Epizody(6)

chrispe

Po prvním dílu jsem si dala menší maraton a zkoukla hned celou první řadu. Baví mě to. Se vším. Se sprostýma slovama, všudypřítomným sexem, partou zmetků, lidmi které změnila či ovlivnila bouře. Baví mě i neokoukané tváře hlavních hrdinů. Postupem času se mi začali líbit všichni. Se Simonem to byla láska na první pohled. Záhy to byla Kelly, pak Alisha a Curtis a nakonec i Nathan, jehož chování je mnohdy na blití (pere se ve mně vědomí, že takový zmetky nemám ráda a každý vyprsknutí smíchem, který dokáže způsobit). No... jestli je tohle vzorek dnešních mladých lidí, tak potěš koště. Nicméně... hurá na další řadu! (27.2.2012) ()

Mafy

Nemám slov. Tenhle seriál jsem objevil úplně random, ale už po prvním díle jsem si ho zamiloval. Pokud si to udrží takovouhle kvalitu, tak na rovinu říkám, že to má šanci se dostat do mojí TOP 5 nejoblíbenějších seriálů. Už tam tomu držím místo. Co se týče postav, tak jsem si všechny hned oblíbil, ale rozhodně za mě vedou Nathan a Simon. Fakt boží seroš toto. Celkové hodnocení 1. série: 98% ()

GTS_PUNK

Partia mladých delikventov je poslaná do probačného programu, kde sa hneď prvý deň udeje niečo zvláštne. Čudná búrka nad Londýnom spôsobí to, že všetci získajú nejaké superschopnosti, s ktorými sa postupne zoznamujú. Schopnosť čítať myšlienky, vracať čas, neviditeľnosť a tak ďalej. Nie sú však jediní, koho spomínaná búrka zmenila, poznačila aj iných ľudí a nie zrovna všetci sú neškodní. Z väčšiny tých, ktorých sa to týka, sa stali podivíni, miestami dokonca poriadne nebezpeční. Pätica delikventov tak musí zistiť, ako so schopnosťami správne narábať. Prvé zoznámenie sa s týmto seriálom, je pozoruhodné. Samotný divák nevie, čo môže od tohto námetu, vďaka jeho jedinečnosti, očakávať. Kombinácia sci-fi a fantasy prvkov s drámou a občasným humorom v tomto prípade vytvára akýsi bláznivý mix, ktorý síce tvorí celok, ale jeho obsah nie je zrovna niečo, čo by dávalo väčší a hlbší zmysel. Príbehová línia raz pojednáva o "tomto" a potom zasa o "tamtom", ale pri ničom sa nezdrží dlhšie a nesnaží sa to viacej rozvíjať. To je v tomto prípade najväčšou chybou, pretože divák potom ani poriadne sám nemôže vedieť, čo sleduje. Pravá podstata búrky a superschopností tu síce nie je vôbec vysvetlená, ale všetko môžu rozlúsknuť ďalšie série tohto seriálu. Po zhliadnutí série prvej však možno vážne polemizovať o tom, akým žánrom chce tento seriál byť. Po hereckej stránke je to lepšie, než po stránke realizácie námetu. Ale to sú samozrejme veci, ktoré sa nedajú porovnávať. Herecké obsadenie je v tomto prípade skôr neutrálnou záležitosťou vo vzťahu voči divákovi, ktorý si pravdepodobne počas šiestich epizód nenájde svojho obľúbenca. Alebo aj nájde, to záleží od každého zvlášť. Čo sa vzťahov medzi jednotlivými postavami týka, badať ich budovanie už od prvého dielu a jasne ho vidieť až do záverečnej šiestej epizódy, v ktorej je pripravená relatívne solídna "živná pôda" pre začiatok druhej série. Misfits - Season One je niečím, čo nemusí zaujať každého z toho dôvodu, že v sebe mixuje prvky hneď niekoľkých žánrov. Tie k sebe v tomto prípade síce ešte ako-tak pasujú, ale čo možno považovať za najväčší problém je to, že ich kombináciou (a prácou tvorcov) vzniká akýsi paseriál plný zmätku a vecí, ktoré spolu vôbec nesúvisia. Ale to môže byť takisto aj zámer, ktorého podstata bude vysvetlená v nasledujúcich sériách. Ohľadom tej prvej možno skonštatovať to, že je to priemerný zmätok doplnený o dobrú hudbu. ()

Mr.Jokker

Robert tuhle partu drží nad vodou a jde to vidět jeho odchodem po 2 sérii pro mě seriál skončil. Nicméně na rozjezd ok. Nejlepší hláška je asi '' I want to piss on your tits'' od simona když nad ním převezme kontrolu. Nejvtipnější díl bude asi 2. Vůbec se nedivím že to na chanelu 4 nebo kde to vysílali získalo takovou popularitu! Doporučuju ()

Ondra.Simmer

Jako komedie to funguje perfektně. Nasmál jsem se fakt hodně a hlavním důvodem je Nathan, absolutně mezi ostatníma vyčnívá a přijde mi, že tahle postava je někde úplně jinde. Okamžitě jsem si ho oblíbil a bez něj si to neumím představit. Hlavní důvod, proč mě to tolik baví je právě on. Bohužel je tu pro mě spousta nudných a zbytečných částí, který mi vyloženě vadily a vůbec mě nezaujaly. 7/10 ()

• Nathan (Robert Sheehan) paroduje zpěváka Bona z U2. Jedním z prvních celovečerních filmů, v němž Robert Sheehan ztvárnil významnější roli, je snímek snímek Killing Bono (2011), hudební film o začátcích U2 a jejich konkurenční kapele. (Eržik)
  • Pro propagaci 1. série byl využíván virální marketing. Na Facebooku a Twitteru si postavy dopisovaly a přidávaly tak k ději další materiál. Objevily se rovněž bonusové klipy, které byly natočené přímo pro server YouTube. (Maruškaa)