Zabít Zoe

Killing Zoe

Zabiť Zoe

Thriller / Krimi / Drama

Francie / USA, 1993, 98 min

To, že Avary dlhé roky spolupracoval s Quentinom Tarantinom v tomto filme zúročil len tak na päťdesiat percent. Natočil vcelku nudný film, hoci pomerne zaujímavým zhúleným štýlom, ale aj akcia je priemerná... No, herecké výkony na tom nie sú o nič lepšie (šéf bandy Jean-Hughes Anglade vyčnieva, Julie Delpy známa napr. z Linklaterovej snímky Pred súmrakom pre mňa nebola veľmi príťažlivá a hlavný hrdina Zed v podaní Erica Stoltza bol štandart). S hodne prižmúrenými očami priemer...(26.5.2007)

• Vitason

Roger Avary? Není to ten co, asistoval Tarantinovi u takovejch pecek jako Pulp fiction, Gauneři nebo Pravdivá romance? To by mohlo bejt fajn. Říkal jsem si, ale opak je pravdou. Avaryho asistence vypadala asi takhle: ,,Hej Rogere, co říkáš tomu scénáři?"-,,Jo dobrej." A Avary si jednoho dne řekl, že tohle dokáže taky. Eric Stoltz(celkem se snaží) hraje Zeda, experta na trezory. Zed přijel do Paříže, aby se zúčastnil velké loupeže a tak banda feťáků přepadne banku. Opravdu nečekejte nějak originální příběh. Scénář je velice špatný a jedna ,nebo dvě lepší hlášky mu trn z paty nevytrhnou. Škoda, že se Avary lépe nepřiučil u svého kamaráda. Zde se dá opravdu parafrázovat, že žák svého mistra nikdy nepřečůrá. Děj je přímočarý bez jediné odbočky a bez jediného vývoje některé z postav. Avary se tedy snaží alespoň za kamerou, ale ani zde nepůsobí moc jistě. Litry krve působí samoúčelné. Pochválit se akorát dá milostná scéna, která je celkem vtipně prostřihovaná záběry ze starých filmů (upír vstávají z rakve mě pobavil). Paříž je zde vidět jen při pár záběrech pořízených z vozu (že by kluci neměli povolení?:) Ve finále je to velké zklamání. Avary nesahá Tarantinovi ani po kotníky.(14.4.2007)

Chtěli ‘udělat‘ banku. A řekli si, že nejlepší bude se přes noc nadrátovat jak maková panenka, vlítnout tam a pak sekat jednu chybu za druhou - ne, s tímto přístupem uspět opravdu nelze. A totéž platí i o filmu jako takovém. Od chlápka, co spáchal s Tarantinem Pulp Fiction, bych vážně čekal víc než jen odvar z oblíbených propriet stříbrného plátna jako jsou sex, drogy, bankovní loupež a láska. Tohle osudové setkání sjetého kasaře a načančané bankovní úřednice (co má zajímavou noční brigádu) skýtalo nemalý prostor pro Averyho brutální fantazii, který však zůstal z větší části trestuhodně nevyužit. Ovšem sociopatický Jean-Hugues Anglade by zasloužil plný počet a minimálně svěrací kazajku!(28.12.2010)

• farmnf

Tento film jsem viděl v roce 2004. Tápám, vzpomínám si, že mě nenadchnul. Dnes jsem z něj odsledoval 21 min. Stojí za hovno. Je to jak z kečupem. Obsahuje škrob a potravinářské barvivo. Subinkredience E001-E999. Tarantino je spoluproducent. No a to je vše. Rajčata nečekejte. Stejně jako umění, spád nebo zábavu.(13.4.2012)

Avary se asi snažil natočit něco v duchu filmů svého kámoše Quentina Tarantina, ale vůbec se mu to nepovedlo. Nakonec z toho vyšel docela průměrnej krvavej filmek, kterej příznivce Avaryho vzoru, který má své jméno uvedené na obalu tak, aby ho fakt menohl nikdo přehlídnout dost možná zklame. Nic moc zážitek..(11.3.2008)