Zeda, experta na bankové krádeže a trezory, práve prepustili z väzenia. Prichádza do Paríža, aby sa podieľal na krádeži, ktorú plánuje jeho priateľ Eric. Ešte predtým si však chce dopriať trochu rozptýlenia s oslnivou prostitútkou Zoe. Idylická noc plná alkoholu, drog a zvrhlostí sa pre Zeda a jeho priateľov končí na druhý deň, keď majú vykradnúť banku. Pre Zeda sa akcia skomplikuje, keď v banke stretáva Zoe. Prostitútka, s ktorou strávil minulú noc, tu pracuje ako pokladníčka. Pre Zeda sa táto situácia stáva morálnou dilemou... (oficiální text distributora)

EdaS

Veliké zklamání. Avary se nemůže s Tarantinem měřit ani po scénáristické (nudný, provařený příběh, žádné zapamatováníhodné dialogy), natožpak režijní (vizuálně nezajímavé, někteří herci mu šíleně přehrávají) stránce. Nuda. P.S. Možná bych byl shovívavější, kdybych před Zoe neshlédl právě Tarantinův opus magnum Pulp Fiction. Takhle víc než dvě hvězdičky dát opravdu nemůžu. ()

Vitason

Roger Avary? Není to ten co, asistoval Tarantinovi u takovejch pecek jako Pulp fiction, Gauneři nebo Pravdivá romance? To by mohlo bejt fajn. Říkal jsem si, ale opak je pravdou. Avaryho asistence vypadala asi takhle: ,,Hej Rogere, co říkáš tomu scénáři?"-,,Jo dobrej." A Avary si jednoho dne řekl, že tohle dokáže taky. Eric Stoltz(celkem se snaží) hraje Zeda, experta na trezory. Zed přijel do Paříže, aby se zúčastnil velké loupeže a tak banda feťáků přepadne banku. Opravdu nečekejte nějak originální příběh. Scénář je velice špatný a jedna ,nebo dvě lepší hlášky mu trn z paty nevytrhnou. Škoda, že se Avary lépe nepřiučil u svého kamaráda. Zde se dá opravdu parafrázovat, že žák svého mistra nikdy nepřečůrá. Děj je přímočarý bez jediné odbočky a bez jediného vývoje některé z postav. Avary se tedy snaží alespoň za kamerou, ale ani zde nepůsobí moc jistě. Litry krve působí samoúčelné. Pochválit se akorát dá milostná scéna, která je celkem vtipně prostřihovaná záběry ze starých filmů (upír vstávají z rakve mě pobavil). Paříž je zde vidět jen při pár záběrech pořízených z vozu (že by kluci neměli povolení?:) Ve finále je to velké zklamání. Avary nesahá Tarantinovi ani po kotníky. ()

Visáč

Skvostný debut. Niečo podobné by pokojne mohol nakrútiť Besson po Nikite, keby mal menej prachov a školenie vo Video Archives... Avary vsadil na chytrý casting a vyplatilo sa – čo na tom, že scenár nič prevratné do žánru heist film neprináša. Koho to zaujíma, keď nám servíruje krvavú jazdu vyfeteného psychouša Angladeho s partou rovnako vyfetených (a psychoušských) kumpánov? Eric Stoltz a Julie Delpy (v najlepších rokoch) sú výborná dvojka, pôsobia civilnejším dojmom ako napr. Clarence s Alabamou v Pravdivej romanci... Hviezdou filmu však zostáva Avary, ktorý podobne ako QT pred ním, spravil za málo prachov veľa muziky. ()

LaciLC

To, že Avary dlhé roky spolupracoval s Quentinom Tarantinom v tomto filme zúročil len tak na päťdesiat percent. Natočil vcelku nudný film, hoci pomerne zaujímavým zhúleným štýlom, ale aj akcia je priemerná... No, herecké výkony na tom nie sú o nič lepšie (šéf bandy Jean-Hughes Anglade vyčnieva, Julie Delpy známa napr. z Linklaterovej snímky Pred súmrakom pre mňa nebola veľmi príťažlivá a hlavný hrdina Zed v podaní Erica Stoltza bol štandart). S hodne prižmúrenými očami priemer... ()

Rob Roy

Romantický nafetovaný heist film. Nevím, co přesně se Avarymu v následujích letech posralo, ale tenhle sakra talentovaný chlápek (který umí psát stejně dobré scény jako QT, viz první polovina filmu) měl dělat velkou kariéru jako skvělý filmař a ne být považovaný za jakýsi odpad od Tarantina. Doufám, že vyleze z vězení a ještě všem ukáže. ()