Epizody(8)

STORM70

Zjistil jsem, že mám taky superschopnost ... dodívat se dokonce............ no zatím ne, ale už zbývá jenom šest dílů.... ()

JanPrazak

Pustit si čtvrtou a pátou sérii mi trvalo několik let a jsem na sebe naštvanej, že jsem to neudělal dřív. Ačkoliv byly tyto série slabší než první tři, byly super! Finále této série bylo úžasný!! Dokonce by mi vůbec nevadilo pustit si sérii šestou. Škoda, že další už nevyšla. O to víc ale oceňuji tuto poslední sérii. ()

GTS_PUNK

Záverečná séria seriálu Misfits výraznejšie neobmenila obsadenie a pokračuje s tvárami, ktoré ako nové prišli do série predošlej. Pridaných bolo len viacero vedľajších postáv, aby osviežili celkové dianie z dôvodu, že posledných osem epizód skvele odzrkadľuje to, ako sa celý seriál dokázal za niekoľko rokov zmeniť. Nielenže sa zmenilo obsadenie, ale piata séria sa viac-menej už ani nezameriava na to, aby podávala nejaký komplexnejší príbeh. Samozrejme, gro akéhosi hlavného príbehu zostáva zachované, ale už ho nie je tak cítiť. Jednoducho povedané, príbehy v jednotlivých epizódach prevažujú na hlavným príbehom tiahnúcim sa celou sériou. Jedná sa o zmenu, ale nemožno sa na ňu sťažovať. Partia z komunitného centra dokáže diváka zabaviť a to je podstatné. Zábavný Joseph Gilgun si to "šinie" už tretiu sériu za sebou a diváka dokáže stále rozosmiať aj niekoľkokrát za jednu epizódu. Za zmienku stoja však aj výkony jeho hereckých kolegov, nielen v hlavných úlohách. Vo vedľajšej roli, podobne ako predošlú sériu, baví Shaun Dooley. Rola probačného pracovníka mu sadla dokonale, hoci už dostáva menej priestoru než kedysi. Z nových postáv na obrazovke rozhodne zaujme Ellie Kendrick. Ani nie tak vďaka predvedeným hereckým výkonom, ako skôr vzhľadom a akcentom. Dobre sa na ňu pozerá a počúva. Misfits - Season Five si podobne ako predošlé série dokáže držať stabilnú kvalitu pohybujúcu sa v rovinách celkovej priemernosti. Diváka stále dokáže niečím zaujať a zabaviť, ale nedokáže priniesť niečo, čo by bolo nové, svieže a vyložene úchvatné. Hlavnej príbehovej vetve nie je venovaný dostatočný priestor a zdá sa, akoby jej ho tvorcovia ani nechceli dopriať. Všetko okolo nej postavili na jednom svetri, od ktorého následne ženú príbeh dole prúdom čo najrýchlejšie. Niekedy až moc rýchlo. V konečnom dôsledku to až tak nevadí, ale pre diváka je to možno škoda. Séria určite nesklame a za seba musím povedať, že dokonca baví viac než niektoré predchádzajúce. ()

Mafy

Ve čtvrtý sérii jsem měl problém s novými postavami. Ale v season 5 už jsem se na ně naladil a bavily mě. Takže tato série je rozhodně lepší než předchozí. Jen velká škoda, že seriál neměl větší rozpočet, protože v posledním díle kdy se tvůrci snažili nasekat co nejvíce efektů to vypadalo místami fakt směšně. Ale zase scéna kdy Alex ve vzduchu ojíždí létajícího týpka mě fakt kurevsky rozesmála, takže jsem to tvůrcům odpustil. Jinak škoda, že se ve finále nemohly aspoň minout nějaký postavy z první série. Ale to už bych chtěl asi moc. Takže tato série mě velmi bavila, ale už jsem rád že je konec, protože dle mého už z tohoto seriálu tvůrci a herci vytěžili maximum. 82% ()