Ukradni tenhle film

Dokumentární / Krátkometrážní

USA, 2006, 52 min

Peter Sunde

• J.Connor

to laFei: 48 legálně, 2 mi nahrál známej z orig. VHS(5.10.2011)

95% filmov a seriálov sledujem cez ilegálne monitor. Ako bolo už povedané vo filme TOTO sa zastaviť už prakticky nedá. Samozrejme najviac na P2P nadávajú tí, ktorí sú "pri koryte", pretože chcú mať ešte viac. Vo filme je vlastne skoro všetko o vzniku a fungovaní bitTorrentového giganta PirateBay. Škoda, že už došli aj na nich, ale torrenty frčia ďalej. Nepomáhajú ani antipirátske spoty (sú skôr na smiech). V súčastnosti však copyright dostáva ešte väčšiu ranu videoservermi typu Megavideo, YouTube, a X menších, alebo filehostingovími ako RapidShare, Hellshare, či moje obľúbené uloz.to. 5* za sympatie.(4.7.2010)

• Frajer42

Nahlédnutí pod pokličku sítím typu peer-to-peer. Konkrétně poté, troufám si tvrdit, na nejznámější a nejúspěšnější torrent tracker současnosti The Pirate Bay, kde osobně stahuji všechny PC hry, filmy a obecně data, jejichž velikost přesahuje jednotky GB a sítě typu client-server už ztrácejí na účinnosti. Tento dokument tedy zpracovává extrémně zajímavé téma. Alespoň pro mě osobně. Nicméně forma a zpracování stojí úplně za hovno. Hrozně se tedy nudíte. Pár ošklivých Švédů vám celou stopáž šílenou angličtinou povídá o počátcích a vývoji The Pirate Bay. Nejzajímavějším momentem byl asi organizovaný útok na pirátskou zátoku, který ji chtěl zničit. Nejsem v této oblasti žádný odborník, ale řekl bych, že veškeré torrent trackery jsou v tomto ohledu nedotknutelné, protože poskytují pouze metadata, nikoli data. Takže útok z roku 2006 považuji pouze za zoufalý pokus několika mocných filmařských společností. Ačkoli s většinou prezentovaných názorů souhlasím, tak mi to celé přišlo podáno tak strašně nudnou formou, že moc vysoko rozhodně se svým hodnocením nepůjdu. Řekněme slabé 2 *.(22.11.2014)

Dokument, se kterým se sice převážně myšlenkově shoduji, ale z filmařského hlediska nepřináší nic nového či zajímavého. Samé nudné mluvící hlavy a amatérské provedení. Ale jako malé připomenutí, že někteří lidé jsou stále úplně mimo v chápání trendů to funguje. 50 %(8.8.2010)

Inu dokument, který se svým obsahem hodně dotýká většiny uživatelů a přispěvatelů na ČSFD. Položme si např. otázku - Kolik z řekněme 50 posledních filmů jsme shlédli legálně ?(26.3.2010)

Zaujímavý dokument o copyrighte, pirátení, histórií a súčasnosti, internetovej reality a myslení ľudí.(6.2.2012)

Dokument vytvoreny priznivci svedskeho p2p (torrent tracker) serveru PirateBay slozeny zejm. z vypovedi nekolika tahounu projektu, nekolika fanousku a pak kolazi nejruznejsich hollywoodskych scenerii. Snazi se rozsirit povedomi pravo na pristup k informacim - varuje pred hegemonii nadnarodnich korporaci (zejmena tech operujicich z USA) a tak vubec neni na zavadu zcela amatersky pristup tvurcu (naopak, mozna ze to jeste lepe dokresluje atmosferu celeho hnuti DIY). Celkovou kvalitou za 3*, ctvrtou pridavam za osobni angazovanost tvurcu (a me celkove sympatie). PS: Ukradnout ho muzete treba na http://thepiratebay.org/search/steal%20this%20film/0/7/0 ;-)(3.2.2010)

Fajn dokument ktery kazdeho donuti k hlubsimu zamysleni na tema sdileni souboru, mpaa, zda sdileni je kradez ci nikoliv (v jakem koliv slova smyslu).(28.10.2010)