby se zúčastnil velké loupeže a tak banda feťáků přepadne banku. Opravdu nečekejte nějak originální příběh. Scénář je velice špatný a jedna ,nebo dvě lepší hlášky mu trn z paty nevytrhnou. Škoda, že se Avary lépe nepřiučil u svého kamaráda. Zde se dá opravdu parafrázovat, že žák svého mistra nikdy nepřečůrá. Děj je přímočarý bez jediné odbočky a bez jediného vývoje některé z postav. Avary se tedy snaží alespoň za kamerou, ale ani zde nepůsobí moc jistě. Litry krve působí samoúčelné. Pochválit se akorát dá milostná scéna, která je celkem vtipně prostřihovaná záběry ze starých filmů (upír vstávají z rakve mě pobavil). Paříž je zde vidět jen při pár záběrech pořízených z vozu (že by kluci neměli povolení?:) Ve finále je to velké zklamání. Avary nesahá Tarantinovi ani po kotníky.(14.4.2007)

Chtěli ‘udělat‘ banku. A řekli si, že nejlepší bude se přes noc nadrátovat jak maková panenka, vlítnout tam a pak sekat jednu chybu za druhou - ne, s tímto přístupem uspět opravdu nelze. A totéž platí i o filmu jako takovém. Od chlápka, co spáchal s Tarantinem Pulp Fiction, bych vážně čekal víc než jen odvar z oblíbených propriet stříbrného plátna jako jsou sex, drogy, bankovní loupež a láska. Tohle osudové setkání sjetého kasaře a načančané bankovní úřednice (co má zajímavou noční brigádu) skýtalo nemalý prostor pro Averyho brutální fantazii, který však zůstal z větší části trestuhodně nevyužit. Ovšem sociopatický Jean-Hugues Anglade by zasloužil plný počet a minimálně svěrací kazajku!(28.12.2010)

• RAiken

Tak tomuhle osobně já říkám režijní bláto, kterým vás Avary zavalí až po uši. Doufám, že to nevyzní špatně, ale Avary pravděpodobně vzal tu partičku tupých herců na jeden velký trip, kde si asi dali obrovskýho jointa a společně zpatlali scénář. Mohlo to vypadat asi tahle: "Hej chlapi, já jsem Avary a jsem kámoš Tarantina, co kdybysme natočili nějakej biják?" - "No jasan, ale musí tam bejt spousta drog a krve, abysme trumfli toho blázínka z videopůjčovny..." - "Tak si prvně šlehnem, ne? Aby to mělo nějakej šmrnc." - "No jasan, hele a můžeš mi tam připsat pořádnou bouchačku? Já bych si to s ní chtěl jednou vyzkoušet." - "Jasan, ale prvně mi podej ten herák." - "Wau, a hele, co uděláme se zápletkou?" - "Ale coby, postavíme to jenom na krvi a na dialozích, který vymyslíme, až budeme v pořádnym rauši." - "Tý jo, to bude bomba." :-) To teda byla !!! WTF?(14.4.2006)